Cisco AnyConnect Güvenli Mobilite İstemcisinin otomatik olarak başlatılmasını durdurma


23

Bu yüzden şu anda çalışıyorum:

  • OS X 10.10.5
  • Cisco AnyConnect Güvenli Mobilite İstemcisi 4.1.04011

Dizüstü bilgisayarımı açtım ve AnyConnect çalışıyor. Tercihler ... Kullanıcıları ve Grupları'na girip /Applications/Cisco/Ciscogiriş öğeleri listemden kaldırıyorum ve sonra AnyConnect'ten çıkıyorum.

Kapat ... bilgisayarı daha sonra aç ve tekrar çalışmaya başlıyor ve giriş öğeleri listeme geri dönüyor.

Çalıştığım şirket yalnızca VPN için AnyConnect kullanıyor.

AnyConnect'i giriş öğeleri listemden uzak tutmanın bir yolu var mı? Bu arka planda çalışan sakıncası değil ama benim command+ tab, vb ise ... ve sadece can sıkıcı buluyorum.


4
Ben işte "gerçek" cevabını ekleyin Mojave (ve muhtemelen diğerleri) ile benim için çalıştı tek çizgi için yeterli bir üne sahip değil: launchctl unload -w /Library/LaunchAgents/com.cisco.anyconnect.gui.plist. launchd.info , launchctl'e iyi bir giriş, başkaları da olabilir.
MarcH

Yanıtlar:


10

Dolayısıyla, yalnızca VPN istemcisini yüklerseniz AnyConnect otomatik olarak başlatılmayacaktır.

AnyConnect'i (sürüm 4.x) kaldırdıktan sonra özel yükleme yaparak yeniden yükledim. Yalnızca VPN yükledim , yüklemedim:

  • Web Güvenliği
  • AMP Etkinleştirici
  • Teşhis ve Raporlama Aracı
  • Duruş
  • İMKB Postürü

Artık AnyConnect artık otomatik olarak başlamıyor (evet!)

Varsayılan olarak takılan diğer parçalar sisteminizi "korumak" için var olduğundan, mantıklı geliyor.


Kütüphane / LaunchDaemons altındaki cinlerden hangilerinin olduğunu söyleyebilir misiniz? Ben aynı sorunu yaşıyorum ve ben bunlar var: com.cisco.anyconnect.aciseagentd.plist com.cisco.anyconnect.ciscod.plist com.cisco.anyconnect.vpnagentd.plist
Throsby

Bu, 4.4 sürümünü kullanarak benim için çalışmaz.
Anthony

10

Aşağıdakileri kaldırmak benim için çalıştı.

  • /Library/LaunchAgents/com.cisco.anyconnect.vpnagent.plist
  • /Library/LaunchDaemons/com.cisco.anyconnect.gui.plist

Bu, AnyConnect'in benim için çalışmasını önler.
Ryan

Benim anlayışım LaunchAgents oturum açmaya başlarken LaunchDaemons önyükleme başlar. LaunchDaemons'un ne kadar alakalı olduğunu veya anlayışımın doğru olup olmadığını biraz daha ayrıntılı olarak açıklayabilir misiniz?
MarcH

Sadece kaldırıldı com.cisco.anyconnect.gui.plistdan /Library/LaunchAgents/benim için çalıştı. GUI artık girişte başlamıyor, ancak gerektiğinde uygulamayı başlatabiliyorum.
Henrik

3

Bu beni deli ediyor. Sonunda bunu / Library / LaunchDaemons'da kontrol eden 3 plist dosyasını keşfettim. Ancak RunAtLoad parametresini false olarak değiştiremedim, çünkü dosya izinlerini değiştirdikten sonra bile plist dosyalarını kaydedemedim. Sonunda okumak ve yazmak için klasör izinlerini değiştirdim ve bu değişiklikleri içerdiği öğelere uyguladım ve sonunda düzenleyip kaydedebildim. Bir sonraki yeniden başlatmanın ardından emin olacağım ... birkaç gün içinde yapacağım bir şey çünkü yeniden başlamak sonsuza dek sürüyor.


1

Plistlerin ve bunun gibi şeylerin zor kaldırılmasını unutun, sadece Finder'da Cisco AnyConnect Güvenli Mobilite İstemcisini yeniden adlandırın.

Düzenleme: Garip bir downvote aldım, çünkü sadece kendim test ettim ve herhangi bir sorun olmadan çalışıyor. Belki de altta yatan problemi (tasarımla?) Ele alan güzel bir çözüm değil, yine de ...?


Zor ya da plist olmayanlar, otomatik başlatmayı yapılandırmanın resmi ve belgelenmiş yoludur. Bunun yerine, istenmeyen sonuçlara neden olabilecek Herhangi Bir Bağlantıyı kesmenizi öneririz.
MarcH

@MarcH Johan hala çalıştırabilirse bu nasıl kırılır?
Mars

"benim için çalışıyor!"
MarcH

@mars Cisco, GUI'sini göstermekten çok daha fazla işlevselliğe sahiptir. Her bir işlevsellik ve yapılandırma bu kurulumda kapsamlı bir şekilde test edilmedikçe, onu yine de "riskli" olarak sınıflandırırdım.
Fuzzy76

@ Fuzzy76 bu iyi bir nokta.
Mars

0

Düzenlemenizi engelleyen dosyanın kendisi değil, içeren klasörün iznidür. Daha sonra, güvenlik nedeniyle bu tür sistem dosyalarının izinlerini değiştirmemelisiniz. Ancak bu dosyaları düzenlemek kolaydır: Dosyaları masaüstüne yazma iznine sahip olduğunuz başka bir yere kopyalayın ve dosyaları orada düzenleyin. Ardından, seçenek değiştirerek ve yönetici olarak kimlik doğrulaması yaparak onları geri taşıyın ve dosya düzenlenir.

Ancak bahsettiğiniz üç dosyayı göremiyorum. Sistemimde yalnızca 'com.cisco.anyconnect.ciscod.plist' ve 'com.cisco.anyconnect.vpnagentd.plist' dizinini '/ Library / LaunchAgents' dizininde buluyorum. Belki de daha da önemlisi, bu iki dosyada 'RunAtLoad' parametresi 'false' olarak ayarlandığında, 'Cisco AnyConnect Secure Mobility Client.app' uygulamasının can sıkıcı yeniden kurulumunu bir yeniden başlatmadan sonra giriş öğesi olarak önler, aynı zamanda vpn'yi genel işlevsiz.

Gerçekten bir çözüm bulan var mı?


0

İstemcinin başlangıçta başlatılmasını durdurmayı başardım.

Bunu sadece Cisco klasörünü Uygulamalar'dan başka bir konuma taşıyarak başardım, diyelim Masaüstü: sudo mv /Applications/Cisco/ /Users/{your-user}/Desktop/Cisco

Hedef klasörle ilgisi olmadığını düşünüyorum. Onu Uygulamalar klasöründen taşımak, onu başlatan işlemi durdurmak için yeterlidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.