git bozuk: “Xcode / iOS lisansını kabul etmek için yönetici ayrıcalıkları gerekir, lütfen sudo üzerinden root olarak yeniden çalıştırın”


17

Git yüklemem bozuk görünüyor ve Geliştirici Araçlarımız bir şekilde bozuk görünüyor.

Git'i çalıştırmayı denediğimde bu hatayı alıyorum. Bu hem / usr / bin / git hem de / opt / local / bin / git (MacPorts'tan) ile olur:

cook47@rcmac (RC_bash_lib (master)): /usr/bin/git pull     
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.
Agreeing to the Xcode/iOS license requires admin privileges, please re-run as root via sudo.

fatal: Could not read from remote repository.
Please make sure you have the correct access rights and the repository exists.

Xcode'u çalıştırdım ve lisansı kabul ettim. Çalışmayı denedim xcode-select --installve başka bir hata aldım:

cook47-a@rcmac (current_projects): sudo xcode-select --install
Password:
xcode-select: error: no developer tools were found, and no install could be requested (perhaps no UI is present), please install manually from 'developer.apple.com'.

Uzak depo bir sorun değil;
Bu hatayı aradıktan sonra, Apple için OS X 10.9.5 ve XCode 6.2 için commandlinetools yükleyicisini indirdim. Başarıyla yüklendi. Ancak git hala bozuk ve xcode-select --installyine aynı hataları veriyor.

Ben de denedim xcodebuild -license ve anlaşmayı kabul etmemi istiyor ama kabul ettikten sonra değişiklik yok. Hala kırık.

Bu beni tamamen şaşırttı. Bu dün çalışıyordu! Bir güncellemenin bir şeyi değiştirmesinin mümkün olduğu bir hükümet ortamında çalışıyorum, bu yüzden neyin değişebileceğinden tam olarak emin olamıyorum.

Git'i tekrar nasıl çalıştırabileceğimi bilen var mı? Nuking ve Xcode ve Komut Satırı araçlarını yeniden yükleme denedim ama boşuna. MacPorts'tan git ve / usr / bin / git aynı hata iletisini veriyor.


Burada bir sürü soru var. Ana / en büyük probleminiz nedir? Denediğiniz her şeyi temizlemek için bir prosedür ister misiniz? Git'in çalışmasını mı istiyorsun?
bmike

Aslında, yazımı biraz daha dikkatli okursanız, kelimenin tam anlamıyla konuşan tek bir soru olduğunu göreceksiniz. "Git'i nasıl tekrar çalıştırabileceğimi bilen var mı?" Tabii ki, "Herkes biliyor" deyimini kaldırmak, asıl soru, "Git'i tekrar nasıl çalıştırabilirim?" Git çalışmaya başlamak için xcode-select sorunu çözmek zorunda olduğundan şüpheleniyorum. İnsanların yararlı bir cevap vermesine ve "bu denediniz mi?" Yanıtlarının birçoğunu atlamasına yardımcı olmak için yeterli bilgi eklemeye çalıştım.
Zengin

Git'in çalışmasını istiyorsanız başlığınızın çalışması gerekir. Neden metni tüm Xcode önemsiz kitaplarıyla karıştırın. Git'in kaç sürümünün yüklü olduğunu ve çalışmak istediğiniz yolun yolunu düzenleyin. Düzenleme konusunda yardım, Nasıl
Sorulur

1
Tüm ayrıntılar önemlidir. Git, / usr / bin / git ve / opt / local / bin / git sürümlerinin her iki sürümü de XCode öğelerinden açıkça kaynaklanan hatalar verir. Ancak, başlığın kafa karıştırıcı olduğunu kabul ediyorum, bunu işaret ettiğiniz için teşekkürler. maalesef bunu değiştirmek için yapabileceğim hiçbir şey yok.
Zengin

2
Çalıştırmak mı sudo xcode-select -s /Applications/Xcode.app/Contents/DeveloperXcode yeniden yükledikten sonra? Ayrıca, Xcode kendisi çalışır (ve projeler inşa eder)? Git Xcode içinde çalışıyor mu?
nohillside

Yanıtlar:


24

Tamam, sorunu buldum: ileti istemci tarafından değil uzak git sunucusundan geliyordu . Ben sudo xcodebuild -licensesunucu tarafında (repo bulunduğu ve git sunucusu çalışıyor) koştu ve sorun gitti. İç çekmek.


2
Aslında. Benim durumumda, sunucu tarafında Xcode yüklü, ancak bu makinedeki geliştirici hesabım için Apple Kimliğini yeniden doğrulamam gerekiyordu
Chris Beck

2

Xcode 8'e güncelleme konusunda da aynı sorunu yaşadım. Tamil'in belirttiği gibi, yapmanız gereken tek şey Terminal'den çıkmak, App Store'a ve güncellemelere gitmek ve Xcode bağlantısını tıklamak. Sizi App Store'da Xcode'a götürür ve ardından Xcode Penceresinde kırıcının altında solda bulunan "aç" sekmesine tıklayın. Lisans Anlaşması açılır ve kabul eder. Ardından App Store'dan kapatın ve Terminal'i yeniden başlatın. Daha sonra yerel git deponuzdan herhangi birine girdiğinizde, son bulunduğunuz dalınız tekrar görünecektir. Ve gitmekte fayda var!


0

El Capitan kullanıyorum ve aynı sorunu yaşıyorum. Koşmak bile sudo xcodebuild -licenseçözmedi. Sonra iznini onararak denedim

sudo /usr/libexec/repair_packages --repair --standard-pkgs --volume / 

Sorun o zaman çözüldü


0

Hatta XCode yükledikten sonra aynı sorunu vardı. Terminali kapattım ve şartlar ve koşulları kabul ettim, sonra hata gitti ve gitmem normal çalışmaya başladı.


Aslında git kazanmaya başlamak için terminali kapatmam bile gerekmiyordu.
Agustín Amenabar

-1

Yüklemek için uygulamayı açmanız gerekiyor ...

git initTerminalde yazdıktan sonra bana aynı hatayı gösterdi aynı sorun vardı , yüklü olsa bile hata mesajı aldım.

Tüm yaptığım XCode uygulamasını açmak oldu. Açtıktan sonra şifreyi istedi ve daha sonra uygulamayı yükledi, sadece indirmedi. Hangisi aptalca.


Bu sorunu yerel olarak yaşayan herkes için bu, git'i yeniden etkinleştirmeniz için muhtemelen yeterlidir.
kobejohn
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.