Yalnızca sabitlenmiş sekmeler bırakıldığında Safari 9 penceresinin kapanmasını durdur


41

Safari 9'un sekmeleri tutturmasına bayılıyorum, Chrome'dan geçiş yapmamı sağlayan son parçaydı. Ancak, sabitlenmiş sekmeler dışındaki tüm sekmeleri sık sık kapatıyorum. Ancak, iğnelenmiş sekmelerden birini etkin hale getirip diğer sekmeleri kapatmazsam, pencereyi, iğnelenmiş sekmeleri ve tümünü kapatır.

Örneğin, diyelim ki bir sabitlenmiş sekme var, diğeri de yok. Sabitlenmemiş sekme etkinse command+ tuşuna basarsam wtüm pencere kapanır. Ancak sabitlenmiş sekmeyi etkin hale getirir ve ardından sabitlenmemiş sekmedeki kapat düğmesini tıklarsam, pencere açık kalır. Pencereyi açık, sabitlenmiş veya başka bir sekme olduğu sürece açık tutmanın herhangi bir yolu?


1
Bana bir böcek gibi geliyor. Raporlama için Geri Bildirim formunu kullanmanızı tavsiye ederim.

@Phong Bence bu aslında amaçlanan bir davranış. Çünkü bir pencereyi yanlışlıkla kapattıktan sonra yeni bir pencere açmak sabitlenmiş sekmeleri içeriyor. Bu acıyı hafifletir, ancak sabitlenmiş sekmeleri olan tüm diğer tarayıcılardan gerçekten garip ve farklıdır.
Donut

3
@Phong Ayrıca, iyi fikir. Bu sorunu bildirdim.
çörek

@ Donut Bence amaçlanan davranış değil. Pencere her kapandığında ve yeni bir tane açtığınızda, sekmeler sayfaları tekrar yükler. Gerçekten sinir bozucu. Sabitlenmişlerse, onları kapatmak istemiyorum çünkü xD
Dave

@Dave Lütfen sorunu Feedback Assistant kullanarak bildirin. Ne kadar çok insan rapor ederse, değişim şansı o kadar yüksek olur.
çörek

Yanıtlar:


59

Dosya menüsünü izlerseniz W, açık sekmelerin sayısına bağlı olarak değişiklikleri görebilirsiniz . Birden fazla varsa, "Sekmeyi Kapat" olur, bir tane varsa (sabitlenmiş sayılmaz), "Pencereyi Kapat" olur.

Bir geçici çözüm var! W"Sekmeyi Kapat" ı her zaman çalıştırmak için üzerine yazabilirsiniz .

Sistem Tercihleri> Klavye> Kısayollar> Uygulama Kısayolları bölümüne gidin.

"Safari" uygulaması için kısayol, "Sekmeyi Kapat" menü öğesi, kısayol ekleyin w.

Safari’de İngilizce’yi kullanmıyorsanız, bir sekmeyi kapatmak için menü öğesinin tam adını arayın. Safari'nin Hollandaca versiyonunda, menü maddesine "Sluit tabblad" denir.


1
Bu düzeltmenin, açık olan herhangi bir Safari penceresindeki son sekmeyi kapatmanıza izin vermemesinin yan etkisi olduğunu belirtmeliyiz, bu nedenle sabitlenmiş sekmeleri olmayan pencereler bile ⌘W kullanılarak kapatılamaz.
Brian Donahue

4
Bu harika bir numara. Ve yapabilirsiniz sadece bunu yapmak için Command-Shift-W kullanmak zorunda pencereyi kapatın. Bunu sevdim, çünkü pencereyi bağlamsal olarak değil açık bir hale getirme eylemi yapıyor.
GuyGizmo

9

Sadece terminali kullanarak aynı sonucu elde edebileceğinizi hachre'nin cevabına eklemek istiyorum . İçin Safari'de yazma ⌘W aşağıdaki satırları yürütün:

defaults write com.apple.Safari NSUserKeyEquivalents -dict-add 'Close Tab' '<string>@w</string></dict>'
defaults write com.apple.universalaccess com.apple.custommenu.apps -array-add '<string>com.apple.Safari</string>'

Ardından Safari’yi yeniden yükleyin:

killall Safari
open -a Safari

Sierra'da bu komutları kullanıyorum - harika çalışıyor.


1
Bir açılış <dict>etiketi mi eksik ? bu yüzden ilk komuttaki ikinci argüman olacaktır'<dict><string>@w</string></dict>'
rudolph9

@ rudolph9, haklı görünüyorsun. ama şimdi com.apple.Safari'yi yeni şekilde ayarlama seçeneği var: defaults write com.apple.safari NSUserKeyEquivalents '{"Close Tab"="@w";}'ve çalışıyor. Kötü haberse yazmak için basit bir yol bulamıyorum com.apple.universalaccess( defaults write com.apple.universalaccess "com.apple.custommenu.apps" -array-add "com.apple.Safari"sadece hataya neden oldu ve sudo ile hiçbir şey yapmadım)
zhukov.ever
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.