Çöp Kutusu'nu El Captan'da boşaltmaya nasıl zorlarım?


22

El Capitan'dan önce, İnatçı ya da “kullanımda” olan nesnelerin “Güvenli Boş Çöp Kutusu” ile engellendiği zaman Çöp Kutusu'nun boşaltılmasını zorlamak mümkündü . Ancak bu seçenek El Capitan'da kaldırılmıştır .

Çöp Kutusu'nu El Capitan'da boşaltmaya nasıl zorlarım?


'Güvenli Boş Çöp Kutusu' = kuvvetin boş nerede kaldığından tam olarak emin değilim ? Şu anda kullanımda olan dosyaların geçersiz kılınmasına yardımcı olmuyor…?
grg

1
Değil =, ama başka hiçbir şey çalışmadığında boş bir şeyi başarmak (neredeyse her zaman) mümkündü. "Boş kuvvet" ile ne demek istiyorsun?
orome,

1
@ grgarside Güvenli Boş Çöp Kutusu kullanımda olanları siler. Bunu kullanmamın tek nedeni bu. Finder (veya hangi uygulama olursa olsun) bir dosya kullanımda olsaydı izini kaybeder, dosyanın artık kullanılmadığından emin olurdum, bu yüzden terminali açıp açmak yerine boş çöpleri emniyet altına alırdım.
dwightk

Güvenli boş çöp kutusu = dosya sistemindeki düğümleri silin ve dosya alanına rasgele bitler yazarak kurtarılamazlar. Gerçekten boş çöpleri zorlamıyor. OSX'te böyle bir var olanı (zorla boş) hatırlamıyorum.
Vikram Rao

Yanıtlar:


16

Bir öğeyi veya öğeleri seçip “Dosya” menüsünü tıklarsanız, “Çöp Kutusuna Taşı” seçeneği vardır; ancak, Seçenek tuşuna o "Dosya" menüsü açıkken basarsanız, "Çöp Kutusuna Taşı", " Hemen Sil ... " seçeneğine geçer.

Bu aynı zamanda Çöp Kutusundaki dosyalarla da çalışır.


34

'Rm' ile '-f' seçeneğini kullanabilirsiniz:

sudo rm -rf ~/.Trash /Volumes/*/.Trashes

Bunu elle yazıyorsanız çok dikkatli olun .

Bu, ana klasörünüzdeki çöpleri ve diğer takılı bölümlerdeki çöpleri boşaltır.


Başka bir yol yok rm -fmu?
orome,

@raxacoricofallapatorius Sanırım dosyaları neyin açık tuttuğuna ve hangi çöp kutusu klasörlerinden hangisinin kapatmaya neden olduğuna bağlı.
bmike

Bunu çalıştırmazdım. Aynı zamanda .Trashdizini siler ve bazı uygulamaların böyle bir şeyi çalıştırdıktan sonra dosyaları çöp kutusuna taşıyamayacaklarından şikayetçi oldum.
fregante,

benim için:cd ~/.Trash; rm -rf *
AbdulMomen عبدالمؤمن

@Abdul Bu çok kötü bir fikir. CD çalışmazsa, rm hala geçerli dizindeki her şeyi yürütecek ve silecektir. İçeriği silmek istiyorsanız, kullanın rm -rf ~/.Trash/*.
grg

3

Çöp kutusunu açarsanız ve sorunlu dosyayı sağ tıklarsanız, "Hemen Sil ..." seçeneği bulunur.

Finder menüsündeki eski "Secure Empty Trash" kadar basit değildir, ancak terminali kullanmadan işin yapılmasını sağlar.


1
veya sadece cmd + seçeneği sil
y3sh 7:15

2

Kullanıcı oturumunuzu kapatmak, açık bir kullanıcı dosyası olmadığından emin olmak için iyi bir ilk adımdır.

Yeniden başlatma, hemen hemen tüm durumlarda açık dosya kilidini temizleyecektir. Çöp kutusunu hala boşaltamıyorsanız, çöp kutusundaki dosyalara bakmak ya da çöp alanlarına taşındığında kapanmamasının bazı nedenlerinin temel nedeni bu ise katalog / dosya sistemini onarmak isteyeceksiniz.


2

Aynı sinir bozucu bir problemim var ve internetten bulabildiğim sayısız yöntem denedim. Ancak, ben yapana kadar hiçbir şey işe yaramadı -

sudo rm -rf ~/.Trash /Volumes/*/.Trashes 

Gerçekten sihir yaptı ve inatçı dosyalar (harici bir sabit diskten eski zaman makinesi yedekleri) nihayet Çöp Kutusu'ndan silindi. Hala biraz zaman aldı, ama en azından büyüyü yaptı. Cevap için teşekkürler.


Bu mevcut bir cevap üzerine yorum olmalıdır .
Matthew

1

Çöpe atılan bir dosya sorunum boşalmayacaktı. Sil Hemen üzerinde de çalışmadı. Mac'i yeniden başlatmak sorunu çözmedi.

Güvenli Mod'da yeniden başlatmayı denedim. Çöp kutusu boştu.

Boş olmayan dosyaların bir miktar bozulma ile harici bir FAT32 sürücüsünde olduğu ortaya çıktı. Bu sürücü Güvenli Modda görünmeyecek ve çöp kutusu boş görünecektir.

Bağlanacak ve Windows'un çöpleri boşaltap boşlayamayacağını görmek için bir bilgisayarım yok. Bu yüzden muhtemelen iyi içeriği FAT32 bölümünden taşıyacağım ve formatlayacağım.


0

Bu sinir bozucu sorunu yaşadım. Kalıcı klasörler ve Çöp Kutusu'ndan boş kalmayan dosyalar. Klasörler / dosyalar bir şekilde korunuyor ve okuma / yazma izinlerini değiştirmeye çalıştığımda, "gerekli izin" e sahip olmadığımı belirten bir mesaj aldım. Yeni bir kurulum kadar radikal bir şey yapmak istemedim.

Sonunda, SIP'yi devre dışı bırakmak için bu rehbere rastladım: http://osxdaily.com/2015/10/05/disable-rootless-system-integrity-protection-mac-os-x/

SIP'yi devre dışı bıraktım, Çöp Kutusu'nu her zamanki gibi normal şekilde boşalttım (çalıştı) ve sonra SIP'yi yeniden etkinleştirdim.

Sorun çözüldü.


Devre Dışı Bırakma SIP göz altında değil,
Orome
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.