MacBookPro9.1 ile oluşturulan Ubuntu Bootable DVD tanınmıyor


0

MacBook Pro9.1 (OS X Yosemite 10.10.5) ile önyüklenebilir bir UBUNTU DVD oluşturmak için http://www.ubuntu.com/download/desktop/burn-a-dvd-on-mac-osx adresini takip ettim .

Tüm adımları bitirdim ama MacBookPro9.1 üzerinde böyle bir önyükleme yapamıyorum. AMA ... aynı dvd diğer bilgisayarda çalışıyor (MacBookPro8.1 OS x Lion 10.7.5). Bilgisayarın bir sorunu değil mi?


Bunun bir askubuntu.com önyükleme sorunu olup olmadığına ya da ev sahipliği yapmak için en iyi yer olacağına karar vermeden önce biraz daha ayrıntı alalım . Açıkça cevap, ubuntu’nun önyüklemeye çalıştığınız tüm donanımı desteklemek için sürücülere ihtiyacı olacaktır. İhtiyacımız olan şey, bazı detaylar. Hangi ubuntu paketini ve sürümünü yaptınız? Açılışta aldığınız hata nedir? Yeni bir DVD yapmak mı istiyorsunuz, yoksa aklınızdaki ana hikaye / nihai amaç nedir?
bmike

Yanıtlar:


1

Aşağıda sorunuza verdiğiniz bağlantıdan bir görüntünün kopyası verilmiştir.

görüntü tanımını buraya girin

Görüntüyü büyütürseniz, kaynağın "trusty-desktop-amd64 + mac.iso" dosyası olduğunu okuyabilirsiniz.

Bu kullanılacak WRONG iso. " Trusty-desktop-amd64.iso " kullanıyor olmalısınız .

İso "+ mac" ile biten bir BIOS önyüklemesi yapmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu, makineleri Mac olmayan kullanıcılar içerir. Do düzenli iso değil "+ mac" ile biten bir EFI önyükleme yapmak isteyen kullanıcılar içindir.

EFI botlarının 64 model Mac'lerle 2007 modellerinin başlarında çalıştığını gördüm. Optik (DVD) sürücünüz varsa, bu şekilde önyükleyebilirsiniz, ancak USB flash sürücü yöntemi, Windows USB yükleyici olmasa bile çalışır. Benim (20-inç, 2007 ortası) iMac7,1, bir DVD ya da USB kullanarak Live önyükleyebilir ve / veya Ubuntu'nun mevcut sürümlerini yükleyebilir.

Hem DVD hem de USB önyüklendiğinde, ortamı doğrulamak için bir yazılıma sahiptir. DVD’lerin doğrulandığını görürseniz, ancak Ubuntu’nun talimatlarını kullanarak oluşturulan USB’ler doğrulamaz . Önyükleme ve takma işlemleri sorunsuz görünüyor, ancak USB flash sürücülerin durumu beni rahatsız etmiyor. Neyse ki, USB medyayı UNetbootin kullanarak oluşturursanız , ortaya çıkan flash sürücü doğrular.

Açıkçası, UNetbootin'i * kalıcı olan bir Ubuntu Live USB sürümü oluşturmak için de kullanabilirsiniz, ancak bu seçeneği hiç takip etmedim.

Ubuntu'nun BIOS kurulumundan kullanıcıların memnun olduğu durumları okudum. Kullanıcılar, OS X, Ubuntu ve Windows önyüklemesini üçe katlayacaklarında sorunlar ortaya çıkar. Windows'un BIOS kipinde kurulması gerekiyorsa, kullanıcının Grub'un hem Ubuntu hem de Windows'u başlatmasını nasıl sağlayacağını bulması gerekir. Bu durumlarda, Windows'u BIOS modunda ve Ubuntu'yu EFI modunda başlatmak daha iyi bir seçenek olabilir. Buradaki sorun, EFI Ubuntu'nun yüklediği yazılımı Mac'lerde yüklemek için yazılım kurmamasıdır. Bunu anlamak için bıraktın.

Bu sorunun çözümü olabilir. İşte birkaç tane: Öncelikle, Ubuntu'yu tanımak için Mac bellenimini almak için EFI bölümündeki dosyaları taşıyabilirsiniz. İkinci olarak, rEFInd'i yükleyebilir ve yapılandırabilirsiniz . Üçüncüsü, Ubuntu, hfs + formatlı bölümleri tanıyan bir Grub kurduğu için, Ubuntu'yu OS X önyüklemesini yaptığı gibi önyüklemesi için yapılandırabilirsiniz. (Aslında, Mac ürün yazılımı, OS X'i başlattığını düşünüyor.)

Bu üç yöntemden herhangi birinin nasıl uygulandığına dair bir açıklama, orijinal sorunun kapsamı dışındadır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.