OSX için güncel rsync ön uçları veya benzeri var mı?


10

Bir medya profesyoneli olarak çalışmam için, rsync ön uç arrsync'i işimi yedeklemek için kullanıyorum, çünkü zaman makinesi ihtiyacım olan özelliklere sahip değil. Ancak Arrsync bir süredir geliştirilmiyor ve birisinin iyi bir alternatifi bilip bilmediğini merak ediyordum.

Özellikle arrsync'in "tek yönlü birleştirme" işlevi ile temelde sadece yeni dosyalar ekleyen veya yeni sürümleri olan eski dosyaların yedek sabit disklerimin üzerine yazdığı bir şeye ihtiyacım var. Bu, yerden tasarruf etmek için hemen ihtiyacım olmayan projeleri bilgisayarımdan kaldırmama izin veriyor, ancak yine de onları yedekliyor. Başka bir deyişle, işlev sadece bir anlık görüntü oluşturmakla kalmaz, tüm geçmiş projelerimin sürekli büyüyen bir koleksiyonunu oluşturur.

Ayrıca kullanımı ve anlaşılması kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip bir şeye ihtiyacım var. Rsync için özel komut dosyaları oluşturabileceğimin farkındayım, ancak ofisimde bu programa da dayanan daha az bilgisayar okuryazarlığı olan insanlar var. Ayrıca bulucuyu kullanarak bir şeyleri kopyalamayı da denedim, ancak dizin yapıları oldukça karmaşık olabileceğinden, OSX'in bazı akıllı kopyalama yetenekleriyle bile inanılmaz derecede sıkıcı hale geliyor.

Üzgünüm bu oldukça uzun oldu (Ben bazı sinir bozucu özel ihtiyaçları var farkındayım!) Herkes bir program, bir rsync ön uç olarak bağımsız, bu işlevleri vardır ve nispeten güncel biliyor mu? Şerefe!

Yanıtlar:


4

Sanırım Carbon Copy Cloner 4 buradaki işi yapacak.

Başlıca satış noktası, önyüklenebilir yedekler oluşturmasıdır, ancak klasörleri verilerle de kopyalayabilir.

Doğru anlarsam, bu Arrsync birleştirme işlevinin eşdeğeri CCC'nin "SafetyNet" özelliğidir;

(Düzenlendi :) Bence bu Arrsync "tek yönlü birleştirme" fonksiyonunun en yakın eşdeğeri:

  • Gelişmiş Ayarları kullan
  • "SafetyNet" i "Hiçbir şeyi silmeyin" olarak ayarlayın
  • "SafetyNet budama" yı Asla olarak ayarlayın.

Gönderen http://bombich.com/kb/ccc4/release-notes

Karbon Kopya Cloner 4.0.2

... "Hiçbir şeyi silme" Gelişmiş SafetyNet seçeneği belirtildiğinde, değiştirilen öğelerin eski sürümleri silinmez, bunlar SafetyNet'e taşınır. SafetyNet budama artık bu seçenekle yapılandırılan görevler için kullanılabilir.

Bu yüzden doğru anlarsam (bu teste ihtiyaç duyar!), Yedeklemeye yeni dosyalar ekler, değiştirilen dosyaların yeni sürümlerini yerine koyar ve eski sürümleri silebileceğiniz SafetyNet klasörüne taşır. Bence bu "geçmiş projelerimin sürekli büyüyen bir koleksiyonuna" ulaşıyor.

CCC gerçek işi yapmak için rsync'i çağırır , bu yüzden hızlıdır. Bununla birlikte, tüm rsync seçeneklerine erişim vermediği için "bağımsız" olarak düşünebilirsiniz.

Yeni sürüm 4'teki kullanıcı arayüzü harika.

30 günlük deneme var.


1
Bildiğim kadarıyla CCC bir "tek yönlü birleştirme" özelliği (ne de rsynckendi başına işlevselliğe erişim) sunmuyor .
nohillside

1
@patrix Teşekkürler. CCC'nin seçeneklerine biraz daha yakından baktım ve açıklığa kavuşturmak için bazı düzenlemeler yaptım.
Ashley

1

Bunun için iBackup kullanıyorum - şu anda belirli klasörleri bir programda harici bir sürücüye kopyalamak için kullanıyorum, ancak tarif ettiğiniz şekilde kullandım. Bu sadece bir gui rsyncve dittodaha gelişmiş anahtarlara biraz erişime sahip


1

DropSync'e bakmalısın!
Bence tam olarak aradığınızı yapıyor.

Ayrıca 2 uygulamaya ihtiyaç duyabileceğinizi söyleyebilirim.
Belki 'çalışma kopyanız' itme / çekme senkronizasyonu yapmak ve
daha sonra bir yedekleme uygulaması yedekleme yapmak için DropSync kullanın .
Basit UI
dediğiniz için utanmaz fiş: Backaroo yedekleme yapıyor:
http://bonhardcomputing.com/backaroo/
ve Truck rsync ile veri atmak için basit bir rsync GUI: http://bonhardcomputing.com/truck/


0

Chronosync'i deneyin - http://econtechnologies.com/chronosync.html

Kaputun altında ne olduğundan emin değilim ama süper basit, kararlı ve belirtilen ihtiyaçlarınız için iyi çalışıyor. Dahili bir sürücüye 1000 fotoğraf çektiğim, iki harici sürücüyle senkronize ettiğim, daha sonra düzenlerken senkronize ettiğim (1000 görüntü 387 olur ...) bir fotoğraf ortamında kullanıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.