MacBook White Unibody yeni HDD algılamıyor


1

MacBook'u 2009'un ortasından (A1342, MacBook 6,1) yeni bir sabit disk ile yükseltmeye çalışıyorum. Orijinali 250GB'dı ve kurmaya çalıştığım yenisi 500GB'tı ve bir Toshiba.
Zaten yeni diskte bir Apple bölüm haritası oluşturdum ve onu Mac OS Extended'a (Journaled) biçimlendirdim, ancak Mac her zaman bana soru işareti ile yanıp sönen klasör simgesini gösteriyor.

Orijinal Kurulum DVD'sinden ve Snow Leopard DVD'sinden önyükleme tuşunu ve "C" harfiyle önyüklemeyi denedim, ancak hiçbiri çalışmıyor gibi görünüyor. Hiçbir şey göstermiyor, açılış seçeneklerini bile göstermiyor. Eski diski denediğimde düzgün çalışıyor.

Neyi yanlış yaptığım hakkında bir fikrin var mı?

Yanıtlar:


1

Intel Mac'ler için önyüklenebilir bir birim oluşturabilmek için, bir diski Disk Yardımcı Programında bölümlerken GUID bölüm şemasını kullanmanız gerekir. Apple Partition Table (APT), her iki dünyada da eski olmayan Intel Mac'ler veya önyüklenebilir olmayan diskler içindir. Ancak disk boyutu 2 TB ile sınırlandırılmıştır.

Hiçbir önyükleme seçeneği işe yaramazsa ( Cveya alt/option), optik sürücünüz bozulur (veya tozlanır vb.) Veya DVD'ler bozulur.

Ardından 250 GB diski ve ilave bir flaş sürücüyü tekrar takın, istediğiniz bir OS X yükleyici uygulamasını indirin ve önyüklenebilir bir OS X yükleyici başparmak sürücüsü oluşturun .

500 GB diskini tekrar MacBook'unuza yerleştirin ve sürücüden önyükleyin.


Teşekkürler klanomath. GUID bölüm şemasının yalnızca Intel tabanlı makineler için olduğunu düşündüm. Bugün daha sonra deneyeceğim.
Hivvu

@Hivvu Ama MacBook6,1 Intel tabanlı bir Mac ...
klanomath

Bu benim hatamdı! Bir deneyeceğim ve nasıl geçtiğini anlatmak için geri döneceğim.
Hivvu

Ben sadece şimdi test etmeyi başardım ve hatta GUID bölümü ile açılmadı. Klasör simgesini her zaman soru işareti ile gösterir ... Klavyeyle bir şey olabilir mi? C tuşu hiçbir şey göstermiyor ...
Hivvu

@Hivvu alt / option-c veya alt veya c denediniz mi? Sorunuzda net değil. CD / DVD'den başlatmak için uygun komut sadece c veya alt ve bir başlangıç ​​birimi seçin.
klanomath
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.