El Capitan, Mission Control'de varsayılan olarak masaüstü küçük resimlerini genişletin


107

OS X'in önceki sürümlerinde, masaüstü küçük resimleri Mission kontrolünde varsayılan olarak gösteriliyordu.

Ancak El Capitan'da, varsayılan olarak daraltılırlar ve yalnızca adlar gösterilir (örn., Desktop1, Desktop2 vb.). Büyütmek ve küçük resimleri görmek için fare işaretçisini üzerlerine yerleştirmem gerekiyor.

Önceki davranışımı geri alabilmemin bir yolu var mı?


22
Bu çok can sıkıcı bir durum olduğundan, lütfen elmaya geribildirim gönderin.
At0mic

1
El Capitan'ın beta testcisiyim ve aylar önce geri bildirimde bulundum. Temel olarak, varsayılan olarak genişletilmiş / daraltılmış bir seçim seçeneğinin olması gerektiğini söyledim. GM'deyim ve böyle bir seçenek bulamıyorum. Bu yüzden herhangi bir hack olup olmadığını öğrenmek için bunu gönderdi.
Lanet Sebzeler

1
Ben de yaptım ve inşallah birileri bir hack bulabilir.
At0mic

4
Bu konuda Apple'a geri bildirimde bulunuldu. Bu ufak bir sıkıntı ama ben çok sık Mission Control kullanıyorum, beni deli ediyor. Yavaş yavaş ölümüne dürtmek gibi.
Scott Thiessen

1
Sierra ilk herkese açık beta sürümünü denemiştim; değişiklik yok. Bence Apple ne kadar hayır dediğimiz önemli değil, bunu asla değiştirmeyecek.
Kahrolası Sebzeler 19

Yanıtlar:


30

Düzenleme 1/30/16 : Son birkaç aydaki günlük iş akışımda birkaç farklı seçenek kullandıktan sonra, @Arctus tarafından önerilen çözümü neredeyse tamamen çözdüm. Bir üçüncü taraf program gerektirmesine rağmen, BetterTouchTool (BTT), bunun en güncel seçenek olduğuna inanıyorum.

Genel bir yöntem için @ Arctus'un cevabına ve faydalı bir ekran görüntüsüne bakın. İşte bu yazıdan eksik olan özellikler:

 • Sistem tercihlerinizde görev kontrol hareketinin açık olduğundan ve 3- veya 4 parmakla yukarı kaydırmanın (yalnızca seçenekler) ayarlandığından emin olmak istersiniz. (Görev denetimini açmak için BTT makroma bir adım eklemeye çalıştım, ancak görev denetimini kapatmak için 3- veya 4 parmakla aşağıya doğru çekerek ters hareketi kullanma yeteneğini kaybettiğiniz için bunu bıraktım .)
 • "Sonraki İşlemi Geciktir" adımı için muhtemelen en az 0,06 saniyeye ayarlamanız gerekir. 0.08 saniyeye yerleştim. (0.02 ve 0.03 saniye gibi kısa süreleri denedim, ancak tutarlı bir şekilde çalışmadılar. Bazen bu çok hızlı görünüyordu, bu yüzden genişlemeyi tetiklemiyordu. Bu konuda YRMV, eğer sizin için çalışmıyorsa ya da eğer sadece bazen çalışır, bunu biraz arttırmayı deneyin.)
 • "Fare Taşı" adımı için ekranımın tam üst ortasını kullanarak en iyi sonuçları buldum. (örn: Ekran genişliğim 1280 piksel, bu yüzden x = 640, y = 0 kullandım.)

BTT’nin “Görev Denetimi ve Anında Masaüstü Önizlemelerini Göster” adında önceden tanımlanmış bir eylemi olduğunu muhtemelen göreceksiniz. Ne yazık ki, görev denetimini açmak ve benim için kullanılamaz hale getiren masaüstü önizlemelerini genişletmek arasında can sıkıcı bir gecikme yaşanıyor. Bu özel çözüm çok yumuşak, tutarlı ve istenmeyen bir davranışa neden gibi görünmüyor.

