Şifremi emojiyi ekledim ve şimdi Yosemite'deki Hesabımda oturum açamıyorum


207

OS Yosemite'deki Hesabım için bir emojinin şifrenizde kullanılıp kullanılamayacağını kontrol etmek istedim. İşe yaradı, ancak giriş ekranının yalnızca yerel klavyelere sahip olduğunu bilmiyordum, bu yüzden orada emoji yazamıyorum.

Bu yüzden durum şifremi bildiğim ama yazamayacağım. Makine Recovery HD'ye yeniden başladı ve orada emoji klavyesini etkinleştirmenin bir yolunu göremiyorum. Aslında, FileVault açık olduğundan, şifreyi kolayca geri yükleyemiyorum.

Burada üç olası seçenek görüyorum, ancak başka bir şey duyduğuma sevinirim:

 1. Şifre alanına emoji yazmanın bir yolunu bulun, bu ideal olacaktır.
 2. Hesabıma harici makineden erişerek şifremi oradan yazmama izin verecek, böylece emoji yazabiliyorum (böyle bir şey olmadığından emin değilim)
 3. FileVault kullanmama rağmen şifreyi geri yükleyin.

3
Başka bir seçenek olarak, "kaçan unicode" özelliğini kullanabilir (yukarı bakabilirsiniz) veya dahili sürücüyü başka bir mac'a bağlayıp orada kilidini açabilirsiniz.
John Keates,

7
Apple Store bu konuda size yardımcı olabilir mi? Ortalama bir teknolojinin nasıl yardım edeceğini bilmeyeceğini biliyorum, ama belki de bu sorunu bilen birine iletebilirler.
Thunderforge,

5
Makineye VNC girip şifrenizi yazmak için telefonunuzu kullanamaz mısınız?
15’te

4
Tek Kullanıcı Modu çalışıyor mu? Bilgisayarı önyükleyin ve önyükleme zilini duyar duymaz (kapatmadan önce sesini kapatma) Cmd + S tuşlarına basın. Ekran kararır ve bir konsol alırsanız, evet cevabını verin. Bir firmware şifresi ayarlamamış olduğunuz sürece SUM ile bir şifreyi sıfırlamanın (bir bilgisayar korsanının bilgisayarınıza fiziksel erişimi varsa çok güvensiz) zorlamasının bir yolu var. Ancak, FileVault etkin değil ve uygulanamayan bir yanıt göndermek istemedim.
Arc676

34
Bu kesinlikle bir Mac hatadır: bir şifre belirlemenize izin verir fakat girmenize izin vermez.
jvriesem

Yanıtlar:


158

Giriş ekranınızın sağ üst köşesinde "Diğer Giriş Kaynakları" varsa, Unicode Hex Input adlı birisini seçin. Bu, karakterin Unicode Hex numarasını bildiğiniz sürece, emojiyi (veya başka bir karakteri) şifre alanına girmek için kullanılabilir. Bu numara Karakter Görüntüleyicide veya internette bulunabilir.

"Emoji" kategorisinde bulduğunuz bazı öğeler, Airplane U + 2708 ✈ gibi, yalnızca 4 karakterli Unicode hex numaralarına sahiptir. Unicode Hex Input klavyesiyle, bunu 2708 yazarken Seçenek tuşunu basılı tutarak girersiniz.

Diğer emojilerde Grinning Face U + 1F600 😀 gibi 5 karakterli Unicode hex sayıları vardır. Bunlar için, Karakter Görüntüleyiciye başvurarak veya fileformat.info benzeri bir internet kaynağı kullanarak, karşılık gelen UTF-16 Hex kodlarını (bazen "vekiller" olarak adlandırılır) bulmanız gerekir. 1F600 için bunlar D83D ve DE00'dür. D83DDE00 yazarken seçenek tuşunu basılı tutarak 1F600'ü girebilirsiniz. Alanda iki nokta görebilirsiniz, ancak yine de sadece bir karakter.


