Time Machine sürücüsünde bu kadar uzun sürmesi, Disk Yardımcı Programlarındaki “Diski Doğrula” için alışılmadık mı?


8

Time Machine sürücüm olacak şekilde ayarlanmış harici bir 3TB FW800 sürücüm var. Bazı alışılmadık derecede yüksek sürücü aktivitesi farkettim ve desteklenip desteklenmediğini görmek için Time Machine'i açtım. Hayır, TM önceki yedekleme işleminin yaklaşık 30-40 dakika önce yapıldığını gösterdi ve uygulamada herhangi bir aktivite olmadı.

Bu yüzden aşırı temkinli olmak için, Disk Yardımcı Programını açtım, harici sürücüyü seçtim ve bir "Diski Doğrula" başlattım. Bu ve diğer sürücülerde bunu daha önce yüzlerce kez yaptım ... burada derin, sert teknik destek hakkında konuşmuyorlar. Basit şeyler.

Nedense, çok uzun zaman alıyor. İlerliyor, çeşitli basamaklarda ilerliyor, ancak 30 dakika sonra hala 1 saat 35 dakika daha süreceğini tahmin ediyor. "Çok bağlantılı dizinleri kontrol etmek" olmuştur ve orada yaklaşık 10-15 dakikadır oturmaktadır.

Sürücü bir yıldan fazla bir süredir kusursuz bir şekilde çalıştı ve yaklaşık% 85 doludur (eski yedeklemeleri silmeye başlamamıştır), ancak bunu doğrulaması uzun sürdü.

Verify Disk'in daha uzun sürmesini sağlayan birimlerle ilgili bir şey mi var, yoksa donanım hakkında endişelenmeli miyim? TM yedeklenmezse sürücü aktivitesinin nedeni ne olabilir?

Yanıtlar:


10

Her yedeklemenin tam yedeklendiği depolama mekanizması, bir Time Machine sürücüsünü doğrulamak için çok uzun süren bir işlemdir. Çok bağlantılı dizinler, Time Machine'in kontrolü neden bu kadar yavaş yaptığını ve tam olarak her bir yedeklemenin aynı dosyanın iki kopyasını kaydetme nedenini oluşturduğudur.

Mac'inizi zamanlayarak bunu karşılaştırabilir ve kaynak sürücünün doğrulanmasının ne kadar sürdüğünü görebilirsiniz. Bu işlem, depolama altsisteminin G / Ç oranı (veya gecikmesi) ile sınırlıdır. Her dosyanın içeriğini okumaz (bu, depolama altsisteminin bant genişliğini ölçer).

Bu seçeneği seçtiyseniz, saniye başına giriş-çıkış işlemlerinin sayısı (iops) Aktivite İzleyicisi'nde işaretlenebilir.

görüntü tanımını buraya girin

Her yedekleme aralığı, Disk Yardımcı Programının gerektirdiği üst kısım sayısını ikiye katlar. Time Machine yedekleme sürücünüzün iki aylık yedeklemeler içerdiğini ve Mac'inizin uykuda olmadığını varsayalım:

  • 24 yedek - saat başına bir
  • 31 yedek - günde bir (geri kalanlar silinir / budanır)
  • 4 yedek - haftada bir (geri kalan budama)

Bir ya da iki kez kapalı olabilirim, ancak Mac'inizde yedeklenen her bir dosyanın 60 kopyasının mahallesindesiniz (hepsi yok - bu yüzden belki indirim% 15'ini desteklemiyor. ). Bu nedenle, Disk Yardımcı Programı Mac'inizi kontrol etmek 15 dakika alıyorsa - Time Machine sürücüsünün kontrol edilmesi 15 saat sürer . Bu, harici sürücünün dahili sürücü ile aynı iops için derecelendirildiğini varsayar - bu genellikle böyle olmaz. Harici sürücülerin, iops'ın yavaş olmasından dolayı 2 yavaş olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Şimdi 30 saat bekliyorsunuz (veya dosyaların% 15'ini indirirseniz 25 saat).

Uygulamada, Time Machine hacimlerimi kontrol edemiyorum, çünkü üç ay (veya daha uzun) bir sürücüye yedeklenen üç mac'um var. Bu sürücünün "doğrulanmış" veya "düzeltilmiş" olmasını beklemiyorum. Bunun yerine ikinci bir sürücü alıp haftalık veya aylık olarak döndürüyorum.


Harika cevap için teşekkürler. Zaten veri koruması için yedekli bir TM sürücüsü düşünüyordum ... çitin üzerinden bana yardım ettin!
johnneese 23:15

Dedi ki @ johnhnese - Birden fazla yedekleme hedefi son zamanlarda Time Machine'e eklenen en sevdiğim özellik. Eğer bir iş gereksiniminiz varsa veya zamanınız değerli ise - bir SuperDuper / DiskUtility geri yükleme / CarbonCopyCloner önyüklenebilir yedeklemesi yapmak için üçüncü bir sürücü eklemek, benim için yedek bir mutluluk kaynağıdır.
bmike

1
Geçen yılki yakın bir görüşmeden sonra, yedekleme uygulamaları konusunda oldukça çalışkan oldum. Veri sürücülerimin birden fazla (haftalık) kopyasını çıkarmak için SuperDuper kullanıyorum ve sistem sürücümün aylık görüntülerini içeren bir başka önyüklenebilir harici sürücüye sahibim (TM'nin başarısız olması durumunda). Ayrıca, yeni bir yapı oluşturmak isteme ihtimaline karşı, temel bir OS X Mountain Lion görüntüsü var. :)
johnneese

Evet - InstallESD özellikli USB sürücüleri taşımak ve munki scriptleri kullanmak , bu dijital angst hastalık bozukluğunun doğal ilerlemesidir :-) 😎
bmike

2
İyi cevap. "Çok bağlantılı dizinlerin kontrol edilmesi", 460 GB Time Machine bölümümde 76 yedeklemeyle yaklaşık 5 saat sürdü. İpucu: İlerlemeyi görmek istiyorsanız, "Monitör" sekmesinin altındaki Etkinlik İzleyicisi'nde, bmike'nin ekran görüntüsündeki gibi, "Veri okuma:" numarasına bakın. Bunu yapmak için Disk Yardımcı Programını başlattığınızı varsayalım, bu sayı kabaca Zaman Makinenizin kullanılan boyutuna ulaştığında biter.
Jerry Krinock
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.