İOS 9 ile Gmail kişileri ve iPhone arasında senkronizasyon güncellemesi nasıl yapılır?


10

İPhone kişilerimi GMail hesabımla başarıyla senkronize ediyorum.

GMail hesabıma yeni bir kişi eklerken, yeni kişinin cihaza senkronize edilmesi birkaç saat sürüyor. Bu çok zahmetli, çünkü genellikle GMail'e bir kişi ekliyorum ve bu kişiyi iPhone'umdan aramak istiyorum.

İPhone'daki bir kişi senkronizasyon güncellemesini GMail hesabımla zorlamanın bir yolu var mı, böylece yeni kişiler iPhone'da hemen güncellenecek mi?

Yanıtlar:


2

Dış hesap ayarları, Ayarlar-> Posta, Kişiler, Takvimler-> Yeni Veri Al altında bulunabilir.
Ekranın altındaki senkronizasyon sıklığını yapılandırın. "Push" açıksa, "gerçek zamanlı" olarak güncellenmesi mümkündür, ancak bunun pil ömrü üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.


"Push" un Google senkronizasyonu için geçerli olduğunu sanmıyorum. Genel bir geçiş gibi görünüyor, ancak her senkronizasyon sağlayıcısı (Google dahil) ayrı ayrı yapılandırılabilir - ve Google hesapları için tek seçenek "Al" ve "El ile" dir.
Nickolay

Ne olursa fark olsa "Exchange" olarak bir Google Apps hesabı yapılandırmak , değişiklikler anında senkronize edilir. Öte yandan, yapılandırması daha zordur ve hızlı arama, Exchange üzerinden senkronizasyonun başka sınırlamaları olduğunu gösterir.
Nickolay

Benim "getir" benim "el ile" planlanıyor. Her neyse, bir getirinin nasıl başlatılacağı hakkında bir fikir?
Frank Schwieterman

Cevaplayacak kadar itibarımız yok, ancak benim için sorunun çözümü Google Rehber’deki kişilerle ilişkilendirilmiş etiketlerden kurtulmaktı (özellikle "İçe
Aktarıldı

17

iOS 9.3.5'teki [güncelleme 2016-09-02] , bir senkronizasyonu zorlamak için Rehber listesini aşağıya çekebilirsiniz.

Bu işe yaramazsa, ayrı bir kişide test ederek sorunun Google kişilerinde "gördüğü" verilerle değil, eşzamanlı olduğundan emin olun. Örneğin, (iOS 10.2'deyken) telefon numarasının Google kişisinin yanlış bir alanı olduğu için telefon numarasının senkronize edilmeyeceği bir sorunla karşılaştım.


Daha önceki iOS sürümlerinde, Rehber uygulamasının sol üst köşesinde bir senkronizasyon düğmesi vardı, şimdi yok gibi görünüyor ( bazı durumlarda belirli koşullar altında tekrar görünebileceğini iddia etse de ). Ayrıca Rehber uygulaması -> Gruplar görünümünde aşağı çekerek senkronizasyonu zorlamanın bir yolu vardı, ancak iOS 9.1'de de benim için (ve diğerleri) çalışmaz. Bu tartışmalar.apple.com dizisi bu özelliğin evrimini görmek için kullanışlıdır.

Neyse ki, kişileri senkronize etmeden / açmadan veya cihazı yeniden başlatmadan senkronizasyonu zorlamak için tuhaf geçici çözümler koleksiyonu olan başka bir konu var . Aşağıdaki iki yol iOS 9.1’de Google kişileri ile senkronize etmeye zorlamam için çalıştı:


4
Kayıt Settings -> iCloudiçin, iOS 9.2'de benim için basitçe işe yarayacak.
mpontillo

2
IOS güncellendi. Tek yapmanız gereken, manuel güncelleme için irtibat listesini aşağı çekmek. Dönen şeyi göreceksin. Takvimi güncellemek için, takvimdeki gelen kutusuna gidin ve aşağı çekin.
byrdzeye
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.