'Mac'imi Bul'u devre dışı bırakmak zorunda kalmadan misafir kullanıcıyı El Capitan'da tamamen devre dışı bırakın


15

Biliyorum düz ileri olmalı ama maalesef değil.

Sistem tercihleri ​​içindeki onay kutusunun işaretini kaldırarak konuk kullanıcıyı Sistem Tercihleri'nde devre dışı bıraktım Allow guests to login in to this computer, ancak yine de giriş ekranında görünüyor.

'Mac'imi Bul'u devre dışı bırakmanın OS X Lion için düzelteceğini duydum, ancak tutmak istiyorum.

Bunu yapmanın bir yolu var mı?


1
Burada aynı. Yakın zamanda El Capitan'a güncellenen Yosemite'ye 2 tane sildim ve makinelerden birinin konuk hesabını kaldırmayla ilgili bir sorunu yoktu, diğeri ise sadece gitmeyecek. Sorunlu olanı bulmak için Mac'imi bulmayı kapatacağım, konuk hesabını kaldırabilir miyim ve sonra mac'umu tekrar açıp kapatamayacağım. Sonuçları tekrar yayınlayacağım.

Ben de aynı sorun var artı imleç ile bazı sorunlar yaşıyorum. Giriş yapmadan önce imleç gerçekten yavaş ve yumuşak tıklamalar çalışmıyor. Ayarlarım sadece giriş yaptıktan sonra çalışıyor gibi görünüyor, bu da beni oldukça üzüyor. Biri yardım edebilir mi?

Meraktan, giriş ekranındaki konuk simgesini tıkladığınızda ne olur - yine de size izin veriyor mu?
Mikey TK

MikeyT.K @. Beni yalnızca Safari moduna geçirecek olan yeniden başlatmamı istiyor.
Rahul Desai

7
Mesele Mac'imi Bul'un çalışmasıdır. Mac'imi Bul özelliğini kapatırsanız konuk hesabı kaybolur. Mac'imi Bul'un açık olmasının nedeni, birisi mac'inizi çalarsa, hırsız bir wifi ağına bağlanmadıkça konumunu bildirememesidir.
Alan Shutko

Yanıtlar:


11

@ alan-shutko bu konuda çok önemli bilgiler dikkat çekti onun yorumunda :

Mesele Mac'imi Bul'un çalışmasıdır. Mac'imi Bul özelliğini kapatırsanız konuk hesabı kaybolur. Mac'imi Bul'un açık olmasının nedeni, birisi mac'inizi çalarsa, hırsız bir wifi ağına bağlanmadıkça konumunu bildirememesidir.

Devam etmeliyiz gibi görünüyor.


3

Tamam gerçekten OS X You Kullanıcı seçeneklerinde kırık bir şey olabilir FileVault ve Find My Mac üzerinde olmasına rağmen misafir hesabı devre dışı. Bunlar benim için işe yarayan adımlar:

Adım 1. Konuk Kullanıcıyı kapatın (dikkat, buggy iletişim kutusu!)

 1. Sistem Tercihleri ​​- Kullanıcılar ve Gruplar'a gidin
 2. Sol alttaki kilidi kullanarak tüm seçeneklerin kilidini açın
 3. Konuk Kullanıcıya tıklayın ve tüm seçeneklerin kapalı olduğundan emin olun
 4. Tüm seçenekler kapalıysa, Konukların bu bilgisayarda oturum açmasına izin ver seçeneğini etkinleştirin.
 5. Ardından birincil kullanıcı adınızı tıklayın, ardından Konuk Kullanıcıya geri dönün ve tüm seçenekleri tekrar kapatın. Kullanıcılar ve Gruplar iletişim kutusu gerçekten hatalıdır. Ebeveyn denetimlerini etkinleştir seçeneğinin hiçbir nedenle otomatik olarak işaretlenmesine neden olabilir.
 6. İletişim kutusunu kapatmadan önce, tüm onay kutularının işaretinin kaldırıldığından ve Konuk Kullanıcı açıklamasının Kapalı dediğinden emin olun .

2. Adım. Tüm Paylaşım seçeneklerini / hizmetlerini kapatın (şimdilik)

 1. Sistem Tercihleri ​​- Paylaşıma Git
 2. Tüm paylaşım seçeneklerinin / hizmetlerinin işaretini kaldırın

Adım 3. iCloud Mac'imi Bul özelliğini devre dışı bırakma (şimdilik)

 1. Sistem Tercihlerine Git - iCloud
 2. Listeyi aşağı kaydırın ve Mac'imi Bul'un işaretini kaldırın

4. Adım. Guest hesabını manuel olarak silin

 1. Bir terminal açın ve aşağıdaki komutu yürütün:
  sudo dscl . delete /Users/Guest

 2. Artık şu kullanıcı kullanıcısı olmadığından emin olun:
  dscl . list /Users

5. Adım. Yeniden başlat

 1. Tüm iletişim kutularının kapalı olduğundan emin olun
 2. Yeniden Başlatma

Eğer şanslıysanız, misafir hesabınız gitti!
Değilse, 4. adımı (dscl komutu) yeniden deneyin ve yeniden başlatın.

Konuk hesabınız kaybolduktan sonra iCloud Find My Mac'i ve paylaşım seçeneklerinizi / hizmetlerinizi yeniden etkinleştirebilirsiniz. Ancak Kullanıcılar ve Gruplar iletişim kutusundan uzak durun.


