Canlı Fotoğrafın video bölümünü silebilir ve fotoğrafı saklayabilir miyim?


19

Tüm fotoğraflarımı Canlı Fotoğraflar olarak çekmek istiyorum, ancak yer kazanmak için Canlı Fotoğrafın video bölümünü hızlı bir şekilde inceleyip silebilirsem. Mümkün mü?


Cevabımı bir fotoğrafın "Canlı Fotoğraf" bölümünü kaldırmanın bir yolu ile güncelledim.
RedEagle2000

Yanıtlar:


17

İOS 9.3 ve macOS El Capitan 10.11.4 ile başlayarak Fotoğraflar , Canlı Fotoğrafın video kısmını yerel olarak kaldırabilir.

  • Mac'inizde Canlı Fotoğraf'a sağ tıklayın, ardından 1 Fotoğrafı Çoğalt'a tıklayın .
  • İOS'ta , açmak Hisse Sheet Live Fotoğraf dan sonra dokunun Kopyala .

Seç Hala Fotoğraf olarak Yinelenen ve daha sonra orijinal Canlı Fotoğraf silmek özgürdür.

Birden fazla Canlı Fotoğraf bile seçebilir ve bunları bu şekilde toplu iş olarak işleyebilirsiniz. Bu, tüm Canlı Fotoğraflarınızı içeren yeni bir yerleşik akıllı albüm sağlayan iOS 10.3 ve macOS Sierra 10.12.4 ile başlayarak özellikle yararlı olabilir. Albümler görünümüne gidin ve Selfies'in hemen altındaki Canlı Fotoğraflar'a gidin .


3
Sadece hareketsiz olmasını istediğiniz her fotoğrafa sağ tıklamayı önlemek için cmd + d kısayolunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, düzenleyici modunda canlı fotoğrafı devre dışı bıraktığınızda Fotoğraflar'ın yalnızca resmi isteyip istemediğinizi sorması da can sıkıcı bir durumdur.
Markus Rudel

1
Görüntünün HEIF değil JPEG olarak çoğaltılacağını ve orijinal canlı fotoğrafın yaklaşık iki katı kadar disk alanı kullanacağını unutmayın (Bilgi Al bölmesine göre).
frin

@frin Wow, bu sadece delilik. Neredeyse Apple cihazınızı doldurmak istiyor gibi
Frederick Squid

Teşekkürler! Bu yöntem teknik olarak çalışacak olsa da, geçerli zaman damgası ile yinelenen oluşturur (yine de konum hakkında bilmiyorum). Tüm fotoğrafların sonuna eklenecek.
synthomat

1

Canlı görüntünün düzenleme moduna girmekte olan canlı fotoğraf bölümünü silebilirsiniz. Canlı fotoğraf simgesine dokunduğunuzda devre dışı bırakılır ve fotoğrafın canlı kısmı kaldırılır.


2
Canlı fotoğraf simgesine dokunduğunuzda, canlı fotoğraf Fotoğraflar uygulamasında gizlenir, ancak gerçek dosya silinmez ve yine de telefonunuzda aşırı miktarda yer tüketmeye devam eder. Son derece can sıkıcı.

@benlee ne yazık ki haklısın ... canlı fotoğraf sadece gizlidir ve aynı şekilde yeniden etkinleştirilebilir.
öncesi

1

App Store'da Lean adında bir uygulama var. Kendim kullanmadım, ancak CNET'ten tavsiye geliyor --- http://www.cnet.com/how-to/this-free-app-helps-eliminate-the-live-photos-you- dont-want / --- ve bu yüzden denemeye değer.

Hızlı sonuçlar için, görüntünün ekran görüntüsünü (kilit ve ana ekran düğmesine birlikte basın) alıp orijinal Canlı Fotoğrafı silebilirsiniz.

Bununla birlikte, bazı Canlı Fotoğrafları içe aktardığımda iPhone 6S'ımı MacBook Pro'mdaki Fotoğraflar'a aldım, normal fotoğrafa ve Canlı Fotoğraf gibi görünen şeylere ayrı ayrı verildi.