Varsa, Unicode Hex girişine geçip bunları yazabileceğinizi onaylayabilirim. Ancak, daha önce oturum açmış kullanıcılarınız yoksa, giriş ekranının üst kısmında giriş yapamazsınız. Yani eğer eksikse oraya gitmenin bir yolu var mı?
markhunte

29
Sorunumu çözmenin en iyi yolu bu. Emoji'yi Apple Destek'ten adamla birlikte yerleştirmek için Hex Code klavye düzenini kullanmaya çalıştım. U + 1F600 benzeri formatı kullanmaya çalıştık, bu yüzden emojiyi değil farklı bir özel karakter yazıyordu. İkimiz de UTF-16 Hex kodunu kullanmamız gerektiğini bilmiyorduk. Teşekkürler Tom! 😊👍
Artiom Dashisnky 28:15 '

65

Bunu Apple Destek'in önerdiği çözümle çözdüm, işte yaptığım adımlar:

 1. OS X'i Kurtarma modundan harici bir sürücüye yükleyin (başlatırken Cmd + R).
 2. Harici sürücüden önyükleme yapın.
 3. İlgili karakteri yazabilmek için Hex / Emoji klavyesini takın.
 4. Disk Yardımcı Programına gidin, kilitli diski seçin. Dosyaya Git -> Şifrelemeyi Kapat.
 5. Şifrenizi buraya girin ve şifre çözme bir süre alacağından ve ilerleme belirtisi olmadığından birkaç saat bırakın.

  Disk şifre çözme devam ediyor

 6. Kurtarma modunda tekrar başlatın. Terminale gidin ve resetpassword'ü çalıştırın .

 7. Diskinizi seçin ve kullanıcı için yeni bir şifre oluşturun.
 8. Giriş yapmak için yeniden başlayın ve yeni şifrenizi kullanın.

"Hex / Emoji klavyesi" derken, "Unicode Hex" adlı klavyeden mi yoksa Karakter Görüntüleyiciden mi (veya bazı menülerde Emoji ve Semboller) mi bahsediyorsunuz?
Tom Gewecke,

1
Özellikle sorunum için, orijinal şifreyi yazmak için kullandığım ve kullandığım özel bir klavye yükledim ( emojikey.xyz/pages/install ile ilgileniyorsanız buradan indirebilirsiniz .)
Artiom Dashisnky

Bu bilgi için teşekkürler! Bunlar hakkında "altıgen" bir şey yok. Giriş ekranında emojinizi girmek için Apple Unicode Hex Input klavyesini denediniz mi?
Tom Gewecke,

3
Giriş şifresi olarak onunla emoji yazarken hiç sorun yaşamadım. Danışman, seçeneğin ardından sadece 5 kod yazamayacağınızı biliyorsa, iki bileşene bakıp ayrı ayrı yazmanız gerektiğini merak ediyorum. Örneğin, gülen emoji 1f600, d83d ve ardından de00 olarak yazılır.
Tom Gewecke,

2
"Utf-16 hex" formatı olarak adlandırılır. Sen Karakter Görüntüleyicisi veya web'de bulabilirsiniz, örneğin fileformat.info/info/unicode/char/1f600/index.htm
Tom Gewecke

30

Filevault'a sahip olduğunuzdan - bu durumunuzu güvencesiz ve biraz hassas yapar.

Bazı iyi haberlere göre Apple, 10.11 El Capitan için şifre bölmesine emoji girişini devre dışı bıraktı - Kullanıcılar ve Gruplar tercih bölmesine emoji yapıştıramıyor veya alamıyorum.

Apple'ın resmi geçmişini atlamak için bu yolu tıklamak mı? Şifre alanına basın ve şifrenizi sıfırlayın. Bir kurtarma anahtarı kullandıysanız - emoji tuşlarına ihtiyaç duymadan girebilirsiniz. AppleID kullanıyorsanız, emojiye gerek duymadan girebilirsiniz.

dosya kasası kilidini açma

Engelleme, Geçerli bir yedeklemeniz varsa (veya oturum açtıysanız işlerin tamamlanmasına izin verebilirseniz), froward'ın en hızlı yolu Mac'i silmek ve ardından yedeklemeyi geri yüklemektir. Yeni bir yönetici hesabı için yeni bir şifre seçebilir ve ardından kullanıcı dosyalarını içe aktarabilirsiniz.

