Google Foto Yedekleme büyük Resimler / GPBackup klasörü oluşturur


3

OSX’e (Mavericks) Google Foto Yedekleri’ni yükledim. 10 gig boyutunda bir / Users / rob / Pictures / GPBackup klasörü oluşturdu ve tüm fotoğraflarımın ve filmlerimin kopyalarını taşıyor gibi görünüyor. Tüm bu alanı kullanmasını istemiyorum, ancak bunun için herhangi bir yapılandırma ayarı görmedim. Bu klasörün amacı nedir? Sadece silersem, Google Foto Yedekleme çalışmaya devam eder mi?


İPhoto ve Fotoğraf Kütüphanelerinin aslında resimler içermediğini ve mac'taki tüm resimlere gerçekten bir dizi bağlantı olduğunu biliyorum, ancak Finder'da boyutu kontrol ederken tüm resimlerin boyutunu size bildirmek için tüm bu bağlantıları kontrol ediyor klasörün gerçekte kullandığı disk alanı miktarından çok daha büyük. (Yani temelde Finder'a güvenme). Eğer silerseniz, büyük olasılıkla fazla depolama alanı bırakmayacak ve Google Foto’nun bir daha ihtiyaç duyduğu anda bağlantı klasörünü yeniden oluşturmak zorunda kalacak. Google Foto Yedekleme ve iPhoto / Photos ile aynı olup olmadığını kimse onaylayabilir mi?
ColossalChris

Bununla daha fazlasını aldın mı? Klasörü silmeyi denediniz mi?
tdc

Hayır, daha bir şey almadım ve klasörü silmeyi denemedim.
Rob Bednark,

Yanıtlar:


1

Menü çubuğunuzdaki "Google Foto Yedekleme" simgesini tıklarsanız (gri bir fırıldak gibi görünür), "Tercihler" seçeneğini görmelisiniz. Buna tıklamak tercihler penceresini açacaktır. "Dış ortamdaki fotoğrafları / videoları da kopyala" için bir onay kutusu görmelisiniz (Aşağıdaki resme bakın). Bu kutunun işaretini kaldırın ve artık ekstra yedeklemeniz olmamalıdır.

GP Yedekleme Tercihleri

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.