Retina MacBook Pro'yu masaya nasıl sabitleyebilirim? (eski MacBook Pro'nun Kensington Kilidi'ni nasıl kullanabileceğine benzer)


9

Şehir merkezindeki bir gökdelenden ofis kiralayan bir şirkette çalışıyorum. Çalışanları ve temizlik personelini gündelik hırsızlığı önlemek için şirketim Kensington kilitlerini kullanarak dizüstü bilgisayarlarımızı masalarımıza sabitlemeyi tercih ediyor. Son MacBook Pro'da (yuva yükleme optik sürücülü 13 inç olan), kilit yuvası olduğu için bu sorun değildi.

Sonra Retina ile yeni bir MacBook Pro istedim (ve aldım). Hiçbirimizin gerçekten düşünmediği şeylerden biri, kilit için bir yuva olmamasıydı.

Bu yüzden seçenekleri araştırdım ve hiçbiri gerçekten ilham verici değil.

Hakim mantık bu şeyi MacLocks'tan satın almaktır. Bununla birlikte, çok karışık incelemelere sahiptir, rMBP'nize bir şey aşılamayı gerektirir (ki bu değerinin ne olduğu için kozmetik nedenlerle umursamıyorum, daha ziyade bir şeyin alt kısmına bir şey vidalama fikri bir biraz sinir bozucu), çok karışık eleştiriler var, web sitesi kendisi gölgeli görünüyor (yardıma ihtiyacım olup olmadığını soran bir insan gibi davranan JavaScript bot rahatsız edici) ve bu pahalı (70 $) yukarıdakilerin tümünü göz önüne alarak tür.

Gördüğüm diğer seçeneklerin çoğu artık piyasada değil (ya satış ya da etkililik eksikliği için, sanırım) ya da alarmlar çıkarılmaları gibi şeyler kaldırılmalı (eğer gündelik hırsızlık saatler sonra gerçekleşecekti). Bir çözüm, aşırı ısınma sorunlarına sahip olduğu bildirilen bir "kilitleme durumu" dur.

Şimdi durduğu için sadece gecenin sonunda bir çekmecedeki şeyi atıyorum ve bir acı olan ve uygulama sunumu gibi görevlerin devam etmesine izin vermeyen çekmeceyi kilitliyorum, güne gidebiliyorum, ancak potansiyel olarak MacLocks dışındaki tek gerçek seçenektir.

Peki bir rMBP'yi masaya kilitlemek için başka hangi seçenekler var? Burada kimse MacLocks çözümünü denedi mi? Ya da rMBP, çoğu insan için çoğunlukla "günün sonunda eve götürülmeli ya da endişelenmeyin" aygıtı mıdır? Benim eve götürmüyorum çünkü sırt çantamda kendi rMBP'm var ve şu an yaptığımın doğası beni yine de evden çalışmamı engelliyor.

Değeri için bu soruyu gördüm ama bir MBA için, dört yaşında ve kabul edilen çözüm (adaptör çıkarıldığında gürültü) yukarıda bahsettiğim gibi benim için çalışmayacak)


1
Apple Mağazalarında nasıl yapıyorlar?
Mike Chamberlain

@Chamberlain Apple, hırsızlık önleme çözümleri satmaz, ancak patentlerini kendileri alırlar, kablo üzerinde yapışkan destekli bir sistem kullanırlar. Eight Inc. ile birlikte geliştirildi
dhchdhd

Yanıtlar:


4

SE'nin ürün önerileri için bir yer olmadığını biliyorum, ancak bu Henge Dock sizin için yararlı olabilecek bir şey gibi geliyor.

Dock, MacBook Pro'yu her iki taraftan da sarar (kullanılabilir tüm bağlantı noktalarına bir fiş takarak) ve arkasında bir Kensington kilit bağlantı noktası vardır.

Bu ürüne sahip değilim ama düşünüyoruz.


1
Bunu patronun yanından geçireceğim ama 399 dolar çok para. Evde düzenli dikey Henge Dock var ve yüzmeyi düşündüm ama kilit sorununu çözmeyecek, daha ucuz değil ve biraz yatırım gerektiriyor (ekstra konektörler, KB + TP) ve Retina ekranından ( bu yatay olan yok). Henge Dock'un çok fazla gelip giden insanlara yönelik olduğu gerçeğini söyleyemem ve rMBP'mi çoğu zaman yerinde bırakmayı hedefliyorum. Yine de ipucu için teşekkürler.
Tom Kidd

1
Ya ben ilan edene kadar fiyatı görmedim. Oldukça dik. Ayrıca dock'un dizüstü bilgisayarı nasıl koruduğunu da bilmiyorum. Ünitenin kenetlenmesine izin vermek için bir şekilde içeri / dışarı kayabilmelidir. Kensington kilidinin yerinde olduğu zaman, açılmaya izin vermeyeceğini varsayabiliriz. Ama belki de kilit yuvası, insanların dizüstü bilgisayarı değil, rıhtımı çalmasını önlemek içindir? Hiçbiri garanti
edilmeyen

