El Capitan / private / var / folders 30–40 GB tüketen önbellek dosyaları


12

MacBook Pro'umu son zamanlarda El Capitan'a yükselttim ve XtraFinder & TotalTerminal'ın artık uyumlu olmadığı ilk hoş olmayan değişikliklerden biri, sistemin /private/var/folders30-40 GB'a kadar ve daha fazla tüketmeyi uygun bulması . Mac'imin çok yavaşlamasına neden oluyor. Bu klasördeki dosyaların tümünün önbellek dosyaları olduğunu anlıyorum. Tek sorum bunun neden olduğunu ve bunun olmasını sağlayan şey nedir? Yalnızca gerçekten açık olan uygulamaları önbelleğe almanın herhangi bir yolu var mı veya NVRAM / PRAM'ımı yenilemek zorunda mıyım? Bilgisayarımın aynı anda 20 gigabayt tamponlamaya çalıştığı gibi davranması son derece can sıkıcı.


Gerçekten yer kaplayan şeyi kontrol etmeyi denediniz mi? Zz'de o kadar kolay değil, ama diğerlerinden birinde ise oldukça basit
Tetsujin

Evet, neyse ki zz'deki herhangi bir şeyden kaynaklanmıyor, tr adlı bir klasör. Listelenen diğer klasörlerin aksine zz'nin önemi nedir?
Lee S

işletim sisteminin gerçekten tanıdığım bir alan değil, ama zz içeriği genellikle size ait değil, bu yüzden onları görmek için chmod ile uğraşmanız gerekiyor [siz sürece gerçekten tavsiye etmeyeceğim bir şey değil ' Ben özellikle cavalier hissediyorum] Ben diğerlerinin neredeyse rastgele kodları var gibi görünüyor, ama ben çalışmadım. Diğer 2'im g5 & nc - kendimde hayal edebileceğim hiçbir şeyle ilişkisi yok
Tetsujin

Oldukça zz klasörü olduğu gibi bırakıyorum - bu soruna suçlu değil. Başka yerlerde itibaren ben den okudum ve bu diğerinden iplik , bu kadar uzun siz, olumsuz etkileri olmadan buradan bazı klasörleri silebilirsiniz yok klasörün kendisini silin.
Lee S

Gerçekten bilmek istediğim, bunun neden şimdi El Capitan'da, Yosemite'de ve daha önceki yayınlarda hiç gerçekleşmediğinde gerçekleştiğidir.
Lee S

Yanıtlar:


9

Cevap, evet, dosyaları silmenize izin verildiğidir /private/var/folders/. Komuta

sudo rm -r -P /private/var/folders/tr/*

çalışabildi ve hiçbir çökme olmadı. Komut tarafından bazı hatalar verildi, ancak bir bütün olarak sistemden hata gelmedi. Daha sonra, Apple'ın El Capitan ile bu şekilde hareket etmesini sağlamak için ne yaptığını anlamak için bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumda yeni bir yazı yayınlayabilirim.

İşte Apple web sitesinden bu konuda bir konu; tr silmenin güvenli olması gerektiğini kabul eder. İş parçacığına göre, / var / folders, çalışan tüm uygulamaları kapattıysanız güvenle silebileceğiniz yeni önbellek konumudur.

GÜNCELLEME: Bu davranışın başka bir nedeni , özellikle MacBook / MacBook Pro'nun eski modellerinde Spotlight dizine eklenmesinden kaynaklanıyor olabilir . Son zamanlarda sorunun tekrar olduğunu fark ettim ve devam etmesini önlemek için elimden gelen her şeyi yapsam da, Mac'imin arka planda meydana gelen bazı hayalet süreçlere yavaş yavaş 100 gigabayttan fazla alan tüketmesini izlemeye zorlandım.

Öyle olsa bile, gitmek emin olun Settings-> Spotlightiçin & işaretini kutu Foldersendeksleme, ve eğer benim gibi konum ve (örneğin 50 gigabayt gibi) müzik çok varsa, kapatmak Musicda, endeksleme. Siz de, istemeyebilirsiniz herhangi diğerlerini kapatın ama Folderindeksleme disk alanı kaybı hem de büyük suçlu gibi görünüyor ve eski MacBooklar üzerinde performans yavaşlama.

Bunu kapattıktan sonra herhangi bir sorun görmedim. Ayrıca, Finder'da görüntülenen kalan disk alanı artık doğru sonuçlar vermektedir.

