Hala Yosemite'ı indirebilir misin? Temizleyemiyorsam Yosemite'i başka bir makine için üretilmiş bir USB bellekten takabilir miyim?


3

Yönettiğim birkaç bilgisayarım var. Geçen hafta El Capitan'ın serbest bırakılmasından hemen önce bir tanesini Yosemite'ye yükselttim; Şimdi geri kalanını Yosemite'ye yükseltmek istiyorum (doğrudan El Capitan'a gitmememin nedeni, kullandığım günlük bir yazılımın henüz onunla çalışmadığıdır).

Yükseltmek istediğim diğer makinelerin tümü şu anda 10.8.x kullanıyor (en son sürüm hangisi olduğundan emin değilim).

Yüklemek için hala Yosemite'nin bir kopyasını indirmek mümkün mü?

Ayrıca bilgisayarlardan birinin temiz kurulumu için kullandığım bir USB çubuğuna kaydedilmiş bir Yosemite kopyası var. Bunu diğer bilgisayarlara Yosemite kurulumunu temizlemek için kullanabilir miyim? Bunu kullandığım ilk bilgisayar 2012 yılının sonlarında 10.9'dan 10.10'a kadar giden bir MBP iken, diğer bilgisayarlar Mac Minis ve MBP'lerin 10.8'den 10.10'a kadar olan bir karışımıydı. Yüklemek için farklı bir Yosemite sürümüne ihtiyaçları var mı yoksa hepsi aynı sürüm mü?

Yanıtlar:


2

Daha önce satın almış olduğunuz bir hesapla oturum açarsanız Yosemite'yi App Store'dan indirebilmelisiniz.

USB çubuğu "Install OS X Yosemite.app" nin App Store kopyası ile yapıldıysa, indirdiğiniz kopyanın yayınlanmasından önce var olan herhangi bir donanım üzerinde çalışacaktır.


1
Belki de bilmek önemlidir, çoğu Appstore indirilen dosya Apple kimliğinize bağlıdır, ancak OSX yükleyicileri değil . Bir kopyanızı aldıktan sonra, istediğiniz herhangi bir Mac'e yükleyebilirsiniz. (Sırası ve sonrasında) OSX, paketin hangi Apple kimliğinden indirildiğini bilmiyor.
EDP

0

Sadece USB’yi kullanın ( çok hızlı internet). Bunları indirirseniz, Mac App Store'da aynı Apple kimliğine giriş yapmış olmanız gerekir. Ardından yükleyiciyi satın alıp indirebilirsiniz.

Düzenleme: USB, 10.10 ile uyumlu tüm makinelerde çalışacaktır. Kullanırsanız, kurulumu temizlemeniz gerekmez. Sadece yükleyiciyi çalıştırmak indirme & amp; MAS'tan çalıştırıyorum.


0

OS X Yosemite yükleyici uygulamasını App Store'dan indirmek mümkün değil. Şu anda mevcut olan en yeni OS X, El Capitan. Daha önce Yosemite USB sürücüsünü oluşturduysanız, kullanmanız yeterli.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.