Fransızca klavye düzenine sahip Macbook Pro’da tuhaf ABD klavye girişi?


1

Yenisinin gelmesini beklerken yeni bir Macbook Pro aldım ve makinenin Fransızca Klavye düzeni var (Fransız bir kurum için çalışıyorum ve teknik servisin ABD klavyesi olan herhangi bir değiştirme makinesi yoktu).

Çok alışkın olduğum ABD düzenine geçmek istiyorum, özellikle programlamak için kullandığım kıvrık parantezlere ve tilde işaretlerine kolay erişim. Klavye ayarlarını değiştirdim ve hemen hemen tüm tuşlar, üst sol "tilde" tuşunun (ESC tuşunun altındaki tuş) dışında, denediğim tüm ABD düzenlerinde beklenmedik bir işaretle eşleştirildiği (ABD, ABD uluslararası) ABD-PC).

Önerdiğim tuhaf ABD klavye düzeninin ekran görüntüsünü ekliyorum. Makine OS X 10.10.5 kullanıyor. Standart bir ABD düzenini nasıl ayarlayabilirim?

Teşekkürler m.

garip ABD klavye düzeni

Yanıtlar:


1

Güncelleme: Birkaç testten sonra sonuca vardım, açıkça ABD'yi seçsem bile, sistem bana ABD Uluslararası düzenini öneriyor. Gerçek bir ABD düzeni gibi davranmak için bir klavyeyi yeniden eşleştirmenin herhangi bir yolu var mı?


2
"Gerçek ABD düzeni", Fransa'da kullanılan ISO klavyeden bir tuşa daha az sahip olan bir ANSI klavye için tasarlanmıştır. İstediğiniz yere tilde anahtarını getirmek için (Z'nin yanındaki anahtar yerine) Ukelele veya Karabiner ile özel bir düzen yapmak zorunda kalacağınızı düşünüyorum.
Tom Gewecke
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.