HDD’leri Mac’ler arasında taşıdıktan sonra neden şifrelerimi yeniden girmem gerekiyor?


0

Geçenlerde HDD'mi başka bir Macbook Pro'ya (kendi kırılmamdan sonra) nakletmek zorunda kaldım. Yeni makinede herhangi bir sorun olmadan önyükleme yapabilirdim, ancak bazı (tümü için) uygulamalar için şifrelerimi yeniden girmemi istedi (örneğin tüm posta hesapları için vb.). Şifreler hala anahtarlıktaydı. Anahtarlık uygulamasını açabilir, şifre girişlerinin kilidini açabilir ve devam etmek için tekrar uygulamalara kopyalayabilirim. Birkaç gün sonra prosedürü tekrarlamak zorunda kaldım ve HDD'yi tekrar başka bir Macbook Pro'ya aktardım. Yine, zaten anahtarlıkta depolanmasına rağmen tüm şifreleri tekrar girmek zorunda kaldım.

Yani soru şudur:

Yeni bir donanıma geçtikten sonra neden Anahtarlık uygulamasında depolanmış olan şifreleri tekrar girmem gerekiyor?

Yanıtlar:


1

Sorun, görünüşe göre Mavericks'teki genişletilmiş iCloud desteği ile tanıtılan OS X Anahtarlıktaki değişikliklerde yatıyor.

Anahtarlık Yerel öğeler adı verilen yeni bir zincir var . Yerel öğeler sqlite veritabanında, anakartın donanım UUID'sine karşılık gelen bir klasörde saklanır. Ek olarak şifrelenmiş gibi görünüyor anakarttan (muhtemelen UUID) detayları içeren bir yol.

Bir donanım arızasından sonra veya yeni bir donanıma geçtikten sonra yerel eşyalarını kurtaramayacağını bildiren çeşitli insanlar var. Bu sorundan etkilenecek tek geçici çözüm, Anahtarlık için iCloud senkronizasyonunu mümkün kılıyor, böylece kaydedilen şifreler buluttan herhangi bir yeni donanıma senkronize ediliyor. Tabii ki, bu iCloud'u kullanmakla ilgilenmeyen insanlar için yararlı değildir.

Ayrıca bakınız:

Herhangi biri, hesabını farklı bir donanıma taşıdıktan sonra yerel öğeleri gerçekten kurtarmanın / şifresini çözmenin bir yolunu bilirse, onu öğrenmekten memnuniyet duyarım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.