Kötü amaçlı yazılım saldırısı Safari'yi donduruyor - önleme mi algılama mı?


1

Son birkaç ay içinde birkaç kez, bir web bağlantısı kötü amaçlı yazılımın tespit edildiğini iddia eden bir kutu açtı ve düzeltmelerini sağlamak için Tamam'ı tıklamalıyım. Yanına herhangi bir yeri tıklayacak kadar bile aptal değilim, ama bu şeyi kim yarattıysa Safari'yi nasıl tamamen kilitleyeceğinizi çözdü. Geri düğmesini kullanamaz, sekmeleri değiştiremez veya menülere erişemez. Zorla-Çık, tek seçenek.

Tam ifadeleri hatırlayamıyorum, ancak bunun hakkında bir şey kötü amaçlı yazılımın bir Mac üzerinde olduğumu bildiğine beni ikna etti. Başka bir deyişle, ara sıra gördüğüm Windows saldırılarından daha karmaşık.

Bazen, ancak her zaman değil (Neden / Nasıl?), Safari'nin yeniden başlatılması, saldırgan olanlar da dahil olmak üzere tüm sekmeleri yeniden başlatır. (Tercihlerime göre olmasam dememe rağmen)

İşin geldiği IP adresini almanın bir yolu var mı? Veya donmaya neden olduğunu belirlemek ve önlemek için mi?

Bu, Safari'nin üç farklı sürümünde gerçekleşti. Safari'yi dondurmayan ücretsiz telefon numarasının bulunduğu pencereyle aynı değildir.

Yanıtlar:


1

Benzer durumlarla karşılaştım. Ana bilgisayar DNS adını url'den topladım ve / etc / hosts dosyasına eşleşen bir satır koydum. I kuvveti safariyi bıraktı ve yeniden başlattı.

/ Etc / hosts dosyasına eklediğim satır şöyle görünür:

127.0.0.5        badhost.com

Bu, tüm tarayıcı isteklerini badhost'a, isteklerin zaman aşımına uğradığı localhost'a (yerel makine) yönlendirir. Bu, tarayıcınızı rehin tutan javascript'i kırar. 127.0.0.5 (127.0.0.1 yerine) kullanıyorum, bu yüzden kötü istekleri normal localhost isteklerinden ağ oluşturma araçlarımla ayırt edebiliyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.