Xcode 7 geliştirici hesabı olmadan iOS için geliştirildi


25

İPod'umu iOS 9'a güncelledim ve bunun için kendi uygulamalarını yapmak istiyorum, ancak ne kadar maliyeti nedeniyle bir geliştirici hesabı için ödeme yapmak istemiyorum. Xcode 7'de, iOS için geliştirici hesabı olmadan uygulamalar geliştirebileceğinizi okudum, bunun benim için uygun olmadığını, bunun yerine test uygulamamı denediğimde (boş bir tek görünüm uygulaması) 'hayır kod imzalama kimlikleri bulundu 've' bir programa katılmamı gerektiriyor '.

Bir geliştirici hesabına para ödemeden uygulamalar geliştirebilmemin bir yolu var mı (program seçeneklerinde 'ücretsiz' bir seçenek var mı yok mu?)?


2
İOS üzerinden android seçmenin nedenleri yavaş yavaş çöküyor - Bunu daha önce görmek isterdim, ancak insanların cihazlarında kod çalıştırmasına izin vermek için ileriye dönük bir adım.
bmike

@bmike Xcode olmadan uygulamaları 'sideload' yapabilmek bir güne kadar iyi olurdu.
iProgram

Yanıtlar:


23

Bir Apple'ın geliştiricisi için bir mağaza sertifikası, faturalandırma ve genel kod imzalama sertifikaları için 99 $ seçeneği istemeniz gerekmez.

Kişisel AppleID'niz, uygulamaları Xcode'da imzalayacak ve geliştirmeye başlamak için Mac'inizden sınırlı sayıda cihaza (5 ya da öylesine) yükleyebilecek kadar iyidir. TestFlight'a ihtiyacınız olduğunda veya incelenen imzalı bir uygulama yapmak istediğinizde - ödemeniz gerekir ancak ücretsiz başlayın.

Önceki bir ödemeli AppleID’yi nasıl geri alırım - aynı AppleID’yi yeniden kullanıyorsanız (ve aynı hesapta yeniden kullanılmasını her zaman yeniden kullanmanızı öneririm) ve AppleID’inizi ücretli programdan çıkarmanıza yardımcı olması için Apple Geliştirici desteğine ihtiyacınız olabilir. bunun gibi bir hıçkırık).

Bunun yerine, daha önce yüklediğiniz tüm Xcode kopyalarını silin - ister Mac App Store'dan olsun, ister indirin ve ardından Mac App Store'dan Xcode 7'yi yükleyin:

İndirdikten sonra uygulamayı çalıştırın ve ayarlara gidin:

  • Hesaplar'ı tıklayın
  • sol alt kısımdaki + işaretini tıklayın ve bir Apple kimliği ekleyin
  • Kişisel bir Apple kimliği girdiğinizde, App Store için kullandığınız
  • sen bittin

İOS için bir uygulama oluştururken, iOS cihazını bağlayın ve istendiğinde uygulamayı imzalamak için bu AppleID'yi seçin.

görüntü tanımını buraya girin


2
Üzgünüm, ama bu benim için işe yaramadı. Bu hatayı almaya devam ettiğim için, burada provizyon profilleri çevresindeki konfigürasyonun farkında olmanız gerektiğini düşünüyorum: "Süresi dolmamış provizyon profili bulunamadı." Ayrıca, belgelere göre, bir hazırlık profili oluşturulması için bir geliştirme sertifikası gereklidir. "Örneğin, Xcode cihazınızı otomatik olarak kaydeder ve her ikisi de bir takım ön hazırlık profili oluşturmak için gerekli olan geliştirme sertifikanızı ister."
AlxVallejo

Eski imza kimliklerini temizlemeniz gerekebilir. Temizlik hizmetlerinden kaçınmak istiyorsanız, yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilir ve eski anahtarlık olmadan Xcode'ı
deneyebilirsiniz

1
Bir geliştirici hesabı için ödeme yapmadığınızda geliştirme için yalnızca üç cihazı kullanabileceğinizi düşünüyorum.
Flimm

bu işe yarıyor mu Bunu deneyen başka biri var mı?
Amare

7

lütfen aşağıdaki adımları izleyin: -

Gereksinimler: iOS 9'u cihazlarınızda (iPhone veya iPad), en son Xcode 7'de çalıştırıyor olmalısınız ve “cihaz üzerinde test etmenizi sağlayan” ücretsiz bir geliştirici hesabına ihtiyacınız olacak.

