Paylaşılan klasörlere Windows XP'den Mac OS X 10.10'a bağlanmak mümkün değil


2

Ev ağımdaki bazı klasörleri paylaşmak için Yosemite 10.10.5 çalıştıran bir Macbook ve Windows XP çalıştıran bir PC kurmaya çalışıyorum. Özetle, kendilerini ağa bağlamak için kullanacakları sabit bir IP tanımladım. Ardından, paylaşılan klasörler kuruldu: Mac OS'de, Preferences > Sharingpano ve Windows'ta Properties > Sharing > Advanced Sharingmenüden. Macbook'tan PC'ye bağlantı istediğimde her şey yolunda gidiyor: Finder > Connect to a ServerKullanıyorum, boş satırı dolduruyorum smb://IP_OF_THE_PCve sonra bu verileri paylaşan hesabın kullanıcı adını ve şifresini ekliyorum. Aksine, ters prosedürü uygulayarak, bilgisayardan Macbook'a bağlantı isteğinde bulunmak istiyorum - komutu başlatmak\\IP_OF_THE_MACBaşlat menüsünden, yapılandırma çalışmıyor gibi görünüyor. Saygılarımla, biraz şaşırdım çünkü Mavericks 10.9'u çalıştırırken aynı konfigürasyon iyi oldu ve bu yüzden bunların hepsinin Yosemite tarafından sunulan bazı değişiklikler yüzünden olduğunu düşünüyorum. Sonunda, birisi tüm bunların doğru şekilde çalışmasını sağlamak için kontrol etmem ve / veya düzenlemem gereken başka parametreler önerebilir mi?

Yanıtlar:


0

Mac OS X Yosemite'i piyasaya süren Apple, SMB protokolünü burada belirtildiği gibi sürüm 3'e güncelledi . Windows XP, kendi tarafında, SMB 1 protokolüyle neredeyse kesinlikle çalışıyor, çünkü sürüm 2'ye yükseltme, burada belirtildiği gibi, Windows Vista'da yapıldı . Geriye dönük uyumluluk SMB 3'ün önceki sürümlere bağlanmasına izin verir, ancak viceversa'ya izin vermez. Bu sorun, farklı işletim sistemleri arasında tam bir uyumluluk sağlayan SMB protokolünün ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulaması olan Samba kullanılarak çözülebilir. SMBUp'ı yükleyerek Mac OS'ta Samba'yı kurmak ve yönetmek mümkündür .


0

Son zamanlarda eski bir Windows XP makinesini macOS 10.11 VMWare Fusion 8 altındaki sanal bir makineye taşımaya çalışırken bu problemle karşılaştım.

Bir miktar arama, bu soru-cevap bölümünü buldu, ancak bunun biraz daha fazlası, bunun SMB sürümüyle birlikte değişen macOS için gereken varsayılan kimlik doğrulama seviyesinden kaynaklandığını buldu.

Herhangi bir ek yazılım yüklemeye gerek yoktur, bu bir özellik listesi dosyası oluşturarak sabitlenebilir /Library/Preferences/denir com.apple.GSS.NTLM.plist.

Dosyanın içeriği şöyle olmalıdır:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" 
"http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd"> 
<plist version="1.0"> 
  <dict> 
    <key>NTLMv1</key>
    <true/> 
    <key>NTLMv2</key>
    <true/> 
  </dict> 
</plist>

Bunun Mac'inizde SMB 1 (ve 2) kimlik doğrulamasına izin verdiğini ve böylece bilgisayarınızın güvenliğini etkili bir şekilde azalttığınızı unutmayın.

Bu tercihin geçerli olması için Paylaşımı Durdurup Başlatmanız gerekebilir.

Bu düzeltmenin kredisi "Allan" a gidiyor , Ekim 2014'ten itibaren uk.comp.sys.mac haber grubu yazısında "Yosemite masaüstü paylaşımında ntlmv1 kimlik doğrulaması" bölümüne bakın .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.