Artık Apple uygulama mağazasında bulunmayan herhangi bir macOS sürümüne nasıl yükseltebilirim?


16

MacOS 10.9.5 (Mavericks) çalıştıran bir Mac Mini (2012 Sonu) kullanıyorum. Onu çevreleyen tüm istikrar sorunları nedeniyle ilk yayınlandığında macOS 10.10'a (Yosemite) yükseltmekten kaçındım ve macOS 10.9.5'e yapıştım. Asla Apple App Store üzerinden “satın almadınız” veya indirmeye bile çalışmayın.

Artık macOS 10.11 (El Capitan) yayınlandığına göre, istersem / istediğimde macOS 10.10.5 sürümüne yükseltmek için ne yapabilirim? Apple uygulama mağazasındayken tek seçenek macOS 10.11'i yükseltme seçeneği olarak görüyorum; ekran görüntüsü aşağıdadır.

Mantık, macOS 10.10.5'in ilk piyasaya sürüldüğünde macOS 10.10'dan daha kararlı olduğunu varsayıyorum, bu yüzden başa çıkmak için zamanım ve sabrım varsa / 10. ile. Mümkünse bir süre macOS 10.11'den (El Capitan) kaçınmak istiyorum.

Bu noktada Apple dışındaki bazı web sitelerinden bir macOS 10.10.5 yükleyicisini indirmek için tek seçeneğim mi yoksa Apple'ın son kullanıcıların macOS 10.10.5'i bir şekilde indirmelerine izin verecek herhangi bir konaklama yeri var mı?

Bu OS X Yosemite 10.10.5 Güncellemesinin yanı sıra bu OS X Yosemite 10.10.5 Combo Güncellemesinin karşıdan yüklenebileceğini görüyorum , ancak bunlardan herhangi biri / benim gibi herhangi bir şekilde macOS 10.9.5'i çalıştıran herhangi biri için yararlı olur mu? Bu güncellemelerin sadece 10,10 zaten çalışan biri için yararlı olduğunu varsayıyorum, doğru mu?

resim açıklamasını buraya girin


1
Bağladığınız sayfalardaki Sistem Gereksinimlerine bakın, bununla ilgili soruyu cevaplar. App Store'dan OS X 10.10.x'i indirirken, daha önce hiç indirmediyseniz, OS X 10.11 yayınlandığı için App Store'dan indiremezsiniz. Varsa, Satın Alınanlar bölümünde kullanılabilir.
user3439894

@ user3439894 Bu bağlantıların içeriğinin farkındayım, ancak soru olabildiğince açık olacak şekilde tasarlandığından, yanıtlar tonlarca “Bunu / o mu / diğer mi yaptın?” saçmalık değil.
JakeGould

Yanıtlar:


11

Yeni bir Mac OS piyasaya çıkar çıkmaz, bir önceki Mac OS kullanılamaz hale gelir.

Eski bir işletim sistemini doğrudan Apple'dan almanın tek yolu, daha önce ücretsiz olarak bile olsa 'satın almış' olmaktır, o zaman App Store'daki satın alma geçmişinizde görünecektir.

Satın alma geçmişinizde değilse, güvenilir bir arkadaşınızdan [veya daha az güvenilir torrentden] almanız gerekir

10.10. şey hala 10.10.5 için açılan güncelleyiciyi alabilirsiniz, yapacak

Şu anda yüklemek istemeseniz bile, yeni bir işletim sistemi indirmesi almak her zaman akıllıca olacaktır - sadece her zaman geçmişinizde. Satın alma geçmişimde her işletim sistemine Lion'a geri dönüyorum - testler için tek kullanımlık bir işletim sistemine ihtiyaç duyduğumda iyi.


Sierra eski makinelerde çalışmadığından, bu son desteklenen işletim sistemi El Capitan olan makineler için rahatlatılmıştır.
Buradan indirebilirsiniz - https://itunes.apple.com/app/os-x-el-capitan/id1147835434?mt=12 - ancak makineniz Sierra çalıştırabiliyorsa çalışmaz.
Yetenekliyse, satın alma geçmişinizde buna ihtiyaç duymaya geri dönersiniz.


