Dock'umu sağ monitörümün sol tarafına taşıyabilir miyim?


24

Dizüstü bilgisayarım solda ve ana ekranım sağda olacak şekilde iki ekranlı bir ekran ayarladım. Dock'un sol tarafında olmasını seviyorum, ama sol monitörün solunda ve bu yüzden sola çok uzak.

Dock ayarlarında sadece Sol (sol ekranın sol tarafı), Alt (sol ekranın alt kısmı) veya Sağ (sağ ekranın sağ tarafı) seçimini yapabilirim. Sağ monitörün sol tarafına ayarlayabilmemin bir yolu var mı?


Apple'a ait olmayan bir öneri , Dock'un varlığından beri devam eden bir Dock muadili olan DragThing olacaktır . Herhangi bir ekrana, herhangi bir yere sabitlenebilir. Özgür değil, ama onsuz olmazdım. Üyelik yok, 1995'ten beri kullanıyorum!
Tetsujin

Yanıtlar:


13

Ben de bu kurulumu yapmaya çalıştım, ekran ayarlarına bakıldığında en yakın şey bu oldu. Mükemmel değil ama işi yapıyor! Ekranları köşegenlerde buluşacak şekilde sol ekranı yeniden düzenleyin.

Sistem Tercihleri> Ekranlar> Düzenleme


Bu çalışıyor
gutenmorgenuhu

4

Wraparound app (Free) yardımı ile elde etmeyi başardım . Monitörün etrafına fareyi sarar, böylece düzenlemeleri izlemenizi sağlayabilir, böylece dock'unuzun açık olmasını istediğiniz monitör ilk (solda dock istiyorsanız) olur veya son (sağda istiyorsanız) yatay.

Daha önce monitör düzenlememin bir örneği

Silme işleminden önce düzenleme

ve bu sonra

Silme işleminden sonra düzenleme

ve işte Wraparounds ayarlarının nasıl göründüğü

Silme ayarları

Sonunda gerçek kurulum bu gibi görünüyor

gerçek dünya monitörü düzenlemesi

İşe yaramayan tek şey, pencereyi orta monitörden sola sürüklemek, bir an için çalışıyor gibi gözüküyor ancak daha sonra ışınlanıyor. Ancak, pencereleri yönetmek için Gözlük uygulamasını (Free) kullanıyorum ve pencereleri monitörler arasında taşımak için bir kısayol kullanıyorum, bu yüzden bu benim için hiç sorun değil.


10.13.6’dayım ve Wraparound da benim için çalıştı. Sağda ikincil bir monitör var, ancak dock'un sol monitörün sağ kenarında kalmasını istedim. Wraparound bunu mümkün kıldı!
Ekim’de

Fareyi hızlı bir şekilde hareket ettirirken sürükleyip bırakıyorsanız, ışınlanma eylemi gerçekleşmeden önce orta monitörden sola doğru sürüklemeyi yönetebilirsiniz. Pencereyi fırlatmak gibi düşünüyorum.
Darrel Holt

2

Ne yazık ki, yapabileceğini sanmıyorum. OS X muhtemelen hem MacBook'un ekranını hem de harici monitörü tek ekran olarak görüyor. Dock'u normalde ekranın ortasına yerleştiremediğiniz için, sağ monitörün sol tarafına koyabileceğinizden şüpheliyim.


Apple HQ dışında "Maalesef yapabileceğini sanmıyorum" yazan bir işaret olmalı. MacOS ile ilgili çoğu soruya doğru cevap budur.
Away Hesap Atma

2

Bunu dene:

İlk önce, birincil monitörü ayarlayın:

  • Sistem Tercihlerini Aç
  • Ekranları Seç
  • Monitörler sekmesini seçin
  • Ekranınızın grafiğinde görünen küçük beyaz çubuğu, yuvanın oturmasını istediğiniz ekrana sürükleyin. Bu durumda, soldan sağa ekrana.
  • Ekranlarınız kısaca boşalacak ve yuva istediğiniz yere görünmelidir.

Ayrıca:

  • Sistem Tercihleri'ne geri dönün, Görev Kontrolü'nü seçin
  • "Ekranlar Ayrı Alanlara Sahip" seçeneğini seçin

İkinci listeyi yapmak, sizin için daha uygunsa, aslında her iki ekrana da bağlantı istasyonunu yerleştirebilir.

* Maalesef, bu durumu onaylamak için diğer monitörlere erişimim yok, bu yüzden puan genel olabilir.


5
Bu işe yaramaz, ana monitörünüzden bir monitörü soyduğunuzda (çıtayı sürüklediğiniz) ve dokunuzu sola konumlandırdığınızda, sol monitörünüz ne olursa olsun yuvayı görüntüleyen olacaktır. Bu sorunun asıl sorunu buydu.
Lukas

Beyaz çubuk, hangi monitörün "birincil" olarak değerlendirildiğini belirler. İskelenin bulunduğu yer üzerinde hiçbir etkisi yoktur. "Ekranlarda Ayrı Boşluk Var", Yüksek Sierra'da varsayılan ayardır. Bu seçeneği kapatmayı denemedim çünkü oturumu kapatmanız gerekecekti.
Away Hesap Atma
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.