AdobeIPCBroker'ı nasıl kaldırabilir veya devre dışı bırakabilirim?


17

Son zamanlarda Mac'imde ortaya çıkan, kararsız yeni bir kaynak tüketen Adobe işlemi, avlanmak ve öldürmek Adobe'nin oluşturduğu diğer birçok işlemden daha zor olduğunu kanıtlıyor. Genellikle bu işlemlerin başlatılmasını devre dışı bırakmak için burada ve başka yerlerde talimatları izlemek işe yaradı, ancak en son nasıl devre dışı bırakılacağını anlayamıyorum : AdobeIPCBroker .

Windows için talimatlar buldum , ancak OS X için hiçbir şey bulamadım .

OS X'te AdobeIPCBroker'dan nasıl kurtulur ve kalıcı olarak devre dışı bırakılır?


Bu Adobe'nin lisanslama modelinin bir parçası değil mi? Bunun için satıcıdan destek alamaz mıydınız?
bmike

1
@bmike: Açıklayabilir misiniz? Adobe, arka plan süreçlerini ve arka plan işlemlerini kaldırmak için destek sağlamıyor (denedim).
orome

Aynı zamanda bir süreçler arası iletişim komisyoncusu olabilir - sanal alan okuyucu (veya diğer programlar) - blogs.adobe.com/security/2010/11/… - yazılımlarının yanlış davranması durumunda yardımcı olabilir - muhtemelen yama yapacağınız bir şey olacaktır. Burada sormak yanlış değil, ama en iyi yer olmayabiliriz. Bazıları da lisanslamanın bir parçası olarak raporlar spekülasyon - emin olamazdı.
bmike

1
@bmike: Ah. Ne yaptığı gerçekten umrumda değil. Ondan kurtulmayı başaran herhangi bir Mac kullanıcısından ne duyuyorum. Bu Adobe'nin uygulamalarını öldürürse, öyle olsun.
orome

Ben bağlantısını gidiyorum apple.stackexchange.com/questions/218681/... güzel bir CC temizleyici uygulaması vardır çünkü bu durumda kudreti yardım
bmike

Yanıtlar:


13

Yapmam gereken buydu:

  1. Core Sync'i öldürün.
  2. CCLibrary'yi öldür.
  3. CCXProcess'i öldürün.
  4. AdobeIPCBroker'ı öldürün.

Bir dahaki sefere yeniden başlattığımda geri gelip gelmeyeceklerini bilmiyorum, ama önleme amacıyla "Launch Agents" ı com.adobe.AAM.Updater-1.0.plistve com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist.

(Adobe'de kimler sadece güncellemeleri veya 'senkronize edilecekleri' kontrol etmek için CPU ve pil ömrünü sürekli olarak harcamanın iyi bir fikir olduğunu düşündü? Bu, Cadılar Bayramı'nı kaçırmadıklarından emin olmak için hile yaparak veya tüm yıl boyunca tedavi eden çocuklar gibi. Bir şeyleri planlamanın daha akıllı yolları var.)


1
Neden Adobe, neden?
frozenjim

8

Bu arka planda çalışan herhangi bir Adobe şeyler önler kullandığım bir terminal diğer adı / komut:

alias nothankyouadobe="sudo -H killall ACCFinderSync \"Core Sync\" AdobeCRDaemon \"Adobe Creative\" AdobeIPCBroker node \"Adobe Desktop Service\" \"Adobe Crash Reporter\";sudo -H rm -rf \"/Library/LaunchAgents/com.adobe.AAM.Updater-1.0.plist\" \"/Library/LaunchAgents/com.adobe.AdobeCreativeCloud.plist\" \"/Library/LaunchDaemons/com.adobe.*.plist\""

Bunu içine koyarsanız, Alfred veya başka herhangi bir komut dosyasından ~/.bash_profileyazabilir nothankyouadobeveya arayabilirsiniz.


Bunun için bir takma ad oluşturma düzgün bir fikir (ve yeniden başlatma üzerinde çalışacak şekilde .profile içine koymak güzel), ancak bu programlar kendilerini yeniden başlar.
Ulf Aslak

@UlfAslak hangi CC sürümünü? Listemi her sürüm için güncelliyorum, bunu yapabildiğimde güncelleyeceğim.
Matt Sephton

6

/ Applications / Utilities / Adobe Creative Cloud / CoreSync / Core Sync.app olan Core Sync tarafından oluşturulur . Ben de öldürdü zaman Çekirdek Sync ve AdobeIPCBroker , onlar (o oturum için, zaten) geri gelmedi.

FWIW, onu kullanarak neyin yaratıldığını öğrendim launchctl procinfo.


1
Bu benim için işe yaramıyor: Her şeyi öldürdükten sonra hala geri geliyor. Ayrıca her com.adobe. ...işlemi ve arka plan programını devre dışı bıraktım, sonlandırdım ve boşalttım . Sonunda işe yarayan tek şey, onu silmekti sudo rm -rf AdobeIPCBroker.app. Yan etkilerin ne olduğunu kim bilebilir, ama umrumda değil. (Bir yan etki Adobe uygulamalarından tamamen kurtulmak istediğimdir.)
orome

2
Etkinlik İzleyicisi'nden Command + I, silinmek üzere dosyayı bulmak için kullanılabilir.
orome

2

"Adobeipcbroker" için bir Finder araması yaptım ve üç klasörü ve uygulamayı da Çöp Kutusu'na sürükledim, sonra boşalttım, El Capitan'da benim için iyi çalıştı.


2

Adobe desteği şunları söylüyor: "Son adobe IPC monitöründe etkinlik monitöründen kullanılmadığında tüm adobe uygulamalarını kapatmanız gerekiyor." - "Tüketiciye tüm adobe uygulamalarını kapatıp adobe IPC brokerını kapatmanızı öneririz. Bunu yapmazlarsa tüm süreç tekrar ortaya çıkar."

Ancak, diğer tüm Adobe işlemlerini öldürdükten sonra, aşağıdakiler orada asılı kalır ve kill komutuna bile yanıt vermez

0 77 1 0 10:50 pm ?? 0: 00.04 / Kütüphane / Uygulama Desteği / Adobe / AdobeGCClient / AGSService

Adobe desteği bunun ne olduğundan emin değildi. Bu bir sudo kill komutu ile kaldırılabilir.

- Tamam henüz iţe yaramayan bir ţey bulamadým .. öyleyse aţađýdakileri seçerseniz, çok dikkatli olun.

Bu işlemler aşağıdaki klasörlerin altındaki referanslardan somutlaşmış gibi görünür: / Library / LaunchAgents / Library / LaunchDaemons

Yani, aslında bu bağlantıları yedekleyip silerseniz, onları kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, Adobe ürününü başlattıktan sonra, yazılımı sonlandırdıktan sonra bile geride kalan "Core Sync", "Adobe Desktop Service", "CCXProcess" ve "CCLibrary" gibi bir dizi eski işlem olacaktır.

Ancak, LaunchAgents ve LaunchDaemons'u otomatik olarak güncellemiyorlar. Mac'in yeniden başlatılmasından sonra tekrar iyisiniz. "Asla yeniden başlatma, sadece uyku" seçim gider! Core Sync ve Desktop servisi de pili biraz bitirmiş gibi görünüyor.

Adobe'nin yazılımlarını gerçekten temizlemesini dilerim.

İşte, Adobe süreçlerine dikkat etmenin birkaç yolu .. !! İyi şanslar!!


-1

Tamam, eski bir iş parçacığında yeniyim, ancak Windows'ta dosya konumunu ve görev yöneticisini bir kerede açtım. İlk olarak, görev yöneticisinde işlemi sonlandırdım ve uygulamayı hızlı bir şekilde konumundan sildim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.