BetterTouchTool yönteminin diğer ana varyasyonu, görev kontrolünü açmak için sol üst veya sağ üst köşelerden birini kullanmak ve ardından farenizi köşeye getirip seçtiğiniz hareketin üzerine getirmek için BTT'yi kullanmaktır. Bu, 3- veya 4 parmakla kaydırmanın yanı sıra diğer hareketlere izin verir, ancak istemediğiniz bir sıcak köşe sunar. Sıcak köşeyi yanlışlıkla benim için uygun bir seçenek olması için çok sık tetiklediğimi öğrendim. Yine, YRMV.

BTT'de hiçbir şekilde uzman değilim, ancak herhangi bir sorusu olursa, yardım etmeye çalıştığım için mutluyum. İyi şanslar!

/Düzenle


Orijinal Gönderi:

El Capitan Görev Kontrol Mekaniği

As Fletcher91 söz küçük resimler oysa, küçük resimler ( "Desktop 1", "Desktop 4" vb gibi bir ismi olan bir Space) bir "Masaüstü Space" den Görev Kontrol başlatmak varsayılan olarak daraltılır genişletilmiş başlattıktan varsayılan olarak "Tam Ekran Uygulama Alanı" ndan ("Tam Ekran Uygulama Alanı" ndan ("Tam Ekran Uygulama Alanı") oluşturulmuş ve "Notlar" veya tarayıcı penceresiyse bir web sayfasının adı gibi bir pencerede tam ekran oluşturularak oluşturulan bir Alan) görev kontrolü.

Bunun nedeni, Görev Kontrolünün iki işlevi yerine getirmesidir:

 1. Aralarında kolay geçiş yapmak için tüm açık pencereleri mevcut Masaüstü Alanınızda görüntüleyin ("tüm açık pencereler" görünümü).

 2. Aralarında kolay geçiş sağlamak için tüm Boşlukların listesini görüntüleyin.

Konuştuğum bir Apple temsilcisi, Misyon Denetimi'ni bir Masaüstü Uzayından açarken minik resimleri çökertme arkasındaki motivasyonun, tüm açık pencereler görünümüne daha fazla ekran emlak sağlamak ve karmaşayı azaltmak olduğunu söyledi. Görev Kontrolü'nü bir Tam Ekran Uygulama Alanından açarken, odak en son izlenen Masaüstü Alanı için tüm açık pencereler görünümüne geçer ve küçük resimler genişletilir (temelsiz spekülasyon: Muhtemelen bunun nedeni, Tam Ekran Uygulama Alanları için başka hiçbir şey olmamasıdır) Aynı Alandaki pencereler, bu yüzden Görev Kontrolünü açmanın tek nedeni, Boşlukları değiştirmek olacaktır.


Varsayılan olarak her zaman küçük resimleri göstermenin bir yolu var mı?

Apple temsilcisi ayrıca , varsayılan olarak küçük resim genişletmeyi etkinleştirmenin bir yolu olmadığını da doğruladı .

Ancak, bazı araştırmalar yaptım ve birkaç yanıt daha denedim ve faydalı olabilecek bazı özel durumları doğruladım:

 1. "Hot Corners" kullanıyorsanız System Preferences >> Mission Controlve Mission Control'ü açmak için sol üst veya sağ üst köşeleri ayarlarsanız , eski davranışı simüle eder, ancak yalnızca Hot Corner geri aramasını tetiklerken, farenizi alanın içine Yine de küçük resim genişletme tetikler). Ne yazık ki, bu, her zaman kolay olmayan bir alışkanlığı değiştirmeyi gerektirse de, bu noktada muhtemelen en iyi seçenektir. Bu yaklaşıma devam ederseniz, izleme dörtgeni hareketini devre dışı bırakmanızı öneririm, böylece bunu yapabilmenizin tek yolu budur - en azından alışkanlık kapanana kadar.

