Mac'e asla uyumaya / kapamaya zararlı mı?


10

Bir mac için hiçbir zaman uykuya dalmamak veya kapatmak herhangi bir şekilde zararlı mıdır?

Bir macbook air ve ayarlarda asla uyumak için ayarladığım bir iMac var. Yalnızca ekranlar uyku moduna geçer. Ayda bir kez kapatıyorum. Korkarım ki eğer yapmaya devam edersem zamanla zarar görebilirler. Olabilir mi?


2
MacBook / iMac'te kesin olarak söylenemedi, ancak eski Mac Pro'm 7 yıldır çalışıyor. İşletim sistemi güncellemeleri için yeniden başlatılıyor
Tetsujin

Yanıtlar:


11

Mac'inizi her zaman güvenli bir şekilde açık bırakabilirsiniz.

Güvenli ve Zararsız

Mac sürekli çalıştığı için oluşacak hiçbir pratik hasar veya zarar yoktur. Mac'inizi ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde kullanın.

Yeniden başlatma, yalnızca güncelleştirmeleri yüklemek ve önbellekleri veya geçici dosyaları temizlemek için sık sık yararlıdır.

çevre

Olarak 1lann söz , toz ve ısı birikmesi gibi çevresel faktörler dikkate alınmalıdır. Mac'inizi, fanların şaşırtıcı miktarda partikül madde çekebileceği kireçtaşı veya kumtaşı duvarları gibi toz kaynaklarından uzak tutun .


2
Bu yayındaki her şey tamamen doğrudur. Ayrıca @ 1lann en unutmayınız cevabı donanım kullanımı doğal sonuçlarını ele almaktadır çünkü.
jsejcksn

4

Potansiyel hasarı görebilmemin bir yolu, bilgisayarın içindeki sabit disk sürücüleri ve fanlar gibi hareketli parçaların aşınması ve yıpranmasıdır. Bilgisayar sürekli çalışıyorsa fanın çok fazla toz çekebileceğini ve bilgisayarınızın bir noktasını temizlemeniz gerekebileceğini unutmayın.


4

Mac'lerin, sunucuların ve iOS cihazlarının küçük bir ağını yönetiyorum ve yıllardır aynı şeyi yapıyorum, kişisel olarak makineye uzun ömür kattığını düşünüyorum (onaylayamasa da), şu anda bir mac mini'm var 8 yaşında bu uygulamayı kullanarak mükemmel çalışıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.