REFInd'i OS X 10.11 El Capitan ile nasıl çalıştırabilirim?


15

OS X 10.11 El Capitan'a yükselttikten sonra rEFInd'i yükleyip kullanamayacağımı fark ettim. Bu beni OS X ile kısıtlıyor, bu yüzden Linux bölümümü önyükleyemiyorum.

Aşağıdaki hatayı alıyorum: error "Could not set boot device property: 0xe00002bc"


Umarım bu daha fazla oy alır, kesinlikle hak ediyorsun. Benden +1. Bu soru coşmuş Çift önyükleme ile ben insanlara yardım zaten El Capitan "yükseltilmiş" kim ne zaman.
Addison Crump

Yanıtlar:


13

Sistem Bütünlüğü Projeksiyonunu devre dışı bırakmanız gerekir.

 1. Önyükleme sırasında bilgisayarı yeniden başlatın, kurtarma moduna önyüklemek için Command-R tuşunu basılı tutun.
 2. Önyükleme yapıldıktan sonra, üst menü çubuğundaki "Yardımcı Programlar> Terminal" e gidin.
 3. csrutil disableTerminal penceresine girin ve dönüş tuşuna basın.
 4. Makineyi yeniden başlatın, Sistem Bütünlük Koruması şimdi devre dışı bırakılacak.

kaynak: http://mattjanik.ca/blog/2015/10/01/refind-on-el-capitan/


1
Bu yöntemin güncel olmadığını unutmayın - SIP'yi devre dışı bırakmaya gerek yoktur - normal kullanıcılar SIP'yi devre dışı bırakmamalıdır - kılavuzu okuyun: rodsbooks.com/refind/sip.html#recovery - veya aşağıdaki diğer yanıtlara bakın (Rod'un kendisi dahil) )
Greg

5

Bunun eski bir soru olduğunu biliyorum, ancak 2015 MBP'ye rEFInd yüklemeye çalışırken bu sorunu yaşamak zorunda kaldım. ./refind-installTerminalde çalışarak yüklemeye çalışırken , sistem bütünlüğü korumasının etkinleştirildiğini belirten bir ileti almaya devam ettim ve kurtarma birimine yeniden başlatmadan yükleme yapamadım. Sistem bütünlüğü korumasını devre dışı bırakmadan çözüm (muhtemelen iyi bir nedenden dolayı oradadır):

 1. Terminalde şunu yazın cd ~/Downloads
 2. Geçerli yükleme dosyasını şununla indir: curl -s -L https://sourceforge.net/projects/refind/files/0.10.3/refind-bin-0.10.3.zip
 3. unzip refind-bin-0.10.3.zip
 4. Yeniden başlatın, cmd + rzil sesi duyulduğunda basılı tutun
 5. Açık yardımcı programlar -> Terminal
 6. Sabit diskinize /farklı bir bölümden beri artık erişilemiyor . Bunun yerine, artık / Volumes / {sabit sürücünüzün adı} altında. Ne denildiğini bilmiyorsanız (varsayılan 'Macintosh \ HD'dir), yazın cd /Volumes, lsorada listelendiğini görmek için.
 7. Tür cd /Volumes/{name of your hard drive}/Users/{your username}/Downloads. Mesela benim cd /Volumes/Macintosh\ HD/Users/Ayden/Downloads. '\' İle dizin veya dosya adlarındaki tüm boşluklardan kaçmayı ve otomatik tamamlama için sekmeyi kullanmayı unutmayın.
 8. Tür ./refind-install --root /Volumes/{Your hard drive} --yes. Başarılı bir tamamlama bildirimi almalısınız.
 9. Yeniden Başlatma. REFInd'i görmelisiniz. Varsayılan önyükleme yöneticisini görmek için önyükleme sırasında seçenek tuşuna basın.

Not: Daha fazla görmek seçenekleri tipini yüklemek için vim refind-installise ~/Downloads/refind-bin-0.10.3dizindeki. En üstte listelenir. Vim'den çıkmak için yazın :q.


Kurtarma başlangıcından dizinimi hiç bulamıyorum. / Birimler, ben sadece OSX Startup Diskve Untitledben, yeni olduğunu düşünüyorum; y Disk yardımcı programı kullanarak yaptığım disk üzerinde alan yarattı
Simon H

3

REFInd 0.10.0 sürümünde bu konuda resmi bir REFInd belgesi yoktur:

http://www.rodsbooks.com/refind/sip.html

Bu sürümün kurulum betiği (şimdi denir refind-install) Recovery HD'den de çalışır ve rEFInd, SIP ayarlarını yönetebilir ve bu da sorunun nasıl çözüleceği hakkında iki seçenek sunar.


0

Alternatif olarak, örneğin (benim gibi) El Capitan'a yükseltmeden önce (benim gibi) kurtarma bölümünü kaldırdıysanız, rEFInd USB çubuğunuza önyükleyin, oradan Linux'a önyükleyin, rEFInd Linux paketinizi yükleyin ve rEFInd'i Linux'tan HD'nize geri yükleyin.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.