Notes 4.0 (El Capitan) üstü çizili seçeneği kaldırıldı


30

Yeni Notes uygulamasında metne üstü çizili bir çizginin nasıl uygulanacağını bilen var mı? Bu seçenek tüm yazı tipi menülerinden, bağlamsal menülerden ve hatta yazı tipi paletinden tamamen kaldırılmış görünüyor!

Yanıtlar:


39

Evet, seçenek biraz iyi gizlenmiş, neden olmasın. Onun denilen aracılığıyla Struck yerine üst çizginin

Metin biçimlendirmesini Notes 4.0'da almak için

görüntü tanımını buraya girin

1) için bir metin seçimi yapın yoluyla vurdu üzerinde sağ tıklama

2) Yazı Tiplerini, ardından Stilleri seçin

vurulacak metni seçin

3) Sık Kullanılan Stilleri kontrol etmek için Stil Tarayıcı'yı veya her ne denirse kullanın ve açılır listeden Struck Through'u seçin. Tada!

görüntü tanımını buraya girin

Vay. Bu gerçekten kolay ve erişilebilirdi, değil mi? Neden her şey çok mantıklı olduğu için başka bir adım eklemiyorsunuz? Sanırım, bu kez Apple UX’e çarptı.

İşte seçenek bir yakın çekim. Bence bu kullanımı daha akıllıca yapacak bir Klavye kısayolu yapabilir. Belki zaten bir tane var.

görüntü tanımını buraya girin


Vay, teşekkürler! Ne düşünüyorlardı (değil)?
Andrew,

Evet, liste kullanmıyorlar mı? Bunu anlamak biraz zaman aldı. Muhtemelen bir sonraki güncelleme ile düzeltilecektir;)
PJJ

Birçok insanın kullandığı bir biçimlendirme özelliğini gizlemek için ne kadar korkunç bir yer. Geçmişte, seçilen metnin üstüne gelecek diğer kontrol karakterleriyle birlikte "-" karakterini kullanarak bir kısayol olduğunu belli belirsiz hatırlıyorum. Ancak bu artık var görünmüyor. Bunu daha iyi bir yere koyarlarsa ya da bir kısayol atadılarsa sevinirim. SMH.
Art Geigel 25:16

1
Apple kesinlikle bu konuda "çarptı".
Evan R,

1
Notes 4.5 sağ tıklamayla (içerik menüsü) -> Yazı Tipi -> Üstü çizili olarak gelişti. İki tıklama. Veya uygulama menüsünden Biçim -> Yazı Tipi -> Üstü çizili'yi seçebilirsiniz.
Jason S

10

⇧⌘L’nin çarpıcı eşyaların yerine geçmesi gerektiğine inanıyorum. Bu, öğeleri kontrol edip işaretini kaldırabileceğiniz çok hoş bir liste sunar. Grevdeki şeyleri gömmeleri çok can sıkıcı, ancak özellikle iPhone veya iPad'imdeki notları görüntülerken kontrol listesinden daha çok zevk alıyorum.


5

PJJ'nin cevabını eklemek için, kopya stili klavye kısayoluyla metinler arasında daha hızlı vuruş yapabilirsiniz. Önceden yazılmış bir metni seçin, Opt+ Cmd+ c( Biçim> Yazı Tipi> Stili Kopyala ). Ardından, vurmak istediğiniz metni ve Opt+ Cmd+ tuşlarını seçinv ( Biçim> Yazı Tipi> Stil Yapıştır ).

Kimden: Herhangi biri herhangi bir OS X uygulamasında seçilen metnin global olarak çizilmesi için bir klavye kısayolu buldunuz mu?


Bu havalı. Diğer biçimlendirme durumları için bile çok kullanışlıdır. Şimdi üstü çizili bir metin pasajı tuttum ve onu yönteminiz için şablon olarak bıraktım. Teşekkürler!
kakyo

0

Notlar kontrol listeleri çok havalıdır, ancak bu, grev atmanın birçok kullanımından yalnızca biridir (errrr .... "dışarı atıldı").


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.