Uygulamayı test ederken iOS Güvenilmeyen Geliştirici hatası


29

Xcode 7 ve iOS 9.0 kullanarak kendi iOS uygulamalarımı oluşturmaya çalışıyorum. Geliştiricinin hesabı olmadan iOS için Xcode 7 geliştirmeyi izleyerek uygulamayı kendi iPod'uma başarıyla yükledim ancak uygulamayı çalıştırdığımda şu hatayı alıyorum:

Güvenilmeyen Geliştirici Aygıt yönetimi ayarlarınız, bu iPod'daki geliştirici iPhone Geliştirici uygulamasının kullanılmasına izin vermez. Bu uygulamaların Ayarlar'da kullanılmasına izin verebilirsiniz.

Aettings uygulamasına hızlıca baktım ancak yaptığım bu uygulamaya izin vermenin bir yolunu bulamıyorum. İOS 9 çalıştıran bu uygulamaya nasıl güvenirim?


Yanıtlar:


57

Kurumsal ve diğer sertifikalar, iOS 8 ve önceki sürümlerinde gerekmediklerinde iOS 9'da manuel olarak güvenilmesi gerekir.

 • Ayarlar uygulamasını açın
 • Genel
 • Açık Profiller ve Cihaz Yönetimi
 • Etkilenen profili seç ve ona güven

"Profiller ve Cihaz Yönetimi" ni göremiyorsanız, cihazınızın uygulamayı yeniden yüklemesi veya uygun profili MDM / diğer kayıttan alması gerekir.


2
Görünüşe göre 'profiller'
iProgram 17:15

Bu soruna uzun vadeli bir çözüm olup olmayacağını biliyor muyuz? Yoksa bu mu?
DickieBoy 28:15

1
@DickieBoy Apple'ın bunu güvenliğe uzun vadeli bir çözüm olarak gördüğüne inanıyorum. Değişen bu dönemi değil, iOS 9 güncellemelerinde kesinlikle değişmemeyi planlıyorum. Kullanıcılarınızın kuruluş geliştirme sertifikasını manuel olarak kabul etmek için dokunmalarını istemiyorsanız, MDM'nizin güven profilini aygıtlara zorlayabildiğini görürdüm.
bmike

1
Benim durumumda sadece geliştirici (yani benim) doğrulamak için ağ bağlantısı gerekli. Sadece WiFi açıldı ve çalışmaya başladı.
GoodSp33d

Ayrıntılı olarak: "Profiller ve Cihaz Yönetimi" göremiyorsanız - Kurumsal uygulamalarınızdan birini yüklemek için tıklamanız ve uygulamanın güvenilmeyen bir kaynaktan olduğunu belirten iletişim kutusu göründüğünde "İptal" i tıklamanız gerekir. Bunu yapma eylemi menü öğesini ekler. Bkz. Buraya: developer.apple.com/library/ios/documentation/IDEs/Conceptual/… , Bir Enterprise Geliştiricisine El ile Güvenmek. Diyalog, İptal yerine Bitti / Yeniden Dene diyorsa, önbelleği temizlemek için telefonunuzu yeniden başlatın.
elMarquis

3

Ayrıca aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. İPhone'unuzda veya cihazınızda, Ayarlar’a gidin.
 2. General'e git
 3. Profil seç
 4. Kullanıcı hesabınızı seçin, yani geliştirici hesabı
 5. Güven'e tıklayın.

Bu, uygulamanızı cihazınızda test etmenizi sağlar.


Bunun iki ay önce verilen kabul edilen cevaptan farkı nedir?
grg

3

İOS> 9'un daha yeni sürümleri için. Ayarlar-> Genel-> Profiller mevcut değil. Değiştirmeniz gereken ayarları Ayarlar-> Genel-> Cihaz Yönetimi bölümünde bulabilirsiniz.


1

Bu hatayı düzeltmek için alternatif bir yol:

 • Mac'inizde Xcode uygulamasını açın
 • Pencereye Git> Aygıtlar
 • Cihazınıza sağ tıklayın> "Sağlanan Profilleri Göster ..."> ve profilleri silin
 • Cihazınıza yüklü uygulamayı silin
 • Şimdi uygulamayı yeniden oluştur ve yükle

Not: Benim durumumda "Profiller ve Cihaz Yönetimi" yerine sadece "Ayarlar>" Genel ">" Profiller "gösterildi ve bu adımlar sorunu çözdü.


0

Evet, bu aşırı bir konu değil. Dev ile iletişim kurmanıza gerek yok. Ayarlar uygulamasına gidebilirsin ve orada çözülecek. Bu olmadığına bakın burada yardımcı olabilir.


Bu bağlantı soruyu cevaplayabilse de, cevabın temel kısımlarını buraya eklemek ve referans için bağlantıyı sağlamak daha iyidir. Bağlantılı sayfa değişirse, yalnızca bağlantı yanıtları geçersiz olabilir.
grg

0

Bu sorun için ayrıca bir Xcode çözümü var.

 1. Mac'inizde Xcode uygulamasını açın.
 2. Pencereye Git> Aygıtlar
 3. Cihazınızı seçin ve profilleri silin.
 4. Cihazınıza yüklü uygulamayı silin.
 5. Şimdi sertifikayı yeniden oluşturun ve uygulamayı tekrar yükleyin.

http://www.iphonehelping.com/7/how-to-fix-untrusted-enterprise-developer-error-ios-9-1


Lütfen bilgileri gönderin, sadece bağlantıyı değil. Bağlantının sonsuza dek süreceğini garanti edemeyiz.
iProgram
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.