El Capitan'daki Terminalde Değişiklikler


15

Birisi El Capitan Terminal.app yapılan değişiklikleri açıklayabilir misiniz? Fare olaylarının Tmux'da çalışmaya başladığını fark ettim, bu harika!

Bende şu seti vardı tmux.conf:

setw -g mode-mouse on
set -g mouse-select-pane on
set -g mouse-resize-pane on
set -g mouse-select-window on

OS X 10.11 öncesi Terminal fare olaylarını altta yatan işlemlere geçirmediği için çalışmadı. Şimdi harika çalışıyor. Yeni Terminalde başka hangi değişiklikler var?


10.11 özelliği değil, ancak lessfarenin 10.9 veya 10.10 civarında kaydırıldığını fark ettim .
CyberSkull

Yanıtlar:


2

El Capitan 10.11 Terminalindeki yeni İşaretler özelliği, komut satırlarını ve diğer ilginç içerikleri işaretleyerek, gezinme, seçme, Kopyalama, Yazdırma ve silme komutları veya bunların çıktıları gibi işlemleri etkinleştirerek terminal içeriğine yapı ekler.

Bkz Düzen menüsünü, özellikle Marks , imleri ve Navigasyon Marks-ilişkili komutlar için alt menüler.

İşaretler, işaretli çizginin her iki ucunda “köşeli parantez” ile gösterilir. Yer işaretleri daha ağır bir işarettir - bölümleri zaman damgası veya özel adla işaretlemek için kullanılır - daha kalın dikey çizgiler ve farklı bir arka plan rengiyle belirtilir.

Görmek istemiyorsanız, işaret göstergelerini Görünüm> İşaretleri Gizle / Göster menü öğesiyle gizleyebilirsiniz . Bu, işaretleri kaldırmaz veya Marks ile ilgili komutların çalışmasını engellemez.

Eğer Marks ve ilgili komutlar ile neler yapabileceğini iyi bir açıklama bulunur Bu yanıt için bu soruya .


Ahh, gerçekten güzel bir özellik. Ancak (belki de doğal olan) işaretler tmux'da çalışmaz.
siphiuel

1
İşaretler alternatif ekranda çalışmaz, çünkü içeriğinin terminal kaydırma ile bağlantısı kesilir. Daha spesifik olarak, tmux (ve ekran), Terminal'in hakkında hiçbir şey bilmediği kendi geri kaydırma arabelleklerine sahip sanal terminallerdir. Eğer tmux'da bir satır işaretlediyseniz, tmux içeriğine bağlı olmaz.
Chris Page

5

Komut satırları artık aşağıdaki ekran snippet'indeki gibi köşeli parantezlerle işaretlenmiştir.

ekran görüntüsü


5
Bunun köşeli parantezlerden çok daha fazlası var. Bunlar "işaretler" dir ve düzenleme menüsünde bunlara bir sürü referans vardır. İşaret ekleyip kaldırabilir ve çıktıyı hareket ettirmek, seçmek veya silmek için kullanabilirsiniz. Braketi görünüm menüsünden gizleyebilirsiniz, ancak yine de işlevselliği elde edebilirsiniz.
ughoavgfhw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.