arama ekranında iOS 9 haber akışını değiştirme veya devre dışı bırakma


8

Bir iPhone 5'im var ve iOS 9'a (hepsi Almanca) güncelledim.

Gerçekten sevmediğim şey, arama ekranında bana sunulan haber beslemesinin içeriğidir. Bana sunulan içeriği nasıl değiştirebilirim (spiegel.de veya focus.de'dan başka haber yok lütfen!) o arama ekranındaki arama özellikleri?

ABD yerel ayarında görünür, çözüm haber uygulamasının spot aramaya katkıda bulunmasını devre dışı bırakmaktır, ancak bu uygulama (ve bunun için anahtar) bir Alman yerel ayarını tespit eden iOS 9'da mevcut değildir.

resim açıklamasını buraya girin


3
ABD dışındaki yerel bir sorun olmasıyla ilgili ayrıntı için +1. Apple QA, spotlight aramasını bastırmanız için haber geçişini eklemeyi kaçırırsa kıyameti olur. Siri önerilerini benim için yararlı hale getirmek için ilk kapattığım şeydi.
bmike

Yanıtlar:


3

Bununla birlikte , Settings>> Generalöğesine Spotlight Searchgiderek devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bu, tüm haber akışını ve aşağıdaki Spotlight Arama özet akışı öğelerini devre dışı bırakır:

  • son uygulamalar
  • son iletişime geçilenler
  • yakın yerler

Spotlight SearchAyarları aşağı kaydırdığınızda, lütfen alttaki "Spot Işık Önerileri ve Gizlilik Hakkında ..." bağlantısını kontrol edin. Bu, Spotlight Araması'nı açtığınızda veya kullandığınızda telefonunuzdan Apple'a ve Microsoft gibi üçüncü taraflara hangi bilgilerin gönderildiğiyle ilgili birçok bilgi içerir. Bu bilgiler, aşağıdakileri içerir: arama sorguları, konum, hesap adları, abonelik bilgileri.

Spotlight Arama hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz .


0

Haberin arama sayfasında görünmesini devre dışı bırakıp şunları yapabilirsiniz: Ayarlar-> Genel-> Spotlight araması, ardından Spotlight önerilerini devre dışı bırakın.


1
Bu bayrağı kapatarak haber önerileri dışında başka önerilerin de devre dışı bırakılacağını merak ediyorum.
bitbonk
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.