2
Welp… Hadi la vie!
JakeGould

Sadece bir güncelleme: Bir danışmanlık konseri sayesinde Mac OS X 10.10.5'in (Yosemite) bir kopyasını alıp yükseltme yapabildim. En kötü yanı, Apple Installer zamanında ilk yükseltmenin kendisi - 1 dakika kaldı = 30 dakika kaldı - ama oldukça mutlu olduğum geçmişti. Sağlam tavsiye için teşekkürler!
JakeGould

1
ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Alımlarımdan alabileceğimin farkında değildim! El Capitan'ı indirirken kardeşim indirmişti.
norcalli

5

Satın alma geçmişinizde OSX'in eski bir sürümü yoksa, başka bir seçenek de Apple perakende mağazasından edinmektir. Sadece Genius Bar'dan randevu alın, bilgisayarınızı içeri alın (hatta mac pro / mini / imac) ve bir ethernet kablosu bağlayabilir ve en az 10.6'ya kadar herhangi bir OSX sürümünü sunucularından kurabilirler. Yaklaşık 9 ay önce yaptığım zaman ücretsiz yaptılar ve evde kurmaktan çok daha hızlıydı. Sadece 20 dakika sürdüğüne inanıyorum.


3

MacOS'un önceki sürümlerinden bazıları, web sitelerine ekledikleri destek sayfaları aracılığıyla bağlanır.

İhtiyacım olan sürüm App Store'dan kaldırıldıktan sonra Apple donanımını yükseltmek gibi benzer bir sorunla karşılaştığımda bunları öğrendim. Destek sayfaları burada:

App Store'a doğrudan bağlantılar:

Her sürümün desteklediği donanımla ilgili ayrıntılar her yükseltme sayfasında listelenir.

Emin olmadığım en önemli şey, bu sayfalarda listelenen App Store bağlantılarının, kullanıcının daha önce Apple Kimliğiyle indirmemiş veya ilişkilendirmemiş olsa bile birisinin bu sayfaları ziyaret etmesine ve bu macOS sürümünü indirmesine izin verip vermemesidir . Daha önce bu sürümlerin her birini Apple Kimliğimle (Mojave hariç) indirip ilişkilendirdiğim için, tüm App Store indirme bağlantıları benim için çalıştı.


1
Mükemmel yeni bilgiler. 1!
Mayıs 19:58

Bu yayını eski sürümlere ek bağlantılar eklemek istiyorum ve benzer destek sayfalarını kapsamlı bir şekilde aradım. Apple'ın El Capitan'dan daha eski sürümler için eşdeğer makalesi yok gibi görünüyor. Yarı ilginç bir yana, Mountain Lion'un hesabınıza eklenmesini istiyorsanız ve ayrıcalık için 20 $ ödemeyi umursamıyorsanız, bu hala kullanılabilir gibi görünüyor: apple.com/shop/product/D6377Z/A/os- x-mountain-lion (Not, yanıltıcı resim, itfa kodu).
Wowfunhappy

-1

Şu anda var olan cevaplar son paragrafınızda sorulan sorulara cevap vermiyor, bu yüzden burada ele alacağım. Bağladığınız güncelleme sayfalarının alt kısmında Sistem Gereksinimleri veren küçük tıklanabilir metinler bulunur . Bu sistem gereksinimleri, "OS X Yosemite 10.10.5 Güncellemesi" nin yalnızca 10.10.4 yüklüyse çalıştığını ve "OS X Yosemite 10.10.5 Birleşik Güncelleme" nin yalnızca bazı eski Yosemite sürümleri yüklüyse çalıştığını açıklar , yani 10.10.x. Her ikisi de Mavericks'ten veya OSX'in önceki herhangi bir sürümünden yükseltme yapmak için kullanılamaz.

Not : Başlangıçta Sistem Gereksinimleri bağlantısını fark edemedim, bu nedenle bu cevap bir önceki yanlış olandan değiştirildi.


Yorumları kaldırdım, lütfen bu cevabın esası hakkında daha fazla tartışma için bir sohbet odası kullanın.
nohillside
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.