El Capitan'da San Francisco kullanıcı yazı tipi var mı?


24

Yeni Apple fontuna San Francisco dendiğini sanıyordum, ancak Mac için Keynote.app 'in font listesinde bulamıyorum. Başka bir şekilde mi aranıyor yoksa Keynote için uygun değil mi?

Şu anda OS X El Capitan kullanıyorum.

Yanıtlar:


34

Bunlar, Sistem fontlarıdır ve yaptığınız veya Uygulamaların genel olarak kullandığı belgeler için kullanılamaz (veya gerçekten lisanslı değildir).
Yorumlarda belirtildiği gibi , yazı tiplerinin geliştirici sürümü bile sadece arayüz örnekleri için lisanslıdır ve başka bir amaç için değildir.

Bir önceki sistem fontu olan Helvetica Neue ise Sistem ve Kullanıcı fontu olarak yayınlandı.

San Fransisco yazı tiplerinin kullanıcıya nasıl erişilebilir olacağı hakkında çevrimiçi çeşitli görüşler var, ancak bireysel ttfs'lerin paketini açmaya, 'sistem yazı tipi' özelliğini değiştirmeye, sonra bunları tekrar paketlemeye bağlı gibi görünüyor - başka birine bırakacağım bir şey, lisansı veya yasal pozisyonundan bağımsız olarak.


1
Yazı tipleri, Geliştirici sitesi aracılığıyla kayıtlı geliştiriciler için kullanılabilir, ancak lisans yalnızca arayüzlerin maketlerini oluşturmasına izin verir ve diğer kullanımları yasaklar.
Alan Shutko

@AlanShutko - evet, bunun farkındaydım - fakat geliştirici olmayanlar için [bazı şüpheli yollar hariç] kullanılamazlar, bu yüzden bunu 'kullanıcı düzeyinde' bir soru dışında bırakmam gerekirdi.
Tetsujin

Herhangi bir özelliği değiştirmenin gereği olmadığını düşünüyorum. Doğrudan yüklenebilecek olan kopyalar vardır. Fakat evet, bu şüpheli olabilir lisans-akıllıca.
xji

3

Aslında, sadece / System / Library / Fonts / içindeki tüm SFNS * .otf fontlarını ttf'ye dönüştürün ve ~ / Library / Fonts / dizinine kurun. Bu işe yarayacak.

DÜZENLEME: Görünüşe göre, sadece "Sistem Font" adı altında Sayfalar, Keynote ve Numaralar için çalışıyor. Diğer programlarda çalışmasını sağlayamıyorum.


1

As San Francisco yazı arayüzleri maket, San Francisco'ya benzer fontları kullanabilirsiniz oluşturmak için geliştiriciler için kısıtlanır:

İpucu: Her iki fontun da harflerini karıştırmayı deneyin.


20
İki yazı tipinin harflerini karıştırmak, tasarım / tipografi bakış açısından iyi bir fikir değildir. Yazı tipleri, bütün harfler birbirine göre dengeli olacak şekilde bir bütün olarak tasarlanmıştır. Farklı yazı tiplerinden karıştırmak, metnin görsel dengesini, ağırlığını ve aralığını atır.
hafifçe

Evet, bu teori, hafifçe yön değiştiriyor .. Ama bir çok insan yazı tiplerini hammadde olarak değerlendirerek taslaklara dönüp duruyor. Bir süre kuralları çiğnemeyi düşünebilirsin (seni çok fazla
Dean Radcliffe
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.