Müzik dosyalarını sesli kitap olarak etiketleyerek Apple Music / iCloud Müzik Kütüphanesini kandırabilir misiniz?


1

İTunes arşivimde yaklaşık 40.000 parça var.

Anladığım kadarıyla Apple Music parçalarını özel çalma listelerine eklemek için, kütüphanemde 25.000'den fazla parça ile yapamayacağım iCloud Music Library'yi etkinleştirmem gerekiyor.

Kütüphanemi ikiye bölerek problemi çözebileceğimi biliyorum. Ama daha basit bir çözüm olup olmadığını merak ediyorum?

Sesli kitapları çok sık dinlemiyorum ve bu yüzden iTunes'daki "Sesli Kitaplar" ortam türünü kullanmıyorum. Bir müzik dosyasını iTunes'da sesli kitap olarak yeniden etiketlersem, artık Müzik parça sayısında görünmüyor, ancak masaüstümdeki iTunes'dan normal şekilde çalabiliyorum.

Bütün kitaplıklarımı kitap olarak etiketlemek için kitaplara ayırmadan önce, bunu daha önce denemiş olup olmadığını ve işe yarayıp yaramadığını merak ettim. Her şeyi iki ayrı kütüphaneye bölmekten çok daha kolay görünüyor, ancak bu konuyla ilgili birçok konuda önerdiği görmedim.

Yanıtlar:


1

Sonunda denemek için etrafında var ve işe yarıyor. Bir kez 25k altındaki kalan müzik dosyalarını almak için "Sesli Kitap" olarak yeterince dosya işaretlediğimde, Apple kalan dosyaları sorunsuz bir şekilde senkronize etti.

Bu, diğer kişilerin tavsiye ettiği "iki kitaplık" çözümünden çok daha kolay bir çözüm gibi gözükse de, gerçek sesli kitapları sesli kitapları kullanan insanlar için uğraşmakla daha fazla acı verici hale getirecek.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.