MacBook Air mikrofon ses seviyesi çok düşük


0

MacBook Air'den Skype veya Google Hangouts ile arama yapmaya çalıştığımda, dahili mikrofonun ses seviyesi çok düşük. İşe yaradığından eminim, çünkü yeterince yüksek sesle bağırdığımda aramanın diğer tarafındaki insanlar beni duyabiliyor, ama sadece gerçekten sessizce.

Macbook Air 13 '' 2010 sonlarında çalışıyor, şu anda OS X Yosemite 10.10.5 kullanıyordum, ancak başından beri bu sorunu yaşadım.

Ayarlar → Ses bölümündeki ses seviyesi ve giriş ses seviyesi seviyelerinde oynamıştım, ses seviyesi maksimum seviyede, ancak yine de kullanılamaz durumda. Sorun için Googled'im ve birkaç geçici çözüm denedim, hiçbiri sorunumu çözemiyor / benim için çalışıyor gibi görünüyor.

Yanıtlar:


2

MacBook Air cihazımın sol tarafındaki mikrofon girişine yakından baktıktan sonra, küçük deliklerin toz veya benzeri bir şeyle tıkandığını buldum.

Yani ben iğneyi aldı ve mikrofon delikleri toz kaldırıldı ve şimdi de çalışıyor!

Not: Bunun açık bir çözüm gibi göründüğünü biliyorum, ancak delikler o kadar az ki, gerçekten yakından bakmadığınız sürece (veya daha fazla olasılıkla büyüteç kullanmıyorsanız) hiçbir şey göremezsiniz.


Mikrofon deliğini temizlemek için kullanılabilecek en iyi şey basınçlı havadır. Pek çok mağazada, hatta çoğu Wal-Marts'ta bulabilirsiniz.
RedEagle2000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.