Adım 1: Cihazda çalıştırmak istediğiniz uygulamanızı başlatın.

Adım 2: iOS cihazınızı USB üzerinden bağlayın.

Adım 3: Açılan cihaz seçim menüsünde cihazınızı seçin (bir simülatör değil).

Adım 4: Xcode 7 endekslenir ve sembol dosyalarını işler. Bu biraz zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun. Tamamlandığında, durum Hazır diyecektir.

Adım 5: Oynat düğmesini tıklayın (Uygulamayı çalıştır). Muhtemelen “işareti imzalayamadığını” belirten bir hata alırsınız. Sorun yok. Geliştirici hesabınızla oturum açmak için Sorunu Onar'ı ve ardından Ekle'yi tıklayın. Unutmayın, ücretli bir geliştirici hesabına ihtiyacınız yoktur, ancak ücretsiz bir geliştirici hesabına (Apple kimliği) ihtiyacınız olacaktır. Bir geliştirici hesabınız yoksa, bunun yerine Programa Katıl'ı tıklatarak bir tane oluşturun.

Adım 6: Giriş yaptıktan sonra, derlemeye devam etmek için tekrar Oynat düğmesini tıklayın. Tanıtıcılı Bir Uygulama Kimliği… olmadığını belirten başka bir hata alabilirsiniz. Lütfen farklı bir dize girin. Bunu düzeltmek için, Genel sekmesine tıklayın ve Paket Tanımlayıcıya benzersiz bir ad verin (iki nokta arasındaki adı silin ve kendi adınızı ekleyin. Önek ve soneki olduğu gibi bırakın).

Adım 7: Bir kez daha Oynat düğmesini tıklayın. Derleme tamamlanmalı ve derlediğiniz uygulamanın iOS cihazınızın Ana ekranında göründüğünü göreceksiniz.

Adım 8: iOS cihazınızdaki geliştiriciye güvenerek uygulamaya erişmenizi sağlamanız gerekir. Bu, Ayarlar → Genel → Profil bölümüne giderek ve Geliştirici uygulamasına dokunarak ve erişim vererek yapılabilir.

9. Adım: Cihazınızın Giriş ekranında uygulamayı başlatın ve iOS kullanmanıza izin vermelidir. Mutlu kod imzalama :).

Not: Push Bildirimi ve Uygulama İçi satın alımını Ücretsiz Üyelik Hesabı'nda test edemezsiniz.


Farklı sormaya hoş geldiniz! Lütfen sadece link vermeyin. Soruyu neden cevapladığının yanı sıra neden en iyi cevap olduğunu açıklayan cevaplar arıyoruz. Bağlantılar zaman içinde değişebilir ve ardından soru-cevap içeriğini kaybederiz. Bkz Cevap Nasıl iyi bir cevap oluşturan ne bilgi için. - Şu kaynaktan:
fsb

@ Barbara, tavsiyeniz için teşekkürler. Lütfen şimdi düzenlenmiş Ans'ime bir bakın. :)
kiran patil,

Teşekkürler. Bir cevapta bağlantı olması sorun değil, sadece bilginin 'et'ini' cevaba da eklemek tercih edilir. Ayrıca, 'lütfen aşağıdaki bağlantıları takip edin' diyiniz ancak bağlantı orada değildir. Cümleyi kaldır ya da cevabı bağlantıyı ekle.
fsb


0

İşaretlenmiş olan çözüm işe yarıyor. Ancak, yeniden indirmek yerine, Xcode'un ilk başlattığı geçici dosyaları kaldırabilirsiniz. CleanMyMac gibi uygulamalar kullanılarak yapılabilir.

  1. Xcode'ı seçin, ardından göreli dosyaları bulur.
  2. gerçek Xcode.app ikili dosyasından başka hepsini seç
  3. Onları kaldır

Ve yeni bir Xcode kurulumu ile hazırsınız

görüntü tanımını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.