Ssh etkin veya uzak masaüstü etkinse ve Mac hala hesabınıza giriş yapmışsa, Mac’e ağ üzerinden başka bir Mac’ten giriş yapabilirsiniz. Mac'i yeniden başlattıysanız bu işe yaramaz ve Recovery HD önyüklemesi Filevault kilit açma ekranında bekliyor.

FileVault etkinleştirilmiş ikinci bir yönetici hesabınız varsa, diskin kilidini açmak için bu şifreyi yeniden başlatıp kullanabilirsiniz ve ardından ana hesabınızdaki şifreyi sıfırlayabilirsiniz. Son olarak, kurtarma HD veya internet kurtarma için önyükleme yapabilir ve işletim sistemini bir USB sürücüsüne yeniden yükleyebilirsiniz. Daha sonra dosya kasası sürücüsünü bağlayabilir ve birimin kilidini açmak ve .AppleSetupDone dosyasını kaldırmak için tekli kullanıcı modunu kullanmaya benzer çeşitli hileler / prosedürler aracılığıyla yeni bir yönetici hesabı oluşturmak için emojiye sahip olabilirsiniz .


2
Ne yazık ki bu seçeneklerin tümü sistemden çıkış yaptığım için ilgisiz. Görünüşe göre, onu etkinleştirdiğimde FileVault'un ne olduğunu anlamadım, bu yüzden orada ne tanımladığımı gerçekten hatırlamıyorum :(
Artiom Dashisnky

1
@ ArtiomDashisnky evet - en iyi seçenek budur - OS X'i harici bir USB sürücüye / aygıta geri yüklemek ve kurmak için önyükleme yapın. Oradan sürücüye gidebilir, kilidini açabilir ve bir dosyayı kaldırabilirsiniz /var/db/.AppleSetupDone; bu durumda yazabileceğiniz bir parola ile yeni bir yönetici hesabı açabilirsiniz. Ardından ana şifreyi yeni yönetici hesabıyla değiştirebilirsiniz. Dosya kasasını tamamen kaldırmak zorunda kalabilirsiniz - İkinci yöneticiye kilit açma özellerini bu yolla verebileceğinizden emin değilim.
bmike

@bmike Şifrelenmiş olduğundan FileVault ile çalışmaz - yeni hesap sürücünün şifresini çözmek için gerekli bilgiden yoksundur. Şifreyi ikincil işletim sistemi kurulumundan sıfırlaması gerekiyor, çünkü zor olacak çünkü aynı zamanda sürücünün şifresini çözmek için kullanılan anahtarları yeniden şifrelemesi gerekiyordu (yeni şifresiyle).
Zenexer

@Zenexer Muhtemelen cevabı ve ilgisini güncellemek için bugün daha sonra kesin adımlar üzerinde çalışacağım. Kurtarma anahtarını kullanmadan önce yaptım - bir işletim sistemi çalıştığınızda ve çekirdek depolama biriminiz varsa - doğru şifreyi girebilirsiniz. OP şifresini biliyor - sadece önyükleme klavyesinin girişe izin vermediği karakterleri kullanıyor.
bmike

@bmike Doğru, püf nokta, aslında mevcut parolayı bir yere girmeniz gerekiyor. Şifreyi mevcut şifrenizi girmeden düpedüz sıfırlamak, muhtemelen bir şeyi kurtarma şansınızı mahveder.
Zenexer

9

Bunların hiçbirini yapamıyorsanız ve yakın bir yedeğiniz yoksa, bmike'ın cevabını eklemek, diski başka bir bilgisayara bağlamayı ve dosyalarınızı kaydetmek için birimi takmayı deneyebilirsiniz. Görünüşe göre mac , windows ve linux ile yapabilirsiniz .


