App Store'dan bir uygulamaya ne zaman resmen "sahip" olurum? [kapalı]


10

Bu toplulukta yeniyim. Basit bir sorum var, ancak neden başka hiç kimsenin onlara aşağıdaki senaryoyu sormadığını anlayamıyorum.

Senaryom

 • Bildiğimiz gibi, bazen geliştiriciler ücretli uygulamalarını sınırlı bir süre için ücretsiz yaparlar .

 • Ne yazık ki evde sınırlı bir internet var.

* Bu durumda yaptığım şey, bu geçici ücretsiz uygulamaları "Get" ve indirmenin yaklaşık% 1'inden sonra daha sonra indirmeye devam etmek için onları duraklatmak. *


Aşağıdaki tüm soruların zincir gibi birbiriyle ilişkili olduğuna dikkat edin ve üç ayrı soru sormak mantıklı değildir.

Sorularım:

 1. Resmi olarak bir uygulamaya " sahip olduğumda" (ücretsiz veya ücretli ise)? App Store'da "Al" düğmesine bastıktan hemen sonra VEYA indirme işlemi tamamlandığında?
 2. (Yukarıdaki hikayeye göre) Bu indirmelere devam edebilir miyim (uygulamalar ücretli moda geri döndüğünde de)?
 3. Bu geçici ücretsiz uygulamalar tekrar ödenirse, sahip olduğumdan beri yeni güncellemeler almaya devam edecek miyim?

Not: Birisi ücretli bir uygulamayı " satın aldığında ", o uygulamanın " sahibi " olur. Bu soruda " sahiplik " anlamında " kendi " kelimesini kullandım .


11
Haha. Sanki artık yazmadığınız herhangi bir yazılıma sahip olabilirsiniz. Bu günlerde kullanmak sadece karışık bir lisans ağı ve geçici haklar.
Matti Virkkunen

2
Bunu birkaç nedenden dolayı kapatmaya cazipim. 1) Soru başına bir soruyu şiddetle tercih ediyoruz. 2) Mülkiyet yasal bir çerçevedir ve yargı yetkisi konusunda ne kadar kesin olursanız, site için o kadar az yararlıdır. Yargı yetkisi konusunda ne kadar az kesinliğe sahip olursanız, birinin genel yanıtı o kadar yararlı olmaz. "
Own

2
@bmike (1) stackoverflow.com'da birkaç tutarlılık sorusu sormak normaldir ve her zaman kötü şeyler olduğunu düşünmüyorum (2) Edebiyatımda, "kendi" kelimesi "satın alma" anlamına geliyor ve gelecekte güncellemeler alabileceğiniz anlamına geliyor.
Emadpres

2
@Emadpres Biz SO değiliz - SO için uygun olan her türlü soruyu kapatıyoruz . Bireysel soruları bireysel cevaplarla tercih ediyoruz. Parçalı işi yaptıktan sonra, bir şeyleri nasıl zincirleyeceğinizi sorduğunuz için bir "sentez" sorusu sormak gayet iyi. Tanımınıza gelince, a) uygulama geliştiricisi bir tane gönderdiği ve b) elma onaylamadığı sürece herhangi bir güncelleme almazsınız. Herhangi bir App Store şart ve koşulunda herhangi bir zımni sözleşme yoktur, bu yüzden belki de "sahiplik" in temel öncülünüz hatalı?
bmike

2
SO, birden fazla farklı cevap gerektiren yakın sorular yapar - eğer bazılarını bıraktıysanız, şanslısınız demektir. Görev ve cevaplar sadece tek bir soru varsa işe yarar - bir parça bir cevapta diğeri başka bir cevapta ise doğru cevabı nasıl kabul edersiniz
user151019

Yanıtlar:


16
 1. Al'a dokunduktan sonra, tekrar dokunarak, ardından Apple Kimliğinizi girerek veya Touch ID'yi kullanarak onaylayın ve indirme başlar, daha sonra ona sahip olursunuz.

  İndirme başlangıcı önemlidir; cihazda yeterli alan yoksa veya önce ağ bağlantısı kesilirse veya başka bir şey dairesel ilerleme çubuğunun başlamasını önlerse, uygulamanın sahibi siz olmazsınız.

  İndirme başladıktan sonra, indirme işlemini durdurmak için Durdur düğmesine dokunabilirsiniz. Simge bir iCloud indirme simgesine dönüşür ve artık uygulamaya sahip olursunuz.

 2. Sahip olduğunuz uygulamaları iOS'taki Güncellemeler sekmesinin üstünde bulunan Satın Alma İşlemleri listesinden indirebilirsiniz.

 3. Uygulama Apple Kimliğinize eklendikten sonra, uygulama geliştiricisinin uygulamanın fiyat katmanını değiştirip değiştirmediğine bakılmaksızın uygulama listede kalacaktır. Fiyat artarsa ​​kaldırılmaz ve gelecekte sizden ödeme alınamaz.

  Bu, uygulamayı satın alır ve silerseniz sanki 2. bölüm için de geçerlidir, fiyat katmanı artsa bile ücretlendirilmeden tekrar indirebilirsiniz.


3
re 3) Uygulama uygulama mağazasından kaldırılırsa ne olur?
user151019

2
@grgarside App Store'dan kaldırılan uygulamaları Satın Alma İşlemleri listesinden indirebilirsiniz, ancak uygulama sayfasını göremezsiniz. Uygulamayı kaldırmadan önce indirdiğiniz / satın aldığınızı varsayarsak.
MacMac

2
@MacMac Bu eskiden doğruydu, ama artık değil mi? Flappy Bird satın alma listemden kayboldu mesela?
grg

1
Bence bu cevap işleri çok basitleştiriyor. Bir geliştirici, bir uygulamayı satın alınan cihazdan alabilir. Apple, satın alınan uygulamalardan uygulama çekebilir. Çekilmiş uygulamaları çalıştırmak, Apple'ın sistematik olarak engellediği bir şey değildir, ancak bunu teknik olarak ve belki de yasal olarak yapabilirler. İşletim sistemi süresi dolmuş veya geçersiz kılınmış bir kod imzasına güvenmezse sahiplik bile sahiplik değildir. İTunes'a yedeklenmiş bir IPA'nız olması ve uygulamaları USB üzerinden başka şekilde yükleyebilmeniz için - iOS bir uygulama çalıştırmadan önce atlanacak çemberler var.
bmike

1
@bmike Bu, uygulama satın almanın yasallığıyla ilgili değil…? Apple'ın uygulama vb.
grg
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.