Çıkmaya zorla ve yeniden başlat, tüm uygulamalar hala aktif iOS 9


2

İOS 9.0.1 sürümünü çalıştırıyorum. Bu sorun, iOS 9'un ortaya çıkmasından bu yana yaşanıyor. Giriş düğmesine çift tıklarsam, açık uygulamalarımı yukarı kaydırırsam, bunları kapatmak için kullanılır. Yeniden başlattığımda hiçbir açık uygulama yoktu. Ancak şimdi zorla her uygulamadan çıkıp yeniden başlattığımda, hepsi tekrar açık. Her şeyi kapatmış olsam ve belki de Twitter'ı açıp bir oyuna sahip olsam bile, yeniden başlattığımda, yeniden başlatmadan önce sadece iki tane varken bir ton uygulamam var. Birisi neler olduğunu biliyormu?


Bunun hem iPhone'um hem de iPad'imde olduğunu öğrendim. Her ikisi de 9.0.1.
Douglas

Bu farkediyorum bir konudur. Bu konu hakkında elmaya
apple.com/feedback

1
Hiç bir şekilde bunun zaten iyi bir uygulama olduğuna ikna olmadım. Neyi başarmayı umuyor? Bellek tasarrufu? En eski uygulamalar, yavaş yavaş RAM'den çıkarıldı. Veri kaydetme Arkaplan App Yenilemeyi kapat. Pil tasarrufu? Son noktam dışında, etkin değiller.
Tetsujin

Yanıtlar:


8

Ana sayfa düğmesine çift tıklandıktan sonra gösterilen uygulamaların listesi yalnızca açık uygulamaların listesi değil aynı zamanda en son kullanılan uygulamaların listesidir. Ya da başka bir deyişle: Listedeki tüm uygulamalar aslında "açık" değildir (bu, zaten iOS'ta ne anlama gelir).


Bu, hangi uygulamaların her zaman göründüğünü düşündüğüm için şimdi çok anlamlı olacaktır! Yardım için teşekkürler.
Douglas

2

Uzun zamandır düşündüğü ve nihayet bir kez ve hepsi için Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi’nin onayladığı bu hafta - arka plan uygulamalarından vazgeçmek için hiçbir amaç yok.

Kaynak: BBC News -

Apple müşterisi iPhone pil cevap için en üste gidiyor

görüntü tanımını buraya girin

Apple'ın işletim sistemi iOS başkanı, açık ancak kullanılmayan uygulamaların, e-postayla gönderilen bir patronun patronu Tim Cook'un iPhone pil ömrünü etkilemediğini doğruladı. Caleb olarak bilinen Ohio'lu müşteri, Bay Cook'a "çoklu görev uygulamalarının" kapatılmasının pil ömrünü uzatıp artırmadığını ve baş yöneticinin kendi yaptığı bir şey olup olmadığını sordu.

Kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi "hayır ve hayır" diye cevap verdi.

Bununla birlikte, diğer akıllı telefon pilleri, uygulamanın kapatılmasından faydalanabilir.

Microsoft, Nokia Lumia sahiplerine , bir web sayfasında kullanılmayan pil ömrünü uzatma konusunda uygulamaları kapatmalarını önerir .

Android yaratıcısı Google , sık kullanılmayan uygulamaları belirlemeyi ve kapatmayı önerir ancak bunun için Genel bakış aygıt yöneticisinin sık kullanılmasının pili boşaltacağı konusunda uyarır.

Samsung , Galaxy 6 için yeni bir "akıllı yönetici" uygulaması hakkında bir duyuruda , çalışan uygulamaları kapatarak ve gereksiz uygulamaları kaldırarak cihazınızı görüntüleyebilir ve optimize edebilirsiniz .

Pek çok Apple kullanıcısı uygulamaları kapattığına inanmakla birlikte, iPhone'un pilini uzatıyor, bu kesinlikle firmanın kendisi tarafından verilen bir öneri değil.

Yalnızca uygulamaların güç tasarrufu hakkında ipuçları listesinde arka plan yenilemeleri gerçekleştirmesini engellemenizi önerir .


0

İşte nasıl çözdüm.
Umarım sizin için işe yarar.

  1. Ana sayfa düğmesine çift tıklayın.
  2. Tüm uygulamaları kapatmak için yukarı kaydırın.
  3. Tek bir uygulama açın.
  4. Şimdi ana sayfa düğmesine çift tıklayın ama yukarı kaydırmayın.
  5. Güç tuşuna baş. Ancak kapatmak için kaydırmayın.
  6. Masaüstüne dönene kadar giriş düğmesini basılı tutun.
  7. Ana düğmeye tekrar çift tıklayın.
  8. Güç düğmesine tekrar basın.
  9. Bu sefer onu kaydır.
  10. Tekrar aç.

Oturum açtıktan sonra, yeniden başlatırken sahip olduğum şey olan 32 yerine yalnızca bir uygulamanız açılmalıdır.


-1

İOS 9'a yükselttikten sonra hem iPhone 6 Plus hem de iPhone 6s Plus'ta çok büyük bir sorunla mücadele ediyorum.

Sonunda, bu sorunu çözmeden cihaza ve 'yeni olarak ayarlama' yapmadan çözdüm.

Çözüm: 'Tüm Ayarları Sıfırla'

Bu kadar. Yeni gibi iyi. Hiçbir içerik veya ortam silinmedi ('Tüm İçeriği Sil' seçeneğinden farklı), iCloud, wifi için birkaç şifreyi tekrar yazın ve zil seslerinizi ve bildirim ayarlarınızı yeniden özelleştirin.

Cihazımı silmek ve yeni kurulum ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.