El Capitan'a yükseltin, uykudan sonra klavye ve izleme dörtgeni kullanılamıyor


16

Yosemite'den El Capitan'a geçtim. Bu sürüm yeterince kararlı ama macbook pro 15 "(2013) gece uyurken ve sabah tekrar açtığımda, klavye ve trackpad artık çalışmıyor ...

Bu sorun daha önce hiç olmadı ve PRAM ve SMC'yi sıfırlamaya çalıştım ama hiçbir şey çalışmıyor.

Ayrıca günlüklere bakarak sorun gidermek için çalıştı ve ben bu 2 satır tespit:

06/10/15 09:25:20,000 kernel[0]: USBF:  21910.354  IOUSBHIDDriver(AppleUSBTCKeyboard)::RearmInterruptRead returning error 0xe00002d8 (device is not ready), not issuing any reads to device
06/10/15 09:25:20,000 kernel[0]: USBF:  21910.379  IOUSBHIDDriver(AppleUSBMultitouchDriver)::RearmInterruptRead returning error 0xe00002d8 (device is not ready), not issuing any reads to device

Bu yüzden IOUSBHIDDriver modülünün çekirdek tarafından yüklenmediğini buldum, bu yüzden manuel olarak nasıl yükleyeceğimi araştırdım.

Yaptım:

kextstat | grep -i "IOUSBHID*" (which return nothing, normal the module is unloaded)
kextload -b com.apple.iokit.IOUSBHIDDriver
kextstat | grep -i "IOUSBHID*"
  65  3 0xffffff7f817f0000 0xa000   0xa000   com.apple.iokit.IOUSBHIDDriver (900.4.1) 7180DE6A-7FF9-35D5-A78A-8C417A4BD45E <39 33 5 4 3 1>

Klavye ve izleme dörtgeni hala çalışmıyor ...

Bir kez daha modülün hala yüklü olup olmadığını kontrol ediyorum.

Bu sorunla yalnız mıyım? Apple'dan gelecek bir düzeltme ekini bekleyen herhangi bir geçici çözüm var mı? Lütfen bana yeniden yüklememi söyleme .. Bu gerçek bir çözüm değil.

Teşekkürler

Edit: bugün sorunum yoktu .. Yarın sabah görelim


1
Dosya kasası açıkken yeniden başladıktan sonra şifre yazamıyorum ve izleme dörtgenini kullanamıyorum. Ben filevault kapattıktan sonra her şey yolunda. Lütfen yardım et. MacBook Air 13 Mid 2013, El Capitan 10.11

2
Aynı sorunu yaşıyorum. Ancak, tanılama günlüklerinde (klavye ve izleme dörtgeninin yanıt vermemesine rağmen) yaptığım tüm "muslukları" görebiliyorum. "Com.apple.MultitouchSupport.gesturestats" mesaj alanından "MT Gesture Parser" altında gösterilir. Çoklu dokunma desteğini devre dışı bırakacağım ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakacağım.
John

Bugün macbook pro'm bu sorunla bir kez daha sıkışmıştı, ancak dikkatimi çeken son 2 gündür ... VMWare Fusion sürücüleri ile ilgili olup olmadığını merak ediyorum. Açıklıyorum: Son 2 gün boyunca uyumadan önce vm'mi kapattım ve sabaha kadar her şey iyiydi, çünkü dün gece vm'mi kapatmayı unuttum .. İlgili olup olmadığını kontrol edeceğim .. VM kullanan adamlar (VirtualBox veya VMWare?) ..
eVoxmusic

1
Bu sabah VMWare'i kapatmanın klavyemi ve izleme dörtgeni bu sabah çalıştıracağını onaylıyorum. Sanırım bu VMWare çekirdek sürücüleri ile ilgili bir sorun ... Bu gece bunu doğrulamaya başlamasına izin vereceğim.
eVoxmusic

1
VMWare Fusion'ım var. Bu tekrar olduğunda göz kulak olacağım ve Fusion'ı kapatmanın sorunu çözüp çözmediğini size bildireceğim.
John

Yanıtlar:


14

Tamam VMWare Fusion'ın çalışmasına izin verdiğimde klavyenin ve izleme dörtgeninin uykudan sonra takıldığını doğrulayabilirim ... Arka planda çalışan benzer bir şeyiniz varsa sorun olabilir.

Şu anda çözmek için tüm Sanal Makineleri duraklatıyorum ve şimdi her şey yolunda gidiyor.

Bu muhtemelen VMWare tarafından kurulan çekirdek modülleri ile ilgilidir, ancak herhangi bir ipucu bulamıyorum ...


Hangi VMWare Fusion sürümünü kullanıyorsunuz? Ayrıca VMWare Fusion kullanıyorum ama henüz (7.1.2'de) 8'e yükseltme yapmadım ve yükseltmenin düzeltebileceğini merak ediyorum.
Jordan Parker

Ben 6.x üzerinde ve şimdi 8.0.1 ve hala aynı ..
eVoxmusic

1
Aylak. İddiaya göre, VMWare bunu biliyor ve bir düzeltme geliştiriyor - Discussions.apple.com/thread/7261273#29072453 . İşte umuyoruz.
Jordan Parker

2
Bununla ilgili bir haber var mı? En yeni VMWare Fusion 7'ye sahibim ve şimdi bu sorunu yaşıyorum.
Joshua Muheim

1
Aynı sorunu OSX 10.11.4 ve Vmware Fusion 7.1.3 ile de
yaşıyorum

1

Yeniden yüklemek istemiyorsanız, yükleyiciyi neden temiz bir harici USB sürücüye karşı çalıştırmıyorsunuz? İzleme dörtgeni orada çalışıyor mu? Recovery HD'ye önyükleme yaparken izleme dörtgeni çalışıyor mu?

Bu iki şey size bir donanım sorununuz (izleme dörtgeni hiçbir yerde çalışmaz) veya bir yazılım sorununuz (izleme dörtgeni yeni bir kullanıcı hesabında çalışır, özel kullanıcı hesabınızda çalışmaz) veya bir sistem sorununuz (Recovery HD'de çalışır) olup olmadığını söyleyecektir. ancak mevcut sisteminizde değil.

Sorunun nerede yattığına bağlı olarak, çözümler değişir. Yazılım ve donanım onarımının hangi yalıtım adımlarının geçtiğine bağlı olarak değişmesi durumunda donanım onarımına ihtiyacınız yoktur.


Klavye ve trackpad yeniden başlattıktan sonra çalışır, bu bir donanım sorunu değildir .. Bu yükseltme nedeniyle hata. Yeniden yükleme hiç bir zaman bir çözüm olmadı.
eVoxmusic

Ama mevcut olanı silmeden en son sürümü yeniden yükleyerek onarmaya çalışacağım.
eVoxmusic
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.