2

Aynı problemi kendim yaşadım ve nasıl yapacağım konusunda hiçbir kaynak bulamadım. Mac'imi Bul seçeneğini devre dışı bırakmadan nasıl yapılacağını öğrendim. İşte yapmanız gerekenler. Mac'imi bul seçeneğini devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Ardından sol üstteki Apple logosuna ve ardından Sistem Tercihleri> Güvenlik ve Gizlilik> Genel> Gelişmiş> Kontrol Et "Sistem genelindeki tercihlere erişmek için bir yönetici şifresi isteyin ve kapattıktan sonra tekrar açın. Kendi hesabınızı görmelisiniz Misafir seçeneği olmadan sadece orada.Mac'ımı bul özelliğini etkinleştirmek için sistem tercihlerine tekrar gidin.


2
Bir hırsız bilgisayara hiç giriş yapamıyorsa Mac'imi Bul özelliğini kullanmak oldukça anlamsızdır; misafir hesabının bütün amacı budur, onları 'kolay yoldan' elde etmeye ikna etmek, böylece bulma rutinini mümkün kılmaktır.
Tetsujin

1

Mac'imi Bul veya FileVault'u devre dışı bırakmadan oldukça basit bir çözüm bulana kadar OS X El Capitan'da aynı sorunla mücadele ettim:

1) Sol üst taraftaki Apple logosunu tıklayın, ardından tıklayın,

Sistem Tercihleri> Kullanıcılar ve Gruplar> Giriş Seçenekleri>

2) Oturum açma penceresini şu şekilde göster seçeneğini bulacaksınız : Burada kullanıcı listesi varsayılan olarak seçilidir.

3) Ad ve şifre'yi seçin .

4) Yeniden başlatın. :)

Konuk hesabı artık orada olmamalıdır. Yalnızca bir kullanıcı hesabıysa, parolanızı girmeniz yeterlidir. Aksi takdirde, birden fazla kullanıcı hesabıyla Hesap Adını da belirtmeniz gerekir.

Bu yardımcı olur umarım. : D


1
Ne yazık ki, bu benim için işe yaramadı. Bahsettiğiniz adımları tam olarak takip ettim.
Rahul Desai

1
FileVault etkinse bu çalışmaz
The New Guy

0

Giriş sayfasında listelenen Konuk hesabını görmeye devam ettim. Konuk hesabını devre dışı bırakmadan önce FileVault'u etkinleştirdiğimi hatırladım. Guest hesabını devre dışı bıraktıktan sonra FileVault'u devre dışı bıraktım ve yeniden etkinleştirdim. Artık giriş ekranında misafir yok. Ancak hesabı tamamen devre dışı bırakamıyorum.


0

Sorunu makinemde çözebilmemin tek yolu konuk hesabını devre dışı bırakmak ve Filevault'u devre dışı bırakmaktı. Makineyi yeniden başlatın ve şifre çözmenin tamamlanmasını bekleyin. Yeniden başlatın ve sorun çözülmelidir.


Bu korkunç bir fikir gibi görünüyor. FileVault'u devre dışı bırakmak, saldırganın istediği konuk dışındaki kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm dosyalarınıza erişmenizi önemsiz hale getirir.
Alan Shutko

Kesinlikle katılıyorum. FileVault etkinleştirildiğinde Apple'ın Konuk hesabını kasten etkinleştirdiğinden şüpheleniyorum. Bazı kullanıcıların cihazlarını tamamen sildikleri ve hala aynı sorunla karşı karşıya oldukları konuları okudum ...
Riz

2
Evet, FileVault ve Mac'imi Bul özelliği açıkken Misafir kasıtlı olarak etkinleştirildi, çünkü çalınan Mac'inizin nerede bittiğini görmenin tek yolu hırsızın oturum
açabiliyor

0

Güvenlik ve Gizlilik altındaki Sistem Tercihleri'nde bulunan FileVault'un kapalı olup olmadığını kontrol etmek ve görmek en iyisidir.

Bu Konuk Hesabı ortadan kaldırmak gerekir ....

Bu, iCloud'a erişebilmeniz ve unutursanız şifrenizi sıfırlayabilmeniz için oradadır ...


0

Bir yol buldum. Çok şey denedim ama neden sorunumu çözdüğünü bilmiyorum.

Konuk hesabını devre dışı bıraktım ve internetteki diğer yayınların yanı sıra yukarıda da denedim. hepsi benim için çalışmadı. Son denemem MacBook Air'de yeni bir hesap oluşturmamdı. Şimdi hesabımı ve yalnızca yeni hesabı gösteriyor. Konuk hesabı sonunda gitti.

OS X, Windows'tan daha kötü bir hata aldı.


0

“Mac'imi Bul” servisini açtıktan sonra da aynı sorun ...

Önerilen çözüm benim için çalışmadı (“Mac'imi Bul”, “Konukların bu bilgisayarda oturum açmasına izin ver”, “Konukların paylaşılan klasöre bağlanmasına izin ver” seçeneğinin işaretini kaldırın ve ardından Mac bilgisayarımı yeniden başlatın).

Ne işe yaradı hesabımın oturumunu kapatmaktı iCloud (sistem tercihleri> iCloud> çıkış). Yeniden başlatıldıktan sonra konuk kullanıcı kayboldu! ;)

Son adım: iCloud hesabınızla (sistem tercihleri> iCloud) oturum açın, sistemi yeniden başlatın ve çözümün sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

OS X El Capitan v 10.11.6


-2

Yukarıda belirtilen her şeyi yaptım ve sonunda yeni bir kullanıcı oluşturdum, bilgisayarı yeniden başlattım, sonra yeni kullanıcıyı sildim ve konuk başlangıçta artık göstermiyor. :)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.