Düğme artık yanıt vermiyor


3

Macbook Pro'yu 2015'in başlarında kullanıyorum, Yosemite 10.10.5.

Tarihçe

Kablosuz klavye sorununu kaçış anahtarıyla çözmeye çalışıyordum, bu yüzden Mac için Karabiner'i indirdim ( https://pqrs.org/osx/karabiner/ ). Kablosuz klavyenin çalışmasını bir türlü sağlayamadım, bu yüzden iade ettim ve dahili Mac klavyemi tekrar kullanmaya çalışıyorum.

Konu

"3" düğmesinin hiçbir şey yapmadığını fark ediyorum. Basarım ve hiçbir şey yazmıyor. Bu yüzden Karabiner'i Karabiner'in kaldırma programı aracılığıyla kaldırdım, sorunu çözeceğini düşündüm. Ancak sorun devam ediyor - "3" düğmesi hiçbir şey yapmıyor. Diğer her anahtar harika çalışıyor, problem yok.

Daha da tuhaf olan şey basabileceğim. "option" + "3"ve anlıyorum £ sembolü. Açıkçası, düğme donanım açısından "kırılmadı", çünkü kesinlikle "seçenek" e bastıktan sonra kullanabilirim. Peki "3" e bastığımda ne oluyor?

Düzeltebileceğim bir ayar olup olmadığını görmek için Karabiner'i yeniden kurdum. Hangi klavye kodunun kullanıldığını, vb. Gösteren Karabiner'in EventViewer'ını kullandım, vb. Bastığımda "option" + "3", günlükleri ve tetikleyicileri gösterir.

Ekrandaki Mac Sanal klavyesini açtığımda, "3" düğmesine basın - hiçbir şey olmuyor!

Karabiner’i varsayılan ayarlara döndürmeyi denedim, tekrar kaldırmayı denedim - şanssız.

Ne oluyor? Neden "3" kendi kendine hiçbir şey yapmıyor? Süper can sıkıcı.

GÜNCELLEŞTİRME

Hala sorun yaşıyorum, ancak güvenli modda "3" ün normal ve iyi çalıştığını fark ettim. Şimdi bu bilgiyi bilerek bunu nasıl hata ayıklarım?

Yanıtlar:


1

Güvenli Mod yorumuna göre, Karabiner kext'in (çekirdek uzantısı) kaldırıldığından emin olun. / Sistem / Kitaplık / Uzantılara bakın.

Ev dizininizdeki Library / Application Support klasörünü ve System / Library / Application Support klasörlerini kontrol edin ve private.xml belgesini içermesi gereken Karabiner klasörünün silindiğinden emin olun.

Güvenli Mod, Apple olmayan keksleri yüklemez, bu da bana Karabiner kextinin kaldırılmadığını gösterir. Emin değilim ama bence bu mod.xml dosyasına girdiğiniz modlar. Bu klasördeki diğer birçok dosya da var. Kaldırma komut dosyaları çalışması gerektiği gibi görünüyor, ancak bunu kendiniz manuel olarak doğrulamanız önemlidir. Güven ama doğrula ....

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.