CoRD'nin Değiştirilmesi (Microsoft RDP) [yinelenen]


10

CoRD'yi son birkaç yıldır, Microsoft RDP sunucularına bağlanmam gereken günlük işimde yoğun bir şekilde kullanıyorum . CoRD, özellikle tek bir "birleşik" görünüm sunduğundan, ihtiyaçlarım için mükemmel: çok sayıda pencerenin açık olması yerine, tüm bağlı sunucular için sadece bir pencere var ve hangisini görüntülemek istediğimi tıklıyorum.

Ancak, CoRD Yosemite üzerinde biraz lapa lapa olmuştu ve El Capitan'da düpedüz kararsız. "Resmi" Microsoft istemcisi de dahil olmak üzere diğer çeşitli RDP paketlerini denedim, ancak hiçbiri CoRD kadar basit ve / veya kullanışlı değil.

CoRD gelişimi yıllar önce terk edilmiş gibi görünüyor. Herkes, tercihen tek bir pencerede aynı anda birden çok bağlantıyı kolayca destekleyecek alternatif bir RDP istemcisi biliyor mu?

Yanıtlar:


11

Royal TSX'i buldum ve şimdi seviyorum . CoRD'yi tam olarak sevdiğim şeyi yapmakla kalmıyor - tek bir pencerede birden fazla RDP bağlantısı - gelecekte VNC, TeamViewer, web sayfaları vb. RDP eklentisi FreeRDP'ye dayanıyor ve en son RDP protokolü geliştirmelerini destekliyor gibi görünüyor.

Bazı işlevler tamamlayıcı sunucu ürününü gerektirir ve yalnızca "ücretsiz" modda 10 bağlantı yapar (sınırsız bağlantı için 29 $). Ancak, aktif olarak geliştirilmekte olan istikrarlı, zengin özellikli bir istemci olduğu için, bunu şiddetle tavsiye ederim.


En iyi özellik: yerel DPI ölçeklendirme.
Wisbucky

2

VM Fusion'a taşındım ve bir Windows 8.1 sanal makine oluşturdum ve Windows Uzak Masaüstü Bağlantı Yöneticisi'ni çalıştırdım. Ücretsiz bir çözüm değil, sadece Cord'u kullanmaya kıyasla inanılmaz bir gelişme. Şimdi Cord temel olarak kullanılamaz olduğu için El Capitan'a geçmeden önce taşındım.

Bu yardımcı olur umarım.


1

El Capitan'da Cord ile aynı sorunları yaşadım, Jump Desktop'ın 14 günlük deneme sürümünü kullanıyorum ve şimdiye kadar çok güzel ve istikrarlı görünüyor.


1

Jump Desktop harika ve Mac'iniz ile iDevices arasında senkronize olabilir. Mac'te tek sorun, her masaüstünü yeni bir pencerede açar. Diğerlerinin söylediği gibi, birleşik pencereyi çok tercih ederim. Royal TSX'i denemek için endişeli.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.