9
6s artı ekran sadece size kameradan çok daha az 2 megapiksel verir. Böylece bu şekilde çok fazla çözünürlük kaybedersiniz.
nohillside

Son paragraf hakkında: Yosemite'nin Fotoğrafları Canlı Fotoğrafları desteklemez ve bu nedenle bir fotoğrafı ve videoyu ayrı ayrı gösterir. El Capitan'ın fotoğrafları onları destekliyor, böylece katılmaları gerekiyor.
fregante

1

İOS aygıtınızdaki fotoğrafı düzenleyerek video bölümünü kaldırabilirsiniz. Canlı Fotoğraf görüntülerken, Düzenle üzerine dokunun ve ardından bir ayar yapın. Araçlar kullanılarak yapılan herhangi bir değişikliğin bir uyarı isteyeceğini ve yaptığınız değişikliklerin video bölümünü kaldıracağını size bildirdim. Öte yandan, otomatik olarak fotoğrafı optimize etmek için "sihirli değnek" kullanmak video kaldırmaz.1

Canlı fotoğrafınızı fotoğraflarda açın, paylaş'a dokunun, ardından çoğaltın ve "fotoğraf olarak çoğalt" ı seçin. Ardından orijinal canlı fotoğrafı silin.


1

Görüntünün canlı video bölümünün boyutu (ses ve kareler) genellikle hareketsiz görüntü boyutunun iki katıdır. İOS 10'da iOS'taki düzenleme işlevi yalnızca verileri gizler ve alanı kapatmaz veya boşaltmaz.

  • iPhone 6s ve 6s Plus 4032 x 3024 boyutunda manzara yakalar
  • 10 fotoğrafın ortalaması 1,95 MB'dir
  • Karşılık gelen 10 canlı videonun ortalama boyutu 3,67 MB'dir - bu, verilerin ses ve hareket bölümünü belirtir.

Ayrıca her iki telefonu da Fotoğraflar v 11.1 uygulamasına bağlayarak videoyu kolayca şeritleyebilirsiniz ve hem "geleneksel hareketsiz" fotoğrafı hem de içe aktarılacak video dosyasını görürsünüz.


bu yanlış. Canlı bir fotoğrafın canlı kısmını silmek seçeneği mevcuttur,
ön

@pre awesome! Denetimi çalışırken göstermek için paylaşabileceğiniz bir ekran görüntünüz var mı? Yalnızca iOS'u değiştirerek herhangi bir tasarrufu ölçebileceğimden emin değilim.
bmike

1
@Pre , bu seçenek yalnızca Canlı Fotoğraf'ı gizler; aslında yeniden etkinleştirmek için tekrar tıklayabilirsiniz.
fregante

0

Yosemite Photos.app üzerinde video bölümünü JPEG bölümünden ayrı olarak görüntülenir *. Video bölümünü silebilirsiniz, testlerimde JPEG kısmı kalır. Silinen video bölümü "Son Silinenler Göster" bölümünde görülür ve kalıcı olarak silindiğinde ("Tümünü Sil") JPEG devam eder.

  • Karım yanlışlıkla Live Photo'a döndü, bu yüzden yüzlerce videoyu silmek zorunda kaldım. Bazıları için hareketsiz görüntüler yapmasına rağmen beklenen ayrı videoyu görmüyorum.

0

Bunu başarmak için en basit yolu sağlamaktır My Fotoğraf Akış 'Benim Fotoğraf Akım' görüntülendiğinde hepsi Canlı fotoğraflardan videoyu şeritler olarak iCloud Foto ayarlarından.

Cihazınız Mac OS / X Photos ile senkronize edilmişse, canlı fotoğrafların video kısmını saklamayan [beklenmedik] etkisi de vardır - bu nedenle yalnızca hareketsiz görüntüyü korur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.