İOS 9 güncellemesi önce iOS 8.4.1'in kurulmasını gerektiriyor mu?


9

İş yerinde bugün denemek için 3 cihazım var: iPhone 5, iPhone 6 ve iPad mini.

İPhone 5'in üzerinde iOS 8.4.1 yüklü. Bu öğleden sonra (ABD Doğu saat dilimi) iOS 9, iPhone 5'de bir güncelleme olarak ortaya çıktı.

İPhone 6 ve iPad Mini'mde iOS 8.4 var (8.4.1, 8.4 değil). Her iki cihazdaki yazılım güncellemesi 8.4.1 sürümüne güncelleme imkanı sunar.

Yaklaşık bir saat bekledikten sonra, iPhone 6'ya 8.4.1 yüklemeyi denemeye karar verdim. Tabii ki, yükleme işleminden geçtikten ve aktif olarak çevrimiçi olduktan sonra, iOS 9.0'a bir güncelleme teklif ettim. İPad mini cihazım hala bir sonraki güncellemeyi 9.0 yerine iOS 8.4.1 olarak gösteriyor.

O NE LAN? Bunlar büyük, zaman alıcı güncellemeler. Bir ara adım güncellemesi için tam yükleme işlemini indirip çalıştırmak zorunda olmak aptalca görünüyor.

Apple, iOS 9'a kablosuz olarak bu şekilde güncelleme yapıyor mu? Apple'ın güncellemeleri "birleşik güncelleştirme" olarak bir araya getirdiğini düşündüm. ancak yükleme görüntüsünü indirmek ve iTunes'u USB üzerinden güncellemek için kullanmak dışında şapka yapmanın bir yolunu görmeyin.

Yanıtlar:


7

bu sorun zaten indirilmiş bir güncellemeniz olduğunda oluşur (örneğin, 8.4.1'i indirdiniz ancak henüz yüklemediniz). Düzeltmenin en kolay yolu güncellemeyi silmektir (Ayarlar-Genel-Kullanım-Depolama Alanı Yönet - iOS8.4.1'i (veya indirilen herhangi bir sürümü arayın).

Eski güncellemeyi sildikten sonra, iOS9 yazılım güncellemesini kontrol edin


Bu en olası açıklama gibi geliyor, bu yüzden kabul ediyorum. Cihazlarımdan birinde ilk önce 8.4.1'e ve ardından 9.0'a korkunç 2 adımlı güncelleme yaptım. Diğer taraftan, işten eve gelip bu sorundan muzdarip görünmeyen iTunes aracılığıyla güncellemeyi yükleyene kadar bekledim. Diğer aygıtlarımdan birini güncellemeye hazır olduğumda bu çözümü test etmem gerekecek.
Duncan C

2

Evet, 8.4.1 yüklemediyseniz ve sizden 9.0 yüklemeniz istenmediyse, 8.4.1 yüklemesinin de 9.0 sürümüne yükseltmenizi sağlayacaktır.

Apple Music'i gerçekten önemsemediğim için 8.4.1'e yükseltmeye direndim. Gerçekten 9.0'ı istedim ama bugüne kadar güncelleme benim için etkinleştirilmedi. Sonunda 8.4.1'i 9.0'a bir ağ geçidi olarak yüklemeye karar verdim ve işe yaradı. Yükseltmemden hemen sonra, diğer yükseltmeleri kontrol etmeye gittim ve 9.0'ın şimdi mevcut olduğunu görmek beni çok memnun etti.


2

İndirilen 8.4.1'i iPhone'umdan silmek, 9.0 indirmesini hemen açtı. Öncelikle 8.4.1 sürümünü yüklemenize gerek olmadığını kabul ediyorum.


0

Hayır değil. 8.0 yüklü olabilir ve doğrudan iOS 9.0 sürümüne güncelleyebilirsiniz. Bazen Apple'ın bir sonraki sürümü (iOS 9.0) sunmadan önce son sürümü (iOS 8.4.1) imzalamayı durdurmasını beklemeniz gerekir. O zamana kadar iOS 9.0 güncellemesini iTunes aracılığıyla indirip yükleyebilmelisiniz.


Bugün itibariyle, önce 8.4.1'i yüklemediğim sürece iOS 9'u yükleyemiyorum.
Duncan C

Bu, cihazın iOS 8.x'e zaten güncelleme yapmaya başlayıp başlamadığını çözüyor gibi görünüyor. Değilse, haklısın. Eğer öyleyse, cevabınız tam değil.
bmike

0

İOS 8.4.1'i indirmenize gerek yok, doğrudan iOS 8.2'den iOS 9'a yükseltilecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.