Mac OS Pro'nun yeni dahili HDD'sine OS X Lion yüklenemiyor


3

Çalıştığım model bir Macbook Pro A1278, 2011'in başlarında bir tasarım. Bu, şu anki sürüşüyle, dizüstü bilgisayarla birlikte gelen 500 GB SATA III sürücünün kötü sağlık sektöründe olduğu ve birçok kötü sektörün olduğu bir arkadaşa ait.

İlk olarak, bu sürücü hala çalışıyor; Yeniden biçimlendirmeyi ve temiz bir Lion Lion kurulumunu sorunsuz bir şekilde yapmayı başardım. Ancak, yeni bir sürücüye yüklemeye çalıştığımda sorunlar ortaya çıkıyor. Bu yeni sürücü bir Apple sürücüsü değil, benim anladığım kadarıyla (Googling'den), bunun önemi olmamalı.

Yeni sürücü dahili olarak yüklendiğinde, sürücüyü Internet Recovery'den bile yeniden biçimlendiremedim: Disk Yardımcı Programı'nda şunu söylerken bir hata alıyorum:

Yanlışlıkla gelecekteki tespiti önlemek için hacim verilerini silmek başarısız

Bununla birlikte, harici bir sürücü olarak çalıştırdığımda (USB ile bir muhafaza kullanarak) ve eski sürücüde (dahili olarak) Lion'a başlattığımda hiçbir sorun yaşamadım ve yeni sürücüyü biçimlendirebilirdim. Üzerine Lion kurmayı bile başardım ve harici bir sürücü olarak önyüklenebilirdi. Ancak, dizüstü bilgisayara taşıdıktan sonra, önyükleme başarısız olur. Öte yandan, Apple tarafından verilen eski sürücü ile aynı şeyi yapmak işe yarıyor (yani, Lion'u harici bir sürücü olarak yükleyin ve içeri geri taşıyın).

Yine de yeni sürücüyü silmeyi denedim (harici bir sürücü olarak çalıştırıp, tekrar dizüstü bilgisayara taşıyarak). Lion'u tekrar kurmak (iki kez, bir kez Internet Recovery aracılığıyla ve tekrar eski sürücünün kurtarma bölümü aracılığıyla, hiçbir fark etmeden denenmiş), kurulumun sonuna ulaşır, burada log bu hataları dağıtır ve yeniden denemeye devam eder:

İndirme varlıkları değişken ürüne taşınamadı

InstallESD.dmg doğrulanamadı

Topladığım kadarıyla, yükleyici yükleme paketlerini (özellikle InstallESD.dmg) yeni sürücüye taşıyamadığı anlamına gelir. Bu iki sürücüyle oldu: ikisi de SATA III olan 1TB ve 640GB.

Sonunda, eski sürücüye harici olarak önyüklemeyi de denedim ve yeni sürücüyü dahili sürücü olarak taktığımda biçimlendirmeye çalıştım ve hatayı aldım.

Disk kaldırılamadı

(Apple olmayan) bir teknisyen, sürücülerin çok büyük olmasından ve bu nedenle 500 GB daha denemekten, ancak şanssız bir şekilde denenmesi ihtimalinden şüpheleniyordu.

Bunun SATA arayüzü ile ilgili bir sorun olma ihtimalini reddettiğini (ve anladığım kadarıyla, SATA III'ün hem eski anakartı çalıştıran hem de anakart ya da HDD ile geriye dönük olarak uyumlu olduğunu) çıkardım. Ancak, sistem yeni sürücüyü dahili sürücü olarak okumaya çalıştığında bir sorun vardır (ancak harici sürücü olarak okurken sorun değil).

Tüm bunları aklımda tutarak, aklıma gelen en açık açıklama, yeni sürücünün işe yaramamasıdır çünkü bir Apple sürücüsü değildir (belki de belirli bir ürün yazılımı veya başka bir şey eksik), ancak bu, internette okuduğum şeyler ile çelişiyor ve Ayrıca yeni diskin neden harici olarak önyüklenebileceğini de tam olarak açıklamıyor.

Herhangi bir alternatif açıklama, ya da daha iyisi, bu soruna çare olacaktır. Teşekkürler!


Sadece açıklığa kavuşturmak için: 'yeni' sürücü harici olarak monte edilmiş ve üzerine Lion takılmış durumdayken, OS X'i önyükleyip kullanabildiniz. Bu sürücüyü başka bir değişiklik yapmadan dahili HDD yuvasına taşıdığınızda ne olur?
agentroadkill

Yeni sürücü dahili olarak çalıştırıldığında önyükleme yapmaz (harici olarak önyükleme yaparken), bu eski sürücü için geçerli değildir (dahili veya harici sürücü olarak iyi önyükleme yapar). (İlk hata mesajından sonra paragrafta anlatmaya çalıştığım şey buydu.)
Ken Wei

O kadar topladım, davranışları hakkında araştırıyordum. Sadece boş bir ekran alıyor musunuz? Apple logosu görünüyor mu? Açılış çanına ne dersiniz? Dizüstü bilgisayar açılmıyor mu?
agentroadkill

Dizüstü bilgisayar açılıyor ve Apple logosunun göründüğünden eminim (dizüstü bilgisayar yanımda olmadığı için şu anda tam olarak kontrol edemiyorum), ancak dönen bekleme simgesi var ( km.support.apple.com) /kb/resources/images/spinner.gif ) Apple logosunun altında (veya normalde olduğu yerde) süresiz olarak devam eder.
Ken Wei

"Süresiz" ne kadar sürecek? Dizüstü bilgisayar bir gecede bunu yapmazsa, henüz kırılmış sayılmazdım.
agentroadkill
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.