OS X diski çıkaramaz


18

1 TB'lık LaCie Rugged THB, birdenbire çalışmayı bırakmanın iyi bir fikir olduğuna karar verdi. Disk util'de açarsam bazen bir bölümün gerçek adını görürüm, ancak büyük olasılıkla gerçek ad değildir.

Terminalde denedim:

diskutil list
/dev/disk0
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   GUID_partition_scheme            *251.0 GB  disk0
  1:            EFI EFI           209.7 MB  disk0s1
  2:         Apple_HFS Macintosh HD      140.0 GB  disk0s2
  3:         Apple_Boot Recovery HD       650.0 MB  disk0s3
  4:    Microsoft Basic Data BOOTCAMP        110.1 GB  disk0s4
/dev/disk1
  #:            TYPE NAME          SIZE    IDENTIFIER
  0:   FDisk_partition_scheme            *1.0 TB   disk1
  1:         Apple_HFS             150.1 GB  disk1s1
  2:         DOS_FAT_32 BAK_WIN         150.0 GB  disk1s2
  3:         Apple_HFS             100.0 GB  disk1s3
  4:         DOS_FAT_32             120.0 GB  disk1s5
  5:         DOS_FAT_32             480.1 GB  disk1s6

Ve sonra bunu kaldırmak için:

$sudo diskutil unmountDisk force disk1

Bunu verdi: Disk1'in zorla çıkarılması başarısız oldu: en az bir birim çıkartılamadı Her diskten daha:

$sudo diskutil unmount force disk1sn

Her zaman: disk1sn zaten sökülmüştü

Harici HDD'imle hiçbir şey yapamadığım için, yedeklenmemiş dosyalar da dahil olmak üzere üzerindeki her şeyi silmek için umutsuz bir girişimde bulundum, bunun eskiden yedekleme planı olmasına neden oldu. Bu denemeydi:

$ sudo diskutil eraseDisk JHFS+ DISK_VOLUME disk1
Started erase on disk1
Unmounting disk
Error: -69888: Couldn't unmount disk

Ama işe yaramadı. HDD'nin çalışmasını veya dosyaların güvenliğini sağlamak için herhangi bir fikriniz varsa, gerçekten minnettar olurum.

Bunu Disk İzlencesi'nden neredeyse unuttum:
Disk İzlencesi bu diski onaramaz. Mümkün olduğunca çok sayıda dosyayı yedekleyin, diski yeniden biçimlendirin ve yedeklediğiniz dosyaları geri yükleyin.


Sadece net olmak gerekirse - bu sürücüden herhangi bir dosyaya ihtiyacınız yok, sadece silinmesini ve tekrar hizmete sokulmasını mı istiyorsunuz?
bmike

Dosyalara sahip olmak istiyorum, ancak başka bir yol yoksa, dosyayı tekrar kullanabildiğim için minnettar olurum. Ancak birçok fotoğrafın kaybı anlamına gelir: - /
Peter

Yanıtlar:


22

Benim için çözümlerin hiçbiri işe yaramadı: sudo unmount, sudo unmountDisk, unmountDisk force, vb., / Dev / disk4, / dev / disk4s1, / dev / disk4s2, vb. Hepsi başarısız oldu. Denediğim son şey - eraseDisk - bana aynı hatayı verdi: Hata: -69888: Diskin bağlantısı kesilemedi

Sonra yolumda herhangi bir süreç olup olmadığını görmeye karar verdim, bu yüzden sudo lsof|grep disk4bölümlerimden birinde çalışan bir süreç buldum. İşlem kimliğini öldürdüm ve aniden disk tekrar takıldı! Başarı!


Disk bugüne kadar çalışmadı. Ama ben tuttum, ne yapabileceğimi görelim :)
Peter

İyi şanslar, umarım işe yarar!
Dannid

Yanıtınıza inanmasına rağmen (diğer bloglarda da buldum) sistemim artık sürücüyü tanımıyor. Ama yine de teşekkür ederim :)
Peter

@PeterSchmucki çalıştırdığınızda diski hiç görebiliyor diskutilmusunuz? (Windows'da kötü sürücüleri düzeltme konusunda daha fazla deneyimim var, bu yüzden bir sonraki çözümüm olacak: bir windows makinesi bulun ve orada
araştırın

diskutilGeçen sefer göremedim , ancak bazen Windows 7'de sürücüyü görüyorum. Ana diskimi bölümledim, Windows'dan önyükleme yapabilirim. Öte yandan Linux VM'im diski hiç görmedi, muhtemelen bir yapılandırma sorunu, gerçekten emin değilim
Peter

6

Aynı şey başıma geldi çünkü USB sürücüsüyle aynı dizindeydim.

Ana dizinime (cd ~) geri döndüm ve komutu tekrar çalıştırdım ve işe yaradı.


Bu, diskteyken (dooh) diski çıkarmaya çalıştığım için işe yaradı. Sadece cd ..beni çıkarmaya çalıştığım diskin dışına çıkaran bir seviyeye yükselirdim.
tylerlindell

+1 İnanılmaz, cd ~ sorunu çözene kadar çok denedim. Çok teşekkür ederim!
Michael Hoppe

2

Ben iTerm2 yerine Terminal kullanarak şaşırtıcı bir şekilde komut ve iş yaptığını onaylamak !diskutil unmountdiskutil mount


Garip bu da benim için çalıştı, asla denemeyi düşünmezdi.
Hiro2k

bu durumda
iTerm'i SIP'e

1

Diğer düzeltmeler başka bir şey kullanıyorsanız terminali değiştirmeyi denemeye yardımcı olmazsa, terminal yerine iTerm kullanırken bu sorunu buldum.


0

Yukarıdaki tüm bu yöntemler makinemde çalışıyordu. Bir süre sonra artık işe yaramayacak gibi görünüyor. Nedense, sürücü güvenli olmayan bir şekilde kaldırıldığında bu sorun oluşmaya başlar. Örneğin, macbook'umun pili yok, bu yüzden evimin elektriği kesilirse veya güç kablosu çıkarılırsa, bilgisayarımı yeniden başlattığımda sürücü çalışmaz.

Her seferinde çalışmayı bulduğum tek yol, aynı bilgisayarda bir Linux dağıtımı veya Windows ile sanal bir makine başlatmak ve sürücüyü üzerine monte etmeye zorlamak. [1] USB 2.0 (veya 3.0) cihazlarına tıklayabilir ve cihazı arayabilirsiniz. Takılır takılmaz, [1] adımını tersine çevirerek güvenli bir şekilde çıkarır, sanal makineyi kapatır veya cihazın işaretini kaldırırsınız.

Mac'inizde otomatik olarak görünmezse, fişini çıkarıp tekrar takabilirsiniz.

Ps .: Bu yöntem bir Virtual Box VM kullanılarak yapıldı, ancak muhtemelen Parallels, VMWare veya hatta bir Canlı CD (usb) Linux Distro kullanarak çalışacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.