Bu , iOS aygıtları için de geçerli olabilir , çünkü OS X ve iOS şu anda birbirlerinin işlevlerine ve özelliklerine uyacak şekilde geliştirilmektedir. OtherCihazda depolanan verilerin büyük bir kısmı, ne kadar disk alanı tükettiği hakkında bir bilgi vermeyen Spotlight indeksleme olabilir. Sorunları fark ederseniz bazı özellikleri / seçenekleri kapatmayı denemek zarar vermez.


2
Bunun "çalışan tüm uygulamaları kapatmaktan" daha güvenli olduğunu söyleyebilirim. Sistem, dosyaları olduğu gibi kullanıcının da saklar. Örneğin, komut set | grep TMPşu anki kullanıcı geçici klasörünüzü / var'da gösterecektir - şu anda Mac'imde - /var/folders/6p/2ws_5ft14n10v_1kzp9tjhg00000gn/T/uygulamaları kapatmak ve ondan silmek iyi bir sorun giderme adımı olabilir, ancak ne olduğunu daraltmanız gerekebilir orada özel olarak kaydedilen şeyi kazmazsanız, sorun için büyük geçici dosyalar yazmak geri gelebilir.
bmike

Silmek güvenli /private/midir? Alt dizinlerde başka pek bir şey olmadığı için 100GB'ım kullanılır /private/var/folders/zz/zyxvpxvq6csfxvn_n0000000000000/Cleanup At Startup/SMSandboxTools-tmp/Users/ian/Library!
Ian Vaughan

2

Büyük "klasörler" ile aynı sorunu yaşadım. Komut gitmek için hızlı bir yol gibi görünüyor ve bir dahaki sefere büyük dosyaları görünce bunu deneyeceğim.

400'den fazla mac'u yönetiyorum ve bu sorun 10.9'dan 10.10'a kadar sürüyor ve şimdi 10.11 gibi görünüyor. Garip olan şey, sadece belirli bir iMac, 2GHZ Intel Core 2 Duo, Macs modelinde görülüyor. Kullandığımız diğer tüm iMacs sorun yok gibi görünüyor.

Yardım masamızın çalışmayı kurtaramayan öğrencilerden aramaları aldığında ve bu mac'ları kontrol ettiğimde sabit disklerin neredeyse tamamen (150GB sabit diskler) olduğunu gördüğümde bu sorunu fark ettim. Bazıları 100GB'ın üzerinde olan var / klasörleri manuel olarak çöpe attım ve alan serbest bırakıldı, ancak iMac'ler yavaş yavaş tekrar dolar.

10.11 El Capitan yükseltmesinin bu sorunu çözüp çözmediğini görmek için bu Mac'lerden herhangi birini son zamanlarda temizledim.


1
Hangi klasörlerin büyük dosyalar içerdiğini biraz daha ayrıntılı bilmek isterim. sudo find /var/folders -size 500Mbunun için iyi çalışabilir.
bmike

1

Bu herkesin durumda çalışacağından emin değilim (ve bunun eski bir iş parçacığı olduğunu biliyorum), ancak iyi bir eski moda yeniden başlatma genellikle tüm bu önbellek dosyalarını temizlemek için gereken:

http://osxdaily.com/2016/01/13/delete-temporary-items-private-var-folders-mac-os-x/

Silinmeleri öğeleri önermiyoruz çeşitli web siteleri vardır çünkü Tabii ki, bu yöntem tüm kurulumları üzerinde çalışma, ancak ben bu yöntemi tavsiye edebilir /var/folders, /private/var/folders/ya da /tmp.

https://discussions.apple.com/thread/3757828


Bu denenmiş bir şeydi ve bazı durumlarda bu önbellekte saklanan tüm dosyaları silmezdi.
Lee S

1

El Capitan'da da aynı sorunu yaşadım (MacOS 10.11). Terminal uygulamasını başlatmayı başardım ve "lsd" (LaunchServiceDaemon) bir çekirdeğin% 100'ünü kullandığını fark ettim.

Düzeltme, bu Apple tartışma iş parçacığında komutla Launch Services veritabanını yeniden oluşturmak oldu .


Farklı Sormaya hoş geldiniz. Bağlantıdaki cevap oldukça kısadır. Yanıtları buraya eklemek daha iyidir, çünkü bağlantılar genellikle bu cevabı işe yaramaz hale getirir.
Allan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.