El Capitan'da Dış Ekran ve Bulanık Fontlar


8

2014 MacBook Pro'uma bağlı harici ekranlarda son derece bulanık yazı tiplerine sahip olanlardan biriyim. Benim için çözüm her zaman bir yakut komut dosyası çalıştıran ve sonucu geçersiz kılmalar klasörüne koyan bu kılavuzu takip etmek olmuştur .

DÜZENLEME: El Capitan'ın yeni "köksüz" özelliğini kapatarak geçersiz kılmalar klasörüne erişebildim, ancak işe yaramadı. Herkes El Capitan için dış ekranlarda bulanık yazı tiplerini tamir şansı oldu mu?

Yanıtlar:


4

Dizinin konumu olarak Overridesdeğiştirildi /System/Library/Displays/Contents/Resources/Overrides/. Buraya dosya eklemek için Sistem Bütünlüğü Korumasını devre dışı bırakmanız gerektiğini unutmayın .


Teşekkür ederim! Bunu bulanlar için eski Geçersiz Kılmalar klasörünün çalışmadığını doğrulayabilirim, ancak normal işlemden geçerek oluşturulan klasörü yukarıdaki klasöre taşımak gerçekten işe yarar.
KJ3

SIP'yi devre dışı bırakmanıza gerek yok, sadece Kurtarma modunda yapın. Bakınız: ireckon.net/2013/03/…
Frederik A.Winkelsdorf

2

Yukarıdaki denemeden önce söz konusu monitörün zaten RGB kullanıp kullanmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir, çünkü herhangi bir fayda sağlayamayabilir. Kontrol etmek için: Yardımcı Programlar / Sistem Bilgileri-> Ekranlar ve RGB kullanıp kullanmadığını kontrol edin (Sistem Tercihleri-> Ekranlar-> Renk-> Profili Aç-> Üstbilgi-> Boşluk) ise, sorununuz yatıyorsa başka yerde.

Başka bir olası çözüm, Sistem Tercihleri-> Genel'de Yazı tipi yumuşatma seçeneklerini değiştirmeyi denemektir. Veya belirli bir uygulamada sorunlar görüyorsanız - ör. Önizlemede Tercihler-> PDF'ye gidin ve 'Düzgün metin ve çizgi resmi' seçimini kaldırın.


0

Deneyimlerime göre, HDMI bağlantısı neden oldu. Bir DisplayPort adaptörü ile değiştirdim ve sorun çözüldü.

Ekran otomatik ayarları, HDMI algıladığında farklı olabilir ve herhangi bir nedenle doğru parametreleri bulamaz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.