El Capitan GM'e yükseltirsem uygulamalarıma ve verilerime ne olacak?


1

Mac'imde çok fazla uygulama ve veri var, bu yüzden yalnızca El Capitan'ı yükleyip yüklemediğimi bilmek istiyorum, tüm verileri ve uygulamaları yedeklemem gerekiyor mu yoksa Mac'im veriyi ve uygulamaları uygulama deposundan güncelledikten sonra saklayacak mı?

Tüm verilerimin harici sabit diske kopyalanması çok zaman gerektirir, bu yüzden zamanımı koruyacaktır.

Yanıtlar:


3

Her zaman, her zaman biraz zaman kazandıran güvenlik için her zaman giderdim.

Her 100’den 99’da 99 kez işletim sistemi yükseltme konusunda sorun yaşamayacak olsanız da, beklenmedik bir şeyin olduğu bir zaman her zaman vardır.

Hoşunuza gitmeyen, belli bir şekilde alışkın olduğunuz bir şey yaptığını veya ihtiyacınız olan önemli bir uygulamayla uyumlu olmadığını düşünmeyin.

Bu gibi durumlarda, yedeğe sahip olmamak felakete veya en azından büyük rahatsızlığa neden olabilir.

Şahsen, güncellemeden önce her zaman güncel bir Time Machine yedeklemesine sahibim, & amp; Time Machine sürücüsünü çıkardım. güncelleme düğmesine basmadan hemen önce bir başkasıyla değiştir; Ayrıca önyükleme sürücüsünü önce klonladım, böylece hızlıca geri dönebilirim.

Bunun fazla önemli olduğunu düşünebilirsiniz, ancak henüz hiçbir veriyi kaybetmedim.
Geçen sefer yaptım sadece geçen hafta oldu - El Capitan GM & amp; hiç beğenmedim ;-)


Kabul. Yerinde yükseltme işleminin iyi ilerlemesi olasıdır. Her zaman yaptığım şey bu. Ayrıca sürücüyü önce görüntülüyorum (SuperDuper) ve önyüklenebilir olduğunu doğrularım ve ardından sistemden çıkarın ve sonra güncellemeyi yap. Yedeklemeye hiç ihtiyacım olmadı ama Murphy bir bilgisayar mühendisi olduğu için her zaman önce bu yedeklemeyi yapacağım.
Steve Chambers
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.