Safari 9'daki her pencerede sabitlenmiş sekmelerin bulunmasını devre dışı bırak


11

Her Safari penceresinde gösterilen sabitlenmiş sekmeleri devre dışı bırakmanın bir yolu var mı? Genellikle birkaç Alanım var ve sabitlenmiş sekmeler yalnızca bu alanlarla veya hatta belirli Safari penceresiyle alakalı.

Yanıtlar:


1

Hayır, sabitlenmiş sekmelerin amacı budur. Sekmelerin tüm pencerelerde gösterilmesini istemiyor ancak yine de kolay erişim istiyorsanız, birçok sekmeyi shift-command-D ile yer imlerine ekleyin ve bunları tek bir tıklamayla açabilirsiniz.


8
İğnelenmiş sekmelerin bütün mesele olduğuna ikna olmadım. Sabitlenmiş sekmeler Chrome ve Firefox'ta istediğim gibi çalışır. Pimli sekmeler kullanıyorum, böylece pencerede daha az yer kaplıyorlar ve her zaman aynı noktada mevcutlar. Onlara her pencereden erişmem gerekmiyor. Açıkçası, Apple'ın sabitlenmiş sekmelerin nasıl davranması gerektiği konusunda diğer tarayıcı satıcılarından farklı fikirleri var. Sadece temelde diğer tüm tarayıcılarda olduğu gibi çalışmasını sağlamanın bir yolu olup olmadığını bilmek istiyorum.
donut

4
Sana katılıyorum @ donut. Bu, Apple'ın sabitlenmiş sekmelerdeki "benzersiz alımı" dır. IMHO, yararlı değil, ama elbette, diğerleri için olabilir. Sadece hayatım boyunca yinelenen sabitlenmiş sekmelerin daha fazla bellek tüketmemesini umuyorum. Sık sık 10+ pencerem var :-(
Ashley Aitken

2
@AshleyAitken Daha fazla hafıza tüketiyor gibi görünmüyor. Aynı raptiye sekmesi açık olan iki pencereniz varsa, odaklanmayan pencerenin beyaz olduğunu görürsünüz.
halka

1
OS X'te çoklu ekran ve pencere desteğinin ne kadar zayıf olduğu göz önüne alındığında, sabitlenmiş sekmelerle benzersiz bir görüşe sahip olmaları şaşırtıcı değil. Bu sadece sinir bozucu. Neden cmd + n'yi de kırmak zorunda kaldılar?
Dzh

2
İşte doğrudan Apple'dan bu davranışın kasıtlı olduğu ve pimlerin ne olması gerektiği konusunda "almaları" referansı: support.apple.com/guide/safari/… - "Sabitlenmiş siteler, açtığınızda bile yerinde kalıyor yeni bir Safari penceresi veya Safari'den çıkıp yeniden açın. "
EricWasTaken

1

Yeni bir özel pencere açabilirsiniz.


Ne yazık ki, bu da bir siteyi tekrar ziyaret ettiğimde herhangi bir geçmiş / çerez / vb kaydedilmeyeceği anlamına gelir. Ayrıca, her sekme özel bir pencerede diğerlerinden ayrıdır, bu yüzden bir sekmede bir siteye giriş yaparsam, yeni bir sekmede siteye giriş yapmam. Gerçekten iyi bir çözüm değil.
çörek
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.