“Ekran Koruyucuyu Başlat” hotcorner artık El Capitan beta altında çalışmıyor


22

Beta El Capitan'ın geliştirdiği sürümlerden birine yükselttikten sonra artık "ekran koruyucu başlat" hotcorner'ı kullanamıyorum. Diğer hotcorners hala çalışır, bu nedenle fare girişini tutan ve hotcorner'ların algılanmasını engelleyen bir uygulama ile ilgili bir sorun değildir (örneğin, ekranı kapatacak şekilde çalıştırabilirim ve bunun iyi çalışmasını sağlar) ve ekran koruyucu da çalışır.

Bu El Capitan kamu yapımında 15B17c'de ve birkaç beta sürümünde devam etti. Fareyi "ekran koruyucuyu başlat" olarak atayan köşeye hareket ettirmenin hiçbir etkisi yoktur. Bu seçeneği devre dışı bırakmayı ve etkinleştirmeyi, yeniden başlatmayı, disk izinlerini kontrol etmeyi vs. Başka bir önerin var mı?


1
Sadece aynı, çok can sıkıcı buldum :( Ben genellikle hızlı bir şekilde
Mac'imi

1
Bu, El Capitan'dan macOS'a yükselirken başıma geldi Sierra
Daniel V

Yanıtlar:


27

Benim için ne işe yaradı:

1) Sıcak köşe hareketini farklı bir şeyle değiştirin. İşe yaramalı.

2) Mac'inizi yeniden başlatın

3) Sıcak köşeyi orijinal eylemine geri döndürün.

Yeniden başlattıktan sonra eylemin çalışmaya devam ettiğini kontrol ettim.

El Capitan ile birlikte MBP 15 '' Retina 2014 ortasındayım.


1
Bu benim için OS X El Capitan 10.11.1 (15B42) için çalıştı.
Keith B

İşe yarayan tek çözüm bu. Açıkçası, bir tür böcek, çok teşekkür ederim!
Mahmoud Al-Qudsi,

Bu aynı zamanda benim için de işe yaradı, ancak bir uyarı - 1. adımda, sıcak köşe hareketlerinin sadece bir veya ikisi benim için çalıştı. Tüm sıcak köşelerimi "Show Center (Bildirim Merkezi)" olarak ayarlıyorum (çalışmakta olan birkaç bilgisayardan biri) ve Mac'imi yeniden başlattım. Yeniden başlattıktan sonra, 3. adımda açıklandığı gibi "gerçek" etkin köşe etkinliklerine geri dönebildim.
Matt Korostoff

2
Bu Sierra için de işe yarıyor.
Anriëtte Myburgh

2

Sistem Tercihleri'ne gidin, sıcak köşelerinizi diğer rastgele olanlara değiştirin, Mac'inizi yeniden başlatın ve ardından ayarlara geri dönün ve sıcak köşeleri başlangıç ​​ekran koruyucusuna dönüştürün.


3
Bu ne yazık ki benim için çalışmıyor. Değiştirme eylemleri gayet iyi çalışıyor ancak "ekran koruyucuyu başlat" seçeneğine geri dönmenin hiçbir etkisi olmaya devam ediyor.
Mahmud Al-

1
MacOS Sierra'ya yükselttikten sonra bu benim için çalıştı.
tlatkovich

1

Benim için ne işe yaradı:

1) artık istemediğim AFS çekirdek uzantısını devre dışı bırakın ve kaldırın - zamandan önce kalanlar.

cd / Library / LaunchDaemons / launchctl kaldır org.openafs.filesystems.afs.plist rm org.openafs.filesystems.afs.plist

2) yeniden başlat


AFS'yi hiç yüklemedim :(
Mahmoud Al-Qudsi

1
Oh, biri dinliyor! / Var / log / syslog izledim ve şunu gördüm: 5 Ekim 14:09:54 yusufçuk AFSBackgrounder [892]: Görev başarısız oldu. Ev makinemde iş makinemde olduğu gibi ekran koruyucusu kırılmadığı için sadece ipucunu verdi ve yalnızca iş makinesinde AFS vardı. Öyleyse sıcak köşeyi etkinleştirmeye çalıştığınızda syslog'u kontrol edin ve ilginç bir şey olup olmadığını görün.
Steve

Maalesef günlüğüm, fareyi ekran koruyucuyu tetiklemesi gereken yere getirdiğimde fazla çaba göstermeme rağmen hiçbir hata göstermedi. Change-restart-change-back yaklaşımı, sorunu çözen tek şeydir.
Mahmoud Al-Qudsi,

Sadece OS X 10.11.2'ye yükselttikten sonra ekran koruyucum hot corner yeniden kırıldı. Tamamen AFS'yi devre dışı bırakmak için kullandığım başka bir AFS kalıntısı - bir ön bölme - buldum. Sonra ön bölmeyi çıkardım ve yeniden başlattım. Şimdi ekran koruyucu sıcak köşe çalışıyor. Yine syslog kullandım, ancak hata ekran koruyucuyu başlatma girişimi ile çakışmadı, zamanlanmış bir olaydı. Söylediğim şey, mutlaka bariz bir hata beklemek değil, alışılmadık üçüncü taraf etkinlikleri için günlüğü taramak.
Steve,

Senin gibi, ben yükselttim ve tekrar kırdı. AFS yok, konsol hatası yok (tekrar). Devre dışı bırakma, yeniden başlatma, etkinleştirme, yeniden başlatma yaklaşımını tekrar yapmam gerekecek: /
Mahmoud Al-Qudsi

1

Seb'in cevabı benim için işe yaramadı (macOS Sierra 10.12.6 kullanıyordu). Sıcak köşeyi farklı bir şeye değiştirmek benim için işe yaramadı ama daha özel bir şeye dönüştürdü.

 1. "Ekran Koruyucuyu Başlat" sıcak köşesini "Ekran Koruyucuyu Devre Dışı Bırak" olarak değiştirip [Tamam] düğmesine tıklayın

 2. Sonra sıcak köşeyi döndür

 3. [Hot Corners ...] seçeneklerine geri dönün, tekrar "Start Screen Saver" olarak değiştirin ve [OK] 'e tıklayın.

 4. Ekran Koruyucu beklendiği gibi etkinleştirilmeli0

Kişisel dosyalarımın taşınmasıyla Sierra'ya yaptığım temiz yükseltmeden sonra da benzer bir problem yaşadım. Yukarıda ve başka yerlerde önerilerin hiçbirini şanssızlıkla denedim. Sonunda ~ / Library / Preferences plists'e bakmamı sağlayan bir yere rastladım. Bir sürü eski kilit dosyasını keşfettim. Kilit dosyalarının kaldırılması ve yeniden başlatılması, etkin köşeler sorunumu çözdü, "dock tercihlerim yeniden başlatıldığında sıfırlandı" sorunları vb.

Başka hiçbir şey işe yaramazsa, kilit dosyaları için ~ / Library / Preferences'ı işaretleyin, hangisini istediğinizi kaldırın ve yeniden başlatın. Ör:

-rwxr-xr-x 1 username staff 0 Oct 15 2012 /Users/username/Library/Preferences/MobileMeAccounts.plist.lockfile
-rwxr-xr-x 1 username staff 0 Mar 16 2012 /Users/username/Library/Preferences/cc.arduino.Arduino.plist.lockfile
[…]
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.