Teşekkürler, şu anda işlemeye çalıştığım seçenek bu, çünkü şifremi bildiğimden Mac OS'yi harici bir sürücüye kurmaya ve verilerime oradan erişmeye çalışıyorum. Orada bir emoji yazmak için bir seçeneğim olduğuna inanıyorum.
Artiom Dashisnky

1
Evet - bu en iyi seçenektir çünkü emojiye gerek duymadan harici bir sürücüye yeni bir işletim sistemi yeniden yükleyebilirsiniz. Alternatif olarak, Mac'i Hedef Disk moduna getirin ve Çekirdek Depolama birimini başka bir Mac'e maruz bırakma eşdeğerdir, ancak başka bir CPU alır.
bmike

6

Sen kullanabilirsiniz ssh, telnet, vnc/ rdpGeri My Mac veya benzeri yöntemlerle için, onlar etkin ve / veya mevcut koşuluyla.

Ayrıca, varsa loginvarsayılan guesthesabı veya herhangi bir normal userhesabı da kullanabilirsiniz. Sonra:

CLI Terminal.app'yi yürütün; tip passwd <username>; enter ⎆/ return ⏎; ( <username>kilitlediğiniz hesabın adı nerede ..)

Sorunlu şifrenizi girmeniz istenir. Vurmak + + spaceemoji karakter (ler) girerek size yardımcı olmak için bir Unicode aracı açılacaktır.

Başarılı olursa, yeni bir şifre girme şansınız olacak. Yeni şifreyi ikinci kez yazın (doğrulamak için) ve bu işlemi yapmanız gerekir.


1
"... etkinleştirilmeleri ve / veya kullanılabilir olmaları koşuluyla."
tjt263

Ayrıca, soru şuydu: kullanıcı hesabı giriş bilgileri, ürün yazılımı şifreleri ya da sabit disk şifreleme anahtarları değil.
tjt263

4

Bu @TomGewecke cevabı ile gitmek içindir.

Giriş ekranını giriş ekranının sağ üst köşesinde görüyorsanız.

Bunun nedeni, başka bir kullanıcının giriş yapmış olması olabilir. (Hızlı Kullanıcı Değiştirme).

Daha önce giriş yapmış bir kullanıcı varsa, giriş menüsünde her zaman menü çubuğunda gösterilmesi etkin olmasa bile gösterilecektir.

Ancak daha önce giriş yapmış kullanıcı yoksa, daha önce giriş penceresinde gösterilecek olan giriş menüsünü göstermediyseniz, menüyü alamazsınız.

Klavye düzeninin (giriş menüsü) hızlı giriş yapmadan önce giriş yapmış veya giriş yapmamış olmasından bağımsız olarak giriş penceresinde görünmesini istiyorsanız. Yönetici hesabı kullanarak:

 • Sistem tercihleri ​​-> Kullanıcılar ve Gruplar'a gidin.
 • Giriş Seçenekleri'ni seçin.
 • Giriş penceresindeki Giriş Göster menüsünü işaretleyin.

görüntü tanımını buraya girin

 • Sonra ne zaman pencere penceresinde:

Giriş menüsünü (ekranın sağ üst köşesinde seçili olan giriş kaynağının adını gösterir) tıklayın, ardından istediğiniz giriş kaynağını veya klavye düzenini seçin. Aradığınız giriş kaynağını görmüyorsanız, işaretçiyi Diğer Giriş Kaynakları'nın üzerine getirin, sonra görünen listeden giriş kaynağını seçin.

