İOS 9'daki haber başlıklarını Spotlight Search'ten kaldırma


37

İOS 9'daki Spotlight Search'ten haber başlıklarını nasıl kapatabilirim?

görüntü tanımını buraya girin


1
Spot ışık önerilerini kapatmak haber geçmişini silmez. Haber geçmişini silmenin bir yolu var, bu nedenle geçmiş sözcükler arama kutusuna ilgili kelimeler girildiğinde görünmüyor mu? Teşekkürler

@ user173916 Belki de SPOTLIGHT SEARCH altındaki HABERLER'i kapat? Neden senin için işe yaramadığından emin değilim.
Django Reinhardt

Yanıtlar:


2

İOS 10'dan itibaren, artık haber widget'ını kilit ekranından ve bildirim merkezinden diğer widget'leri kaldırdığınız gibi kaldırabilirsiniz.


Ve bu nasıl olurdu? Stumped ve kendim için çözmek gibi görünmüyor.
Jonathan van Clute

sonunda anladım. Bildirim merkezinin sonuna kadar kaydırmanız ve Düzenle'yi tıklamanız gerekir, ardından widget'ları kaldırabilir / ekleyebilirsiniz.
Jonathan van Clute

30

Genel> Spot Işığı tercih bölmesinde "Spot Işığı Önerileri" ni kapatmanın, ancak "Siri Önerileri" ni bırakmanın bir sorun olduğunu düşünüyorum. Listeye gömüldü!

görüntü tanımını buraya girin


@Mark Teşekkürler Mark. Bu çalışmanın ekran görüntüsüne sahip misiniz?
Steve Moser

2
Bu, Spotlight'taki Haberlerden çok daha fazlasını kapatır. Web makaleleri ve App Store hitleri gibi, arama yaparken tüm Spotlight önerilerini devre dışı bırakır.
AndyGeek

@AndyGeek Web makalelerini devre dışı bırakmaz. Arama yaparken Bing sonuçlarını hala görüyorum ve sayfanın altında App Store'da arama yapmak için bir seçenek var.
Django Reinhardt

1
İyi yakalama. Spot önerileri de vardı. Yakında neden yanımda olduğumu merak ediyorum. Bunu bir yerde mi devre dışı bıraktın?
bmike

İOS 9.3.2'de bu bölmede yalnızca bir ana ayar var: "Siri Öneriler" (artı tek tek uygulama geçişleri). "Spotlight Önerileri" için seçenek yoktur. Ve "Siri Önerileri" kapalı gördüğünüz tüm arama ekranında bir arama çubuğu. Başka bir ayar eksik mi? Gerçekten sadece haberi kapatmayı çok isterdim (bu kadar paramparça kaynakları alır).
Simon East,

6

ABD yerelinde, işleri özelleştirmek oldukça kolaydır. Spotlight için bu bilgi kaynağını kontrol eden News adında bir geçiş anahtarı var.

Ayarlar uygulamasını açın, genel simgesine dokunun, spotlight aramasına dokunun, haberleri kapatın (liste alfabetik olarak sıralanır, bu nedenle başlangıçta ekran dışıdır)

görüntü tanımını buraya girin

Kapattıktan sonra, aşağıdaki gibi bir arama ekranı görmelisiniz (üstteki simgeleri kestim ve alt ekin altında boş mavi alan var)

görüntü tanımını buraya girin

Diğer yerel yerleri test edemiyorum, ancak belki de başkaları çözümlerini düzenlemekte veya yayınlamakta yardımcı olabilir.


3
Bu arama yaparken sonuçları siler ancak Spotlight, o ekranı aramadan ilk kez görüntülerken News.app önerilerini gösterir.
Steve Moser

1
@SteveMoser Hangi yapıyı kullanıyorsunuz? Ayarın doğru yapıldığından emin olmak için yeniden başlattınız mı? Ayrıca, değişiklik yaptıktan sonra spot ışığı yeniden oluşturmak için cihazda birkaç GB boş alan olduğundan emin olun. Spotlight araştırmam, karışımdan bir şeyler eklerken veya çıkardığımda oldukça duyarlı. Garip insanlar takılıyor.
bmike

1
İOS'un İngiltere sürümünde de haber uygulaması yoktur. İş için teşekkürler, ama maalesef bana yardımcı olmuyor.
Django Reinhardt

2
all - @ SteveMoser 'in oyları benimle ilgiliydi :-) ABD cevabı hakkında cevabımı netleştireceğim. Oylara ihtiyacım yok ve yorumları takdir ediyorum - daha fazla netlik talep ediyor.
bmike

2
@bmike Burada, bir yorumum var. ;)
Steve Moser

6

Ayarlar> Genel> Spotlight Arama'ya gidin.

"Yakın" bölümünden kurtulmak için "Haritalar" özelliğini kapatın. “Spotlight Önerileri” ni kapatmak, haber makalelerini kaldırır.


2

Bir ya hep ya hiç ilişkisi gibi görünüyor. General> Spotlight aramaya giderseniz, Siri Önerilerinizi devre dışı bırakın, önerilen haberlerden kurtulur, ancak önerilen kişilerden ve uygulamalardan da kurtulur.


1
4 ayrı iOS cihazında Siri Önerileri var ve hiçbirinde herhangi bir spot ekranda haber yok. Henüz çözemediğimiz bir şey olabilir, ama bu benim için bir şey ya da hiçbir şey değil.
bmike

1
@bmike Olabilir. Neler olduğunu bilmek çok isterim.
Steve Moser

2

Genel → Spotlight Search'e gidin ve Bing Web Sonuçlarını, Haberler ve Spotlight Önerileri'ni ve voilà!


Doğru. Siri önerisini ABD’nin yerel ayarlarından tamamen devre dışı bırakmanıza gerek yok.
hectorpal

-1

Genel> Spotlight Search> Turnoff arama sonuçlarında "Spotlight Önerileri" ne gidin


-1

Tamam, bu konuda kararsız göründüğü gibi görünüyor spotlight önerileri bir, hatta News'i yeniden etkinleştirdim ve alttaki kısım boş kalıyor (İngiltere Yerel)

Kabul. Avustralya yerelinde de aynı sonuç. 👍


Bu sayfada kabul edilen cevap zaten ne diyor?
Django Reinhardt

-2

"SIRI önerileri" yerine "SPOTLIGHT önerileri" ni kapatmanız gerekir. Ayarlar, Genel, Spot Işığı Arama, "Spot Işığı Önerileri" görene kadar aşağı kaydırın ve sonra kapalı.


Bunu söyleyen zaten kabul edilmiş bir cevap var mı?
Django Reinhardt

-2

Sadece siri önerilerini kapat, her şeyi engelleyecektir.


Farklı sormaya hoş geldiniz. Bilgiyi takdir ediyoruz, ancak itibarı aldıktan sonra, yorumlarınıza mikro-cevaplar gönderin. Alternatif olarak, cevabın diğer insanlar ve daha az teknik bilgiye sahip kişiler tarafından da kullanılabilmesini istediğimiz için lütfen daha fazla ayrıntı ekleyin. Örneğin ekran görüntüleri, seçeneğe navigasyon ve benzeri
şeyler ekleyebilirsiniz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.