Dell'deki benzer yerleştirme istasyonları 170/220 dolar . Henge Dock'un, Latitude dizüstü bilgisayarlarının büyük bir kısmı ile Dell satan rıhtımlara karşı düşük hacimli bir parçası olması nedeniyle, makul olmayan bir şekilde pahalı diyemem. Başka bir şeyle uğraşmak birkaç dakikadan fazla tasarruf ederse, bir yıl içinde yine de ödeyecek; birkaç yıldır aldırmayın, muhtemelen o dizüstü bilgisayarı kullanacaksınız.
Dan Is Fiddling By Firelight

@WesSayeed Bu pahalı kılan şey, makinenizdeki çeşitli bağlantı noktalarına (motorlu?) Bağlantılar olmasıdır, bu yüzden belki de kilit yerinde OS X kilitliyse bırakmayı reddeder? (yeşil düğme görünüşte çalıştırdığınız bazı tepsi uygulamalarına bağlanır). Dunno.
Tom Kidd

Kilitleme eklemek 500 $ fazladır. Artı, taşınabilir değil.
dhchdhd

1

Mac'inizin kapalı kapak modunda çalışmasına izin vermek için neden bir ekran veya ucuz ekran simülatörü ve klavye bağlamıyorsunuz?

Daha sonra, seçtiğiniz herhangi bir kabul edilebilir kilitleme ağını veya fiziksel bariyeri alabilirsiniz. Kilitli masada çalışmasına izin vermek bile uygun ve gerçekten tembel olsaydım (benim gibi), çekmeceye ikinci bir güç adaptörü çalıştırabilirsin.

Herhangi bir kullanışlı imalatçı, uygun olduğunda masanın üzerine cıvatalayabileceğiniz çelik veya alüminyum kutu veya ızgaralar yapabilir. Güzel, sağlam bir asma kilit, küçük bir Kensington yuvasını taklit eden her şeyden çok daha güvenli olacaktır.

MacLocks braketi oldukça zarif bir IMO'dur ve kilitleme şimini MacBook çerçevesine sabitlemek için alt kasayı sabitleyen vidaları kullanır. Orada gölgeli bir şey yok ve yeterli koruma için iş beklentilerinizi karşılayan bir Kensington yuvasından daha iyi.

Her iş gününde 5 dakika tasarruf ederseniz, saatlik ücretiniz asgari ücret olmadıkça 70 ABD Doları'nın pahalı olduğunu görmek zordur.


Bu kötü bir öneri değil, ancak şu anda MacBook'un klavyesini ve ekranını da kullanıyorum (iki 1080p monitöre bağlamanın yanı sıra) çünkü @ 2x testi için üçünün tek Retina ekranı ve aslında klavyeyi / izleme dörtgenini kullanmaya alışkınım. 5 Dakika / gün şey iyi nokta.
Tom Kidd

@ TomKidd evet - maliyet sorunu kırmızı bir ringa balığı gibi görünüyor. Bir düzine Mac'in değiştirme maliyetini alın ve işinizdeki kayıp için düşülebilir faktör. Güzel bir güvenlik kamera sistemi muhtemelen yarı önlemlerden daha ucuz olacaktır. Gündelik hırsızlığın net video kanıtı, birkaç metal kutudan çok daha fazlasını korur.
bmike

"Çizikler" diyebilir misin?
dhchdhd

0

Şu anda iyi bir çözüm yok.

Kama ve vida değiştirme işlemleri kolayca yenilebilir.

Belki çok iyi bir makinist ve mikro K yuvasında değirmen alarak tabu ihlal. Siz oradayken, MagSafe 1 ile güçlendirin (sadece şaka yapıyorum, ama güzel olurdu).


-1

Önleme yerine hafifletme ve caydırma

Kilitler, eşyalarınızı almayı zorlaştırır, ancak hırsızlıkla ilgili riskleri azaltmanın tek yolu bu değildir.

Herkes tarafından görülebilir kameralar, diğer şeylerin yanı sıra, özellikle bina tamamen kamuya açık değilse ve diğer kiracıların temizlik personeli ve çalışanları beklemeyecekleri için yakalanmaları ve dolayısıyla hırsızlığı caydırmaları muhtemel bir hırsıza işaret eder. orada isimsiz olmak.

Ve çoğu verinin sürekli olarak çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde yedeklendiğini varsayarsak (bu sizin için geçerli olmayabilir, ancak birçok yapılandırma için de geçerlidir) basit sigortanın fantezi $ 70-399 kilitlerden daha ucuz olması ve sizi de koruyabilir. hırsızlıktan başka risklerden.


2
399 $ bir kilit için değil. Özelliklerinden biri olarak bir kilidi olan bir yerleştirme istasyonu içindir. Rağmen caydırıcılık konusunda haklısın. Bir keresinde arabam kırılmıştı. Orada bir sürü dizüstü bilgisayar vardı, ama hırsız bunlardan sadece birini aldı - bir mülkiyet etiketi ve üzerinde "polis izlenebilir" etiketi olmayan tek. O zamana kadar bu şeylerin ne kadar iyi çalıştığını hiç bilmiyordum.
Wes Sayeed

CalTrain üzerinde dizüstü çalmak çatlak bağımlıları "hafifletmek" olamaz. Ve chrissake için, meşgul insanları görünüşte "sizin için izlemek" için kesintiye uğratan bir geciktirici dbag olmayın. Diğer insanların yapacakları şeyler var ama uşaklarınız değil. Yanına al.
dhchdhd
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.