 2. AkaRem'in dediği gibi , yeterince Boşluk açarsanız, Görev Kontrolü küçük resimleri varsayılan olarak genişletilecektir! Bunu, tüm tam ekran Chrome Boşlukları, tüm masaüstü Boşlukları ve ikisinin çeşitli kombinasyonlarını (rastgele Boşluk ve Kumanda Paneli dahil olmak üzere) diğer rasgele Boşluklar ile birlikte kullanarak 13 "2013 MBP Retina'mda test ettim ve her zaman tam olarak 13 boşluk aldı Görev Kontrolü'nü akaRem'den farklı bir sayı olan Masaüstü Alanından Açarken küçük resimlerin varsayılan olarak genişlemesini sağlayın , donanıma göre farklılık gösterip göstermediğini bilmiyorum, ama ilginç. (sonuçlarınızı bana bildirin) Sonuçta, bu pratik bir çözüm değildir.

 3. Bu noktada sahip olduğumuz kullanılabilir bir geçici çözüme en yakın şey (Görev Kontrolü'nü hareketlerle veya kısayol tuşlarıyla açmak istiyorsanız), Arctus'un yaptığı gibi seçtiğiniz hareketle çalışan bir makro oluşturmak için BetterTouchTool gibi üçüncü taraf yazılımları kullanmaktır .

Buradaki diğerleri gibi, bu sorun için Apple'a geri bildirim gönderdim. Aynısını yapmak istiyorsanız işte bağlantı .


3
1! En kaliteli cevap. İyi yazılmış, iyi organize edilmiş ve faydalı bağlantılar. … (Maalesef, beni de üzüyor!)
Zearin

@Zearin teşekkür ederiz. Aslında güncellenmiş önerimle birlikte yeni bir bölüm ekledim. Kurduktan sonra çok sorunsuz. Bir şans vermek isteyebilirsin. Yine de duygularını yansıtıyorum. Bu tür bir geçici çözümün gerekli olması hayal kırıklığı yaratıyor. Kesinlikle kullanıcı deneyiminde bir gerileme.
Sherlock_HJ

BTT birkaç ay önce ödendi.
ahnbizcad

BTT ile sorun yavaş! Bir saniye daha sürer ve bazen imlecinizi karıştırır. Hızlı bir şey yapmaya çalışırken akışında son derece sinir bozucu :(
Dzh

Apple'ın geri dönüş bağlantısı apple.com/feedback/macos.html olarak değiştirildi - cevabınızı @Sherlock_HJ!
Alexander Kachkaev

22

Evet, bu çok can sıkıcı bir durum http://www.apple.com/feedback/macosx.html adresinden geri bildirim gönderdim.

Kabul eden herkese bunun bir hata veya tasarım regresyonu gibi yaptığını öneriyorum.


@Tetsujin Yorumunuza katılmıyorum. Bu cevap açıkça bunun bir hata olduğunu belirtir. OP'nin istediği cevap değil, bir cevap.
bmike

Bunun bir hata olduğunu sanmıyorum; muhtemelen Apple düşünce programı başlık metinleri, programların küçük resimleri kadar sezgiseldi. Ama ne yazık ki, bana ve birçok insana, bir resim bin kelimeye bedeldir. IME değiştirici açılır penceresine (Command + Space uzun basış) IME simgeleri ekleme konusunda bir öneride bulundum, çünkü şu anda yalnızca IME ad metinlerini gösteriyor.
Kahrolası Sebzeler

Hayal kırıklığına uğramış kullanıcıların geri bildirim formuna getirdiği önerinizi beğendim. Sana orada katıldım.
Justin Force

4
Az önce bir geri bildirim gönderdim. Daha yeni yükselttim ve kızgınım. Hangi ekrana gitmek istediğimi görmek için düzenli olarak MC'yi kullanıyorum ve ardından ekranın üstündeki görsel geri bildirime göre hızlıca ulaşmak için 3 parmakla kaydırma özelliğini kullanıyorum. Şimdi faremi manuel olarak ekranın üstüne getirmem gerekiyor. Bu yüzden inanılmaz derecede sinir bozucu!
Sanat Geigel

sadece bir ayar seçeneğine ihtiyacı var. İstersen ister beğenirsen, istediğin davranışı belirleyebilirsin. her şeyin tek beden uyan herkese uygun olması
gerekmiyor

13

Etrafımdaki bir iş, görev kontrolünü açmak için sol üste sıcak bir köşe koymak. Bu şekilde, görev kontrolünü bu şekilde açtığımda, zaten genişlediler.

Bu hala çalışıyor, ancak daha iyitouchtools 1.24 bir gösteri görev kontrolü ekledi ve hemen hemen mükemmel çalışan bir önceki masaüstü göster.


1
Sadece üst köşeleri kullanıyorsanız
LyK

Ne yazık ki daha iyitouchtools sürüm 1.27 sürümünde bu özellik benim için çalışmıyor. Öyle görünüyor ki, çünkü "İki Parmakla Çift Dokunma"
işlevini

V1.27 kullanıyorum ve bu benim için harika çalışıyor.
Aaron,

benim için çalışmıyor.
ahnbizcad

1
Not: osx hareketini aktif bırakırsanız BBT çalışmayacaktır.
Andres Canella

10

BetterTouchTools'u kullanırken bu sorunu çözmeyi başardım. Özellikle, fareyi ekranın en üstüne ve tekrar geri hareket ettirmek için 3 parmakla kaydırma hareketimi ayarladım. Farenin hareket ettiğini görmeme yetecek kadar sorunsuz, bu yüzden şimdilik yapacak.

BetterTouchTool Trackpad Hareketi

Bu arada ben de Apple'a bu değişiklik hakkında geri bildirimde bulundum.

Görev Kontrolü tam ekran uygulamadan / masaüstünden açıldığında boşluk çubuğunu otomatik olarak genişleten tam ekran özelliğini kullanmaya çalışan herkesi zorluyor gibi görünüyor. Ancak birçoğumuz BetterTouchTool kullanıcıları özellikle OSX'in tam ekran özelliğini kullanma şeklini beğenmiyor ve bu yüzden kullanmıyor.

Varsayılan tam ekran özelliği için her zaman OSX menü çubuğunu gösterip gizlememek için bir seçenek olsaydı, muhtemelen alışırdım. Seçenekler iyi :)


1
evet, insanların gerçekten görev kontrolünde bu 40 piksel dikey alana ihtiyaç duymadıklarına katılıyorum. Masaüstlerinin üzerine geldiğinizde hareket etmenin sıkıntısının olumsuz tarafı, ekstra görev kontrol alanı imolarının üst sınırlarından daha büyük. İnsanların% 95'inin aynı fikirde olacağından eminim. Görev kontrolü tercihlerinde bunu değiştirebilecek bir seçeneğe izin vermeleri gerekiyor. yapılan anlaşma. Bir boole yerleştirin. kodu bir if-else ifadesinin etrafına sarın. Başka bir yapılandırma yap onay kutusu. yapılır.
ahnbizcad

3
BTT artık "Görev Denetimi ve Hemen Masaüstü Önizlemelerini Göster" adlı belirli bir eylemde bulunuyor; bu nedenle artık makroya gerek
kalmıyor

9

Geliştirici Brian Kendall, eski davranışı geri yüklemek için bunu yarattı: https://github.com/briankendall/forceFullDesktopBar

Dock işlemine kodu, showFullBarparametre ayarlı olarak görev kontrolünü gösteren yöntemi çağırmak için enjekte eder true. Bu yüzden bir kesmek olsa da, görev kontrolünü aktif hale getirmenin farklı yolları için işe yarayan oldukça temiz bir bölüm (örn. Klavye kısayolu, sihirli fareye 2 parmakla dokunma ve izleme dörtgeni üzerinde 3 parmakla kaydırma) kullanıyorum.

Apple'ın bu ayarı neden bu kadar basitse bir tercih olarak dahil etmemesini şaşırtıcı buluyor.


1
Ne yazık ki, README'den: "forceFullDesktopBar şu anda macOS Sierra ile çalışmıyor. Bunu nasıl güncelleyeceğimi bulmaya çalışsam da, asla edemeyeceğim için iyi bir şans var. 10.12'de The Dock, Swift'de önemli bir şekilde yeniden yazılmış. ve ikiliden çıkarması kolay olan ve net bir şekilde okunabilir isimleri ve argümanları olan, artık hiçbir sembolü olmayan işlevlerle değiştirilmiş olan uygun Objective-C yöntemleri kullanıldı. ”
jononomo,

Bu El Capitan'dan sonra kırıldı ama aynı yazardan yeni bir program var: cevabımı görün .
durka42

1
Hala okuyanlar için, macOS 10.13 ve 10.14'te çalışacak şekilde forceFullDesktopBar öğesini güncelleştirdim.
GuyGizmo

4

BetterTouchTool (BTT) artık bir izleme dörtgeni hareketine atayabileceğiniz "Görev Denetimi ve Hemen Masaüstü Önizlemelerini Göster" eylemi gerçekleştirse de, görev denetiminin ne zaman başladığını ve masaüstü önizlemelerinin görüntülendiği zaman arasında can sıkıcı bir gecikme var.

Benzer bir makroya rastladım, ama @Arctus'un önerdiğinden biraz farklı, bu da beni Yosemite ile aynı davranışa döndürüyor.

Birinci adım , görev kontrolünü göstermek için sol üst "sıcak köşe" nin etkinleştirilmesidir.

görüntü tanımını buraya girin

İkinci adım , BTT'de aşağıdaki makrodur:

BTT makrosu

EDIT: Ayrıca standart trackpad görev kontrol hareketini üç veya dört parmakla yukarı kaydırmak için ayarlamanız gerekir (hangisi olduğu önemli değil).

görüntü tanımını buraya girin


Davranış hemen şimdi değiştiği için şimdi değişmiş olabilir!
Dain

3

Etrafta dolaşırken, küçük resimlerin yalnızca kullanıcı tam ekran bir uygulama aktifken görev kontrolüne geçtiğinde görüntülendiğini öğrendim.

Birden fazla monitör kullanıyorsanız, tüm ekranların etkinleştirilmiş tam ekran modunda çalışan bir uygulaması olmalıdır.

Bu nedenle, şu an için tüm monitörlerde tam ekran bir uygulama kullanmayı deneyin.


Denedim. Sadece bir tam ekran uygulamasından yukarı kaydırdığımda küçük resimler gösterdi. Tam ekran bir uygulama olsa bile, başka bir uygulamadan yukarı kaydırdığımda küçük resimleri göstermedi.
Lanet Sebzeler

Doğru, Herhangi bir masaüstünde, tüm alanlar daraltılır. Tam ekran uygulamasındayken tüm alanlar genişletilir. Multimonitor hakkında emin değilim, ama yerleşik bu böyle çalışır.
akaRem

3

Bir çeşit geçici çözüm buldum. Çok fazla alanınız olduğunda, Görev Kontrolü normal Masaüstü'nden başlatılsa bile genişletilmiş küçük resimler olarak gösterilir.

Örneğin, MacBook Pro 13'ümde, 1 Desktop + 7 Fullscreen Safari veya 3 Desktop + 6 Fullscreen Safari'ye sahipken, her şey eskisi gibi gösterilir.


3

10.11.4 beta sürümüne sahip bir arkadaşım bu uygulamanın geri döneceğini söyledi. Bunu tercih etselerdi iyi olurdu. İşte bana gönderdiği ekran görüntüsü:

Görev Kontrol Küçük Resimleri

Düzenleme: Bu bilgi yanlış. Görev kontrolü, çok sayıda boşluk olduğunda anında küçük resimleri gösterir.


Oh bu iyi. Sonunda, Apple kullanıcıları dinledi.
Kahrolası Sebzeler

2
Giriş için teşekkürler. Ne yazık ki, arkadaşın yanlış olabilir. Bu ekran görüntüsü açık (17 tanesi) birçok boş alana ("masaüstü") sahiptir. Cevabımda açıkladığım gibi (ve asıl olarak @akaRem tarafından belirtildiği gibi), herhangi bir zamanda belirli sayıda açık alandan fazlasına sahipseniz (testlerimdeki 13 alan açıktı), masaüstü önizlemeleri görevi etkinleştirdikten sonra otomatik olarak görünür kontrol. Dolayısıyla, firend'in yaşadığı davranış bu etkiden kaynaklanıyor olabilir. Arkadaşınızın sadece 2 veya 3 boşluk açıkken tekrar test etmesini ve ne olduğunu görebiliyor musunuz? Teşekkürler.
Sherlock_HJ

@Sherlock_HJ Haklısın. Arkadaşım yanılıyor.
adrum

3

Sierra / Yüksek Sierra güncelleme

Takip etmek için Kevin C. 'nin cevabı , forceFullDesktopBar yazarı yeni bir sürümünü yarattı https://github.com/briankendall/missionControlFullDesktopBar 10.12+ çalışır. Yüklemek biraz dahil oldu ama benim için harika çalışıyor - hiçbir gecikme olmadığını bulduğum tek çözüm !

Kurulum adımları:

 1. İçindeki Görev Kontrolü hareketini devre dışı bırakın System Preferences -> Trackpad.

 2. Görev KlonlamaControlFullDesktopBar deposu

  • git clone https://github.com/briankendall/missionControlFullDeskopBar
 3. missionControlFullDeskopBar.xcodeprojXcode'da açın .

 4. Projeyi oluşturun (⌘B).

 5. Nereye gittiğini kontrol ederek öğren File -> Project Settings.... Benim makinemde ~/Library/Developer Tools/Xcode/DerivedData. Ve orada proje ismiyle başlayan bir klasör olacak (örn missionControlFullDeskopBar-cjhllkdjkhncuzglpiezmyqmdufu.).

 6. BetterTouchTool olarak, Görev Kontrol kısayol bağlanır Execute Shell Script / Task. Olarak, derlenmiş yürütülebilir dosyanın tam yolunuLaunch Path girin : (yollarınızın farklı olup olmadığını ayarlayın). Gibi girin .~/Library/Developer/Xcode/DerivedData/missionControlFullDesktopBar-cjhllkdjkhncuzglpiezmyqmdufu/Build/Products/Debug/missionControlFullDesktopBar.app/Contents/MacOS/missionControlFullDesktopBarParameter-d -i

  BetterTouchTool kabuk komutu detayı

  İsteğe bağlı: Görev Kontrolünü kapatmak için başka bir kısayolu bağlayın. Kapatmak için dört parmakla kaydırmaya alışmıştım, ancak Sistem Tercihleri'ndeki dört parmakla kaydırmayı devre dışı bırakmak bundan kurtuldu. Hızlı bir düzeltme olarak, dört parmakla kaydırmayı BTT'deki Escape'a bağladım. Tam BTT kurulumu:

  BetterTouchTool kısayol ayarları


2

Tamam beyler, üçüncü şahıs araçları olmadan eski davranışları ya da doğru hissetmeyen hareketleri eski haline getirecek olan Yüksek Sierra için hızlı bir çözümüm var. Ancak, harici bir monitöre bağlı olmanız gerekir. İşte yaptığınız şey:

1) Tercihler> Görev Kontrolü'nde, "Ayrı Alanlara Sahip Ekranlar" özelliğini açın (Bunun gerekli olup olmadığını bilmiyorum, ancak bunu test etmek için oturumu kapatmak zorunda kalacağım)

2) Harici monitörde, hangi uygulamada bulunursanız olun tam ekran

3) Tada! Artık tüm monitörlerinizin boşlukları varsayılan olarak küçük resimlere genişletiliyor, hatta yalnızca 2-3 boşluk içerenler bile.

İstediğiniz monitörde tam ekran yapmayı seçebilirsiniz, muhtemelen ana cihazınız değildir. Diğer monitörlerin küçük resim alanı önizlemelerini görüntüleyebilmesi için uygulamayı dış monitörde tam ekranda tutmanız gerekir.


0

Pjv ve Arctus'un cevabına ek olarak , (0,0) ' ın geçici fare koordinatını boşluk önizlemesini güvenilir bir şekilde tetiklememesini buldum. Yine de x eksenindeki ekran çözünürlüğümün yarısı ve y eksenindeki küçük bir sapma iyi çalışıyor. MacBook Air'de 1440x900 çözünürlüğe sahip (720,25) sağlam bir ayar.


0

Better Touch Tool için ringe başka bir şapka atmak , sanki şimdi bu hareketi kutunun dışına çıkarıyor gibi gözüküyor:

 1. Global Uygulama Seç
  Global Uygulama Seç
 2. Dokunmatik Yüzey Hareketini Seçin
  Dokunmatik Yüzey Hareketini Seçin
 3. Yeni Bir Hareket Ekleyin
  Yeni Bir Hareket Ekleyin
 4. "3 Parmak Yukarı Kaydır" seçeneğini seçin
  "3 Parmak Yukarı Kaydır" seçeneğini seçin
 5. Önceden Tanımlanmış Eylem Seç
  Önceden Tanımlanmış Eylem Seç
 6. "Görev Kontrolü ve Hemen Masaüstü Önizlemesini Göster" için arama yapın
  Görev Kontrolü ve Hemen Masaüstü Önizlemesini Göster
 7. Sonunda böyle görünmeli
  Hareket Özeti
  Jest Alanları

0

missionControlFullDesktopBar High Sierra'da harika çalışıyor. Ben çalışmak zorunda Hammerspoon Görev Kontrol (F3) basılmasını, çalışma bunun bir video kesmek için burada görmek benim tam hammerspoon yapılandırma burada :

-- if missionControlFullDesktopBar installed, intercept Mission Control (F3) keypresses and launch it instead
-- See https://github.com/briankendall/missionControlFullDesktopBar
local MCFDB_PATH = '/Applications/missionControlFullDesktopBar.app/Contents/MacOS/missionControlFullDesktopBar'
local mcfdbSize = hs.fs.attributes(MCFDB_PATH, 'size')
if mcfdbSize then
  local MISSION_CONTROL_KEYCODE = 160
  local log = hs.logger.new('missionControlFullDesktopBar', 'debug')
  log.i('missionControlFullDesktopBar found, intercepting Mission Control key events')
  function handleMissionControl(e)
    local code = e:getProperty(hs.eventtap.event.properties.keyboardEventKeycode)
    if code == MISSION_CONTROL_KEYCODE then
      -- ignore auto-repeats
      local isAutoRepeat = e:getProperty(hs.eventtap.event.properties.keyboardEventAutorepeat)
      if isAutoRepeat == 1 then
        return true -- discard
      end
      -- don't intercept cmd+f3 or ctrl+f3
      local flags = e:getFlags()
      if (flags.cmd or flags.ctrl) then
        return false -- propogate
      end
      local type = e:getType()
      if type == hs.eventtap.event.types.keyDown then
        --log.i('intercepted Mission Control DOWN')
        os.execute(MCFDB_PATH..' -d -i')
        return true -- discard
      elseif type == hs.eventtap.event.types.keyUp then
        --log.i('intercepted Mission Control UP')
        os.execute(MCFDB_PATH..' -d -r')
        return true -- discard
      end
    end
    return false -- propogate
  end
  trapMissionControl = hs.eventtap.new({hs.eventtap.event.types.keyDown, hs.eventtap.event.types.keyUp}, handleMissionControl)
  trapMissionControl:start()
end
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.