“Parlaklığı otomatik ayarla” neden El Capitan'daki retina ekranımı yıkıyor?


15

Bu Sistem Tercihi "Parlaklığı otomatik olarak ayarla" seçeneğini işaretlediğimde ve işaretini kaldırdığımda, ekranım daha parlak veya daha koyu yerine biraz yıkanıyor. Arka ışık parlaklığı yerine gama ve grileri ayarlıyor gibi görünüyor.

Burada neler oluyor ve bu seçenekle Yosemite ve daha önceki davranışlarını geri yüklemek mümkün mü?

resim açıklamasını buraya girin

Ayar etkin / devre dışı bırakılmış bir gamma farkı örneği.

resim açıklamasını buraya girin


Ek: "Ortam Işığı Telafisi" ile ilgili çeşitli Google sonuçları hakkında bununla ilgili bir tartışma var gibi görünüyor. (örn. infinitediaries.net/… )
y3sh

Yanıtlar:


14

'Ortam ışığı telafisi' adı verilen yeni bir özelliktir. Beta 7'den önce, bu menüde ekran görüntülerinizde ayrı bir seçenek vardı, ancak daha yeni betalarda ve final sürümünde Apple, 'Parlaklığı otomatik olarak ayarla' onay kutusuyla birleştirdi, bu yüzden evet, şimdi sadece arka ışık parlaklığını değil , ama gama da.

Şimdiye kadar bulduğum tek çözüm, bu onay kutusunu kapatmak ve arka ışık parlaklığını manuel olarak ayarlamaktır, ki bu gerçekten bir çözüm değildir. Apple, ortam ışığı telafisi için ayrı bir onay kutusu getireceğini umuyor.


2

Nicnl kullanıcısı tarafından yorum olarak gönderilen çözüm aşağıdaki gibidir:

 1. SIP'yi devre dışı bırak:

  • Kurtarma Modunda yeniden başlatın (başlangıçta ⌘R tuşunu basılı tutun).
  • Terminal'i açın ve aşağıdaki komutu girin
   csrutil devre dışı
  • MacOS'ta yeniden başlatın.
 2. Terminal'i açın ve aşağıdakileri yazın:

  cd /System/Library/PrivateFrameworks/AmbientDisplay.framework/Versions/A/XPCServices/com.apple.AmbientDisplayAgent.xpc/Contents/MacOS/
  mv com.apple.AmbientDisplayAgent _com.apple.AmbientDisplayAgent

  İlk komut sadece bulunduğunuz dizini değiştirirken, ikincisi dosyayı macOS'un bulamayacağı bir şekilde yeniden adlandırır.

 3. SIP'yi etkinleştir

  • Kurtarma Modunda yeniden başlatın (başlangıçta ⌘R tuşunu basılı tutun).
  • Terminal'i açın ve aşağıdaki komutu girin
   csrutil etkinleştir
  • MacOS'ta yeniden başlatın.

Buradan alındı .


0

Ekrandaki iSight kameranın yanındaki ortam ışığı sensörünü keşfettiniz mi? Gölgelendirebilir, içinde bir ışık parlatabilir ve camın yüzeyini temizleyebilirsiniz.

Çevresel bir değişiklik değilse, bu seçeneği devre dışı bırakıp bu derlemede bir hata olup olmadığını veya yazılım yükseltmesiyle aynı anda bir donanım arızası olup olmadığını görmek için Apple Destek'e ulaşmak isteyebilirsiniz. Açıkça muhtemel değil, ama mümkün.


Donanım sensörü gizlendikten / ışığa maruz bırakıldıktan sonra mükemmel çalışıyor gibi görünüyor.
y3sh

@ y3sh Bummer senin için. Arkadan aydınlatmalı klavye sensörünü ve ekran sensörünü test etmekten bahsetmeliydim (biri KB alanını, diğeri ekranın üstünü algılar). Her ikisi de sıkışmışsa, NVRAM'ı sıfırlamak için yeniden başlatmak kötü bir fikir olmayabilir. En kötü durumda, servise götürmeden önce - SMC'nin söz konusu olması durumunda sıfırlayın. Ölçüm zincirinin bir parçası olabilir.
bmike

Geri bildiriminiz için teşekkürler, ancak cevabın katkıları çoğunlukla bir yoruma aittir. Bunun El Capitan'daki bir Apple mağazasına gidip NVRAM'ı sıfırlamanın çözmediği yapılandırma ile ilgili olduğuna inanıyorum.
y3sh
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.