Apple doc

(başlangıçta Unicode Hex girişini görmedim. Bunu ScreenSharing'dan yaptığım gibi ve Unicode Hex girişi alttaydı, ancak ekranımın altındaydı. Bu yüzden ilk kez özledim)


3

Kilitlenmiş olsanız bile, Sistem Tercihlerinizin Erişilebilirlik Ayarları bölümüne erişebilmeniz gerekir; bu durumda Klavye Tercihleri'ne geçebilir ve çevresel giriş kaynaklarınızı ayarlayabilirsiniz. Bu, "Unicode Hex Input" ekleyebileceğiniz / etkinleştirebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, "in Giriş menüsünü menü çubuğunda göster" seçeneğinin işaretlenmesi, "Character Karakter Görüntüleyiciyi Göster" seçeneğine ve çeşitli Unicode ve Emoji karakterlerine enjekte etmenize izin verir.


1
Bunun nasıl çalışması gerekiyor? Erişilebilirlik panelini Fn + Option + Command + F5 ile açabilirsiniz, ancak aşağı sıyrılmıştır ve kullanışlı bir şeye erişmenize izin vermez. Sistem Tercihlerine erişemezsiniz.
Zenexer

OP, Unicode Hex girişini denediğini söyledi, ancak başarısız oldu. Yani eklemek zorunda değil. Nasıl doğru kullanılacağını biliyorsanız, benim testlerime göre çalışmalıdır.
Tom Gewecke,

Tbh dizisindeki her yorumu okumadım. Sadece asıl soruya değiniyordum. Ne olursa olsun, mümkün olduğu kadar çok insan için uygulanabilir / alakalı yapmaya çalıştığımdan eminim. Umarım birine yardımcı olur.
tjt263

Zenexer gibi aslında sistem prefs / keyboard / input kaynaklarına erişemediğinizi söylüyorsa kimseye yardımcı olmaz. O doğru mu?
Tom Gewecke,

-1

Ben bir Mac kullanıcısı değilim, bu yüzden saçmalık olabilir. Ancak durum umutsuz olduğu için yine de teklif edeceğim.

Unicode Hex Girişi

Onaltılı kodu elle girerek birçok Unicode karakteri oluşturmak için yardımcı programı OS X'de kullanabilirsiniz. Diğer seçenekler arasında kelime işlemci dosyalarının Unicode veya UTF metni olarak kaydedilmesi sayılabilir.

 1. Unicode Hex Input klavyesini etkinleştirdiğinizden emin olun. Daha fazla ayrıntı için klavyeleri etkinleştirme bölümüne bakın.

 2. TextEdit gibi Unicode HexInput'u destekleyen bir uygulama açın. TextEdit, OS X ile birlikte yüklenir ve Dock'tan veya Uygulamalar klasöründen açılabilir.

 3. Klavyeleri sağ üstteki bayrak aşağı açılır menüsünden Unicode Hex Input'a getirin. Unicode Hex Option griyse, bu yardımcı programı desteklemeyen bir uygulama içindesiniz. Not: Mevcut uygulamaların çoğu bu klavyeyi destekler, ancak bazı eski yazılım sürümleri desteklemeyebilir.

 4. Belirli bir karakter girmek için, seçenek tuşunu basılı tutun, ardından dört basamaklı onaltılık Unicode değerini yazın (örn. 044D = Kiril э). Farklı komut dosyaları için Unicode değerlerini listeleyen grafikler www.unicode.org/charts adresinde bulunabilir.

http://symbolcodes.tlt.psu.edu/keyboards/mackey.html#unihex


1
Tamamen saçma değil, soru giriş ekranına nasıl bir şey girileceği hakkında uygulama açmaktan bahsetmek önemli değil.
Tom Gewecke,

Bu işletim sisteminin çalıştığı bir durum için harika olurdu, ancak bu durumda basit cevap Emoji klavyesini kullanmaktır.
bmike

@bmike Unicode Hex klavyeyi kullanarak şifrenizde emoji ile test hesaplamaları yapmak ve oturum açmak için giriş yaptım. İyi çalıştı. OP'nin klavyeyi doğru kullanıp kullanmadığını merak ediyorum.
Tom Gewecke,

@TomGewecke FileVault kilit açma ekranında emojiye nasıl girileceğini bulabilirseniz cevaplamanız için bir soru soracağım. Bu altın / ödül malzemesi olurdu.
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.