OS X 10.11, Anahtarlık Erişimi iletişim kutularında "izin ver" e basamaz


20

Anahtarlık parola doğrulama kutusunun parolayı doğrulamadığı bir sorunla karşılaşıyorum - yanlış parola için sallanmıyor ve "izin ver" e bastığımda hiçbir şey olmuyor. İCloud anahtarlık kullanıyorum.

Anahtar Zinciri Erişimi'nin parolayı doğrulamamasını istemesi ... iletişim kutusunu ne yapabilir?

Parola girildiğinde "İzin Ver" düğmesine bastığımda hiçbir şey olmuyor. Şifre yanlış olduğunda kutu sallanmaz: resim açıklamasını buraya girin


1
Ben de aynı sorunu yaşıyorum :( kimse?
Gamer

2
İlgili: stackoverflow.com/q/33311873/1214800 OMG Bir şeyleri parçalamak istiyorum!
brandonscript


Bu sorunla da karşılaştım, 'izin ver' veya 'her zaman izin ver' düğmelerinin çalışması için Wacom Tabletimin bağlantısını kesmem ve normal bir fare (benim durumumda Sihirli Fare) kullanmam gerektiği ortaya çıktı. Teşhis etmek için garip bir böcek. Neyse ki Ayarlar -> Güvenlik -> Erişilebilirlik alanlarındaki uygulamaları kapatmak zorunda kalmadım.
Anil Natha

1
Bu sorun, komut dosyalarının ve uygulamaların dışa aktarma gibi Anahtarlık işlevlerine artık uzaktan erişemeyeceği Keychain'deki yeni bir Apple kısıtlamasından kaynaklanmaktadır. Bunu bir cevap olarak bırakmış olurdum, ancak bu konu soruya değmeyecek spam cevaplarından korunuyor
jcpennypincher

Yanıtlar:


18

Bugün aynı sorunla karşılaştım. Hiçbir programa "İzin Veremez" veya "Her Zaman İzin Veremez" veya herhangi bir diyalogda şifremi onaylayamadım. Yanlış şifre girmiş olsam bile arayüz sallanmayacaktı.

Synergy'yi birkaç farklı bilgisayar üzerinden programlamayı kolaylaştırmak için kullanıyorum. Farem ve klavyem Mac OSX cihazına ait değil. Mac OSX cihazını bağladım bir fare kullandıktan sonra "İzin Ver" düğmesine basabildim.

Genel olarak, sanal veya fiziksel KVM hizmetlerini kapatmayı deneyin ve Mac fare / klavyeyi doğrudan kullanın.

Umarım bu size veya buraya yardım arayan başka birine yardımcı olabilir.


Uzak Masaüstü çalışırken buldum, bir fare bağlı (ve yakındaki uzak ekranda izlerken) hala sorunu gösteriyor. Hatta uzak masaüstü gözlemlerken bir ekran ve klavye bağlamak sorunu sundu. Uzak masaüstünü kaldırdım ve VNC'den denedim - aynı sorun. Ancak, VNC'nin çalışıyor olması ve yerel kurulu klavyeden erişilmesi sorun yaratmaz. Bu berbat!
Jasper Blues

8
@ BobChao87'nin yanıtı doğru. MagicPrefs programı (Apple Magic Mouse deneyimini özelleştirmek için kullanılır) başlatıldığında da aynı sorunu yaşadım. MagicPrefs kullanıyorsanız, bu programdan çıkın ve her şey iyi çalışır.
Kirk Hammett

1
@ Bence, kullanıcıları bu sorun hakkında uyarabileceklerini sormak için MagicPrefs ile doğrudan iletişime geçebiliriz. UPD: bu soru hakkında geliştiricilerle temasa geçti.
Kirk Hammett

1
Beni sırf delilikten kurtardığın için @KirkHammett korusun!
SaxDaddy

1
@KirkHammett MagicPrefs'im var ve ne 'İzin Ver' ne de touchPad ile ne de harici fare ile izin vermeme izin vermedi. Ancak fareyi hareket ettirmeden <enter> tuşuna
basmak

3

Benim için gitmek zorunda kaldım System Preferences-> Security & Privacy-> Privacy.

Solda simgesini tıklayın Accessibility, ardından sağ tarafta her onay kutusunun işaretini kaldırın. Bu sorunu çözer. Benim için Steam (VALVe'den) çalışıyor ve bilgisayarı kontrol etmesine izin verilen Karabiner (klavye tuşu editörü) vardı.


Bu garip. Bu gizlilik bölümünde bir sürü öğem var, ancak anahtarlığım hala kısrak işlevsel. Hatalı uzantılar etkinleştirildiğinde nelerin günlüğe kaydedildiğini gösteren bir konsol hata iletisi algılayabiliyor musunuz? Kontrol etmek için sekiz etkin uygulamam var ve bir tanesi devre dışı. Tabii ki, "güvenlik nedenleriyle" anahtarlığı bozan bu mac'u uzaktan kontrol ettiğimde, ancak Erişilebilirlik'teki tüm uygulamalar sentetik eylemleri önlemek için anahtarlığa neden gibi görünmüyor.
bmike

1
Herhangi bir konsol hatası bulamadım. Buhar sorun gibi görünüyor ama bunu onaylayamadım.
Steve Tauber

+1 Bu benim için çözdü. Teşekkürler! Dropbox benim için o listedeki programlardan biriydi.
JasonSmith

2

Bunu düzelttim. İzleme dörtgeni ve farenin hızlanmasını artıran SmoothMouse adlı bir eklenti kullanıyorum . Büyük olasılıkla OS X'teki erişilebilirlik API'leriyle entegre olur ve böylece ekran paylaşımı ile aynı davranışı tetikler. Eklentiyi devre dışı bırakmak sorunu çözdü.

Kardeş StackOverflow sorusunu burada da görebilirsiniz .


2
El Capitan ile birlikte bir Wacom tablet kullanarak da aynı sorunu yaşıyordum. Tabletin bağlantısını kesmek sertifikalarımı dışa aktarmama izin verdi.
MiKL

@MiKL, aynı sorunu yaşadım, çeşitli harward yapılandırmalarını test ederek Wacom tabletimin sorun olduğunu fark ettim. : /
Anil Natha

Ayrıca Wacom sitesinden en son sürücüleri yüklemeyi denedim, ancak bu sorunu çözmedi. :(
Anil Natha

Bunun sorunlarımı çözdüğünü onaylıyorum. MagicPrefs kullanıyordum ve bıraktığımda çok fazla çözüldü İzin Ver tuşuna basılamıyor. (Ben izin ver basına <boşluk> kullanabilirsiniz ama fare veya Her zaman izin ver asla daima çalışmış Deny..
cgseller
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.