İOS 9 güncelleme hatırlatıcılarını kapatmanın bir yolu var mı?


26

Bu sorunun cevapları , hatırlatıcıların tekrar etmeyeceği anlamına geliyor ... ama iOS 9'dan önceki sürümler için.

Daha yeni OSX sürümlerinde olduğu gibi, iOS 9 size her gün hatırlatır, böylece yalnızca "şimdi güncelle", "daha sonra hatırlat", "ayrıntıları görüntüle" seçeneklerini belirleyerek güncelleme yapabilirsiniz. Üçüncü seçenek, daha sonra bir hatırlatıcıyı "planlamaktan" kaçınmanın tek yoludur ve bu, hatırlatıcıları bir süreliğine kapatmak için OSX'teki benim tercihimdir. Ayarlar uygulamasına geçmek ve ardından kullandığım uygulamaya geri dönmek için m tuşuna basın.

Bu beni çok rahatsız ediyor, özellikle güncellemeleri kasıtlı olarak atladığım için. Bu "özelliği" kapatmanın bir yolu var mı?


Ben de aynısını yapıyorum: "Ayrıntıları görüntüle" yi tıklayıp hemen içinde bulunduğum uygulamaya geri döndüm.
aliteralmind

@aliteralmind ... Evet ... Ben de öyle yapıyorum dedim.
Catija

Bu benim iphone 5'lerde hiç cevap değil. Güncelleştirmenin kendisi tüm depolama öğelerimde DEĞİLDİR, bu yüzden silemiyorum, bu yüzden yapamam.

@Selket Soru hakkında değil, konuştuğunuz cevap üzerine yorum yazmalısınız.
Catija

Yanıtlar:


7

Bu bir tür evet / hayır sorusu. Hayır, çoğu insan onları kapatmak için uğraşmaz veya rahatsız edilmez. Evet - tüm ağ erişimini kapatabilir veya güncelleme sunucularını engelleyebilirsiniz.

İOS 9 kendisi size geçiş bir çevirebilirsiniz yoktur ve yazılım güncellemesi varsa bildirmek için tasarlanmıştır. Fikrimi Apple'ın bunu doğru tasarlayıp tasarlamadığını bir kenara bırakıp, güvenlik açısından bırakacağım. İOS 9 kullanıyorsanız - yama seviyelerine yükseltme mevcut uygulamaları bozmaz ve bilinen güvenlik, performans, enerji verimliliği ve hata sorunlarını çözmez, bu nedenle 9.0.x veya 9.x güncellemesini reddetmek sadece yükseltme yapmamaktan daha zordur ilk etapta 9.0'a.

İOS 9 güncellemelerini engellemenin en iyi teknik yolu JAMF Nation tartışmalarında barındırılıyor:

Bu, güvenlik duvarınızda iki URL'nin engellenmesini içerir (evde yalnızca Wi-Fi kullanıyorsanız faydalı olabilir):

appldnld.apple.com
mesu.apple.com

Ağınız üzerinde kontrol sahibi olmak, bir MDM'ye ve cihazlarınızı güncellemeleri önlemek üzere yapılandırmak için enerjiye sahip olmak istersiniz. Temel olarak, bunun önlenmesi kısa vadeli bir savaş ve zaman zaman denemenin mantıklı olduğunu biliyorum ya da kuruluşunuzun zaman alması gerekiyorsa - ancak bu durum internete bağlanan her cihazda güncellemeleri zorlamak olduğundan acı verici .


1
Ben de öyle düşündüm. Bir not olarak, onları yarısı OSX'te görmezden geliyorum, çünkü bunların yarısı sahip olmadığım kameralar için Camera RAW güncellemeleri: PI, sanırım iOS olanları o kadar kötü olmayabilir ... ama zaman alıyor ve genellikle ben kullanıyorum cihaz (iPad). Telefonumu iOS 9'a güncellemedik çünkü henüz beğenip beğenmediğimden emin değilim.
Catija

İOS 9'a giderseniz geri dönmek imkansızdır - zaten 9.x'te olduğunuzu yanlış okuduğum için beni bağışlayın. İyi noktalar, yamalanmamış kamera eklentileri ve diğer güncellemeler için olduğu gibi güncellemelerin uygulanmasına izin verecek bir bedel var. Her bir yamanın farkında olduğunuz sürece, bu çoğu kişiden çok daha iyidir. Alkış @Catija!
bmike

Yanlış okuma yok! Ben var iOS 9 benim iPad güncellendi! Ama bunu sadece oyun oynamak için kullanıyorum, bu yüzden güncelleme yapmamı istediğinde genellikle bir oyunun ortasındayım, bu yüzden sinir bozucu oluyor. : D
Catija

5
“... bir 9.0.x veya 9.x güncellemesinin reddedilmesi, yalnızca 9.0'a yükseltme yapmamaktan daha haklı çıkarmak için daha zordur.” Bunun dışında kullanılabilirlik korkunç . Sadece bir arama yapmak veya havayı kontrol etmek istiyorum, ancak iOS 9 güncellemeyi doğrular ve telefonu yeniden başlatırken yaptığım şeyi bırakmamı istiyor. Düşüş iki aşamalı bir süreçtir ve hızlı bir şekilde takip etmezsem, aynı şey yarın da olur.
Tom Harrington,

3
“... bir 9.0.x veya 9.x güncellemesinin reddedilmesi, yalnızca 9.0'a yükseltme yapmamaktan daha haklı çıkarmak için daha zordur.” Bir iOS geliştiricisi olmadığınız sürece, bu durumda tamamen makul.
öküz 18:15

26

TLDR - gidin General> Storage & iCloud Usage> Manage Storage(altında Storage> güncelleme öğesini seçin) (ayarlara sahip olmalıdır ve adlandırılmış simgesi iOS 9.x.x)>Delete Update


Aşağıdaki linkte açıklanan dırdır hatırlatmalarına çok daha kolay bir çözüm var.

https://discussions.apple.com/message/29004014#29004014

Evet, devre dışı bırakmanın bir yolu var. Öncelikle neden bu bildirimi aldığınızı açıklayayım. Otomatik güncellemeler kapatılmış olsa bile, yeni IOS güncellemesi telefonunuza ve iPad'inize indirmeye devam ediyor. Zaten telefonunuzda ve iPad şu anda tamamen yüklemenizi bekliyor. Yüklenmedi ancak telefonunuzda oturuyor ve iPad'i yüklemek için tıklamanızı bekliyor. Yani yapmanız gereken şey:

Ayar simgesine tıklayın. Ardından Genel'e tıklayın. Depolama ve iCloud kullanımı üzerine tıklayın. Sadece cihazınızda Depolama diyebilir. Bir sonraki sayfa açıldığında en üstte Storage kelimesini göreceksiniz. Altında Depo Yönetme göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve liste tamamen doluncaya kadar bekleyin. Kaç tane uygulamanız olduğuna bağlı olarak, bu işlem birkaç saniye ile yaklaşık yarım dakika arasında sürebilir. Yeni iOS güncellemesini görene kadar bu listeye göz atın. Silin. O zaman pop-up uyarınız kaybolmalı. Güncellemeyi kaybetme konusunda endişelenmeyin. Gelecekte daha sonra her zaman alabilirsiniz. Gelecekte tekrar açılırsanız, bu Apple'ın izniniz olmadan tekrar telefonunuza veya iPad'inize indirdiği anlamına gelir. Silmek ve yeni açılır pencereden kurtulmak için yukarıdakileri tekrar yapın.


İndirmeyi kabul edip tamamladığınızda - sildiğinizde, cihaz güncellemeleri sorgular ve size yükseltmenizi tekrar hatırlatmaz mı?
bmike

1
Bu bilgiyi doğrulama şansım olmadı, fakat benim anladığım kadarıyla sistem her yeni güncellemeyi otomatik olarak çekiyordu, ancak tekrar indirmek için cihazda mevcut olup olmadığını kontrol etmeye devam etmiyordu. Bu yüzden, en azından, o kadar da kötü olmayan yeni bir güncelleme olduğunda her seferinde bu adımları izlemeniz gerekir.
Alex Malcoci

@bmike - güncellemeler için otomatik indirmeleri kapatmazsanız. App & iTunes Stores ayarlarına gidin ve Güncellemeler için otomatik indirmeleri devre dışı bırakın.
Chuck Dee,

6
İOS 9.1'den itibaren, güncellemeler silindikten sonra otomatik olarak yeniden indirilecektir.
Slipp D. Thompson

2

Etrafta başka yol yok. Yukarıdaki özellik mevcut iOS'ta kodlanmıştır. Tek çözüm:

DNS'yi engellemek için yönlendiricinize aşağıdaki girişi ekleyin:

mesu.apple.com,     23.73.181.0/24

Veya Raspberry Pi yönlendirici olarak çalışıyorsa, iptables'da aşağıdakileri ekleyin:

sudo iptables -A FORWARD -i eth1 -d 23.73.181.0/24 -j DROP #mesu.apple.com

Apple'ın ürününü kullanmama rağmen, Apple, Inc. şirketinin sahip olduğu herhangi bir ana makineye erişimim için hiçbir zaman herhangi bir mükâfat yoktur. Bu yüzden tüm Apple ana bilgisayarlarını engelliyorum:

sudo iptables -A FORWARD -i eth1 -d 17.0.0.0/8 -j DROP #apple.com

Bu sadece evde wifi sadece bağlanırsanız işe yaramaz mıydı?
Memnun,

1

Çok daha basit bir yol, iPhone / iPad'inizin Apple'ın sunucusunu - özellikle mesu.apple.comve - kontrol etmesini engellemek için mevcut reklam engelleme uygulamalarını kullanmaktır applednld.apple.com. Bu uygulamalar iPhone'a kukla bir VPN veya proxy otomatik yapılandırma dosyası ile gelen trafiği filtreler.

İPad'de Weblock'u şahsen kullandım . Bu numarayı yapabilecek Adblock veya Adguard Pro gibi başka uygulamalar da var. Safari içerik engelleyicilerinin çalışmayacağını unutmayın.

Genel fikir, buradaki diğer cevaplara benzer, ancak yönlendiricinize uygulanmadığından, yalnızca iPhone